Mėnuo bloginimo

blog-1-month.jpg

Paveiksliukas iš bloggingtricks.com.

Šiandien yra lygiai vienas mėnuo bloginimo. Tiek praėjo laiko nuo mano pirmojo įrašo naujuose virtualiuose namuose. Ko išmokau per vieną mėnesį rašydamas tinklaraštį? Daug ko, bet visų pirma supratau, kad bloginimas teikia malonumą. :o)

Pradžiai šiek tiek sausos statistikos, kuri tikiuosi neatbaidys skaityti įrašą toliau.

 • Įrašų: 80
 • Komentarų: ~500
 • Žodžių įrašuose: >12,000
 • Žodžių komentaruose: >15,000

Beveik po 2.5 įrašo per dieną, iš kurių po vieną kasdien sudarė mano paties fotografuotos nuotraukos. Stengiausi būti produktyvus, tačiau nepavykdavo kasdien dėl darbo ir šiaip gyvenimo, todėl nuotraukos užpildydavo „tuščias dienas“. Vidutiniškai 16 komentarų kasdien (!) kuriuos visus perskaičiau ir į kuriuos reikėjo su malonumu atsakiau.

ašydamas blogą nesirinkau temų ir rašiau apie viską kas yra susiję su manimi: kompiuteris, gyvenimas, pamąstymai ir pastebėjimai. Mane skaitydami galėjote sužinoti kas pas mane kompiuteryje ir „ant liežuvio“. Dėl tos priežasties populiariausius rašinius nutariau suskirstyti į dvi kategorijas: su IT susijusi tema ir gyvenimiški dalykai/pamąstymai. Štai jums pirmosios dalies TOP 5 pagal populiarumą kartu su mano komentarais (skliausteliuose apsilankymų skaičius).

 1. Firefox diegiame Opera funkcionalumą (337) – populiariausias mano rašinys. Nenuostabu, jis buvo paminėtas blogoramoje ir taip pat atskirame vieno tokio rašinyje apie Firefox optimizavimą todėl ir susilaukė daugiausia lankytojų.
 2. Atviro kodo Windows žaidimai (199) – kas gi nenori nemokamų žaidimų? :o)
 3. Kodėl blogas.lt yra blogai (197) – kritiką visi labai mėgsta skaityti.
 4. Už vieną tavo komentarą – mano du! (192) – didžiausią ažiotažą sukėlęs mano rašinys.
 5. Veiksmingas atsakymas į spamą (172) – parašęs daugiau įrašų apie spamą jau pradėjau įtarti, kad blogas linksta į spaminimo eksperto kampelį :o)

Įrašai apie gyvenimą ir pamąstymus smarkiai nusileido rašiniams apie technologijas. Žemiau surašytas penketukas liko daug toliau už kitus įrašus IT tema, kurie net nepateko į anksčiau surašytą TOP 5.

 1. Vinis jiems į padangas (271) – daug išsiskiriančių nuomonių sukėlęs rašinys. Vieni nesutiko durti padangas, kitiems idėja pasirodė visai įdomi, o treti siūlė legalius būdus bausti pažeidėjus.
 2. Tikri vyrai tik su B-M-W (105) – tai rimtai jie ten ar ant bajerio? Buvau beveik įtikintas, kad ten bajeris, nors neabejoju, kad ten rasim ir vieną kitą originaliai kalbantį individą
  :o)
 3. Prekybos centrų vežimėlių kultūra (88) – kultūros temos atrodo aktualios visuomet. Ypač mūsų sustabarėjusioje visuomenėje.
 4. Eglutė skarota (81) – fun :)
 5. Coca-Cola Blak (79) – kaip supratau, šiuo įrašu patapau specialios tyliosios reklaminės kampanijos skelbėju :o)

Šie du TOP 5 nepateikia populiarumo realybės, kadangi dalis skaitytojų perskaitė visus mano rašinius pirmajame puslapyje. Visiškai neaišku ir dėl RSS skaitytojų, kurie gauna mano pilnus įrašus RSS skaitytuve ir svetainėje neapsilanko, todėl labai sunku nustatyti kuris rašinys iš ties buvo pats populiariausias.

Visgi, apsilankymų skaičius neatspindi skaitytojų reakcijos. Mane gali skaityti penki šimtai RSS prenumeruotojų ir tūkstančiais lankytis mano svetainėje kasdien, bet jei mano tinklaraštyje prie įrašo neatsiras nei vienas komentaras – reiškias parašiau šūdinai ir esu visiškai neįdomus. Komentarai įrodo, kad mano rašinys sukelia diskusiją: nesvarbu ar komentuotojai sutinka ar nesutinka su mano nuomone, kiekviena yra svarbi. Ypač įdomūs tie komentatoriai, kurie nesutinka su mano nuomone, nes tuomet atsiranda diskusija ne tik komentaruose, bet ir skaitytojų tinklaraščiuose.

Štai jums tikrasis mano populiariausių įrašų TOP 10 (skliausteliuose komentarų skaičius):

 1. Už vieną tavo komentarą – mano du! (38)
 2. Vinis jiems į padangas! (33)
 3. Kodėl blogas.lt yra blogai (30)
 4. Laisvė reikšti mintis? (31)
 5. Komentarų akcijos pabaiga (22)
 6. Privatumas rašant blogą (21)
 7. Pastoviųjų nuorodų keitimas (17)
 8. Korektiška data tinklaraščio footer srityje (15)
 9. Kodėl blogas.lt yra blogai 2 (15)
 10. Lietuviškas purizmas (12)

Tik du įrašai iš gyvenimo, o visa kita – IT :o) Štai jums ir išvada: nori būti skaitomas – rašyk pirmiausia IT tema.

Po mėnesio bloginimo iškilo krūva klausimų:

 • Kodėl įrašai ne IT tema mažiau įdomūs? Gal todėl, kad mane skaitanti auditorija domisi daugiausia IT tema? O gal aš tiesiog apie gyvenimą nemoku rašyti? Atsakymas taip į pastarąjį klausimą būtų tikresnis. Aš labiau realiukas, nei humanitaras, bet stengiuosi tobulėti :o)
 • Ar verta rašyti po tiek įrašų kiek rašau dabar (daugiau nei 2.5 įrašo per dieną)? Ar skaitytojai negalvoja, kad rašau bile rašyti? Gal visgi apsiriboti trim įrašais per mėnesį, bet gerai apgalvotais ir apmąstytais? Nežinau… Kiekvienas įrašas, kurį pas mane perskaitote prieš atsirandant bloge būna jau ilgai susigulėjęs galvoje.
 • Ar mano blogas yra pakankamai funkcionalus ir patogus? Į šį klausimą bandysiu atsakyti vėliau atskiru tyrimu.
 • Yra skaitančių mane vien dėl nuotraukų?
 • Ar norėtųsi didesnės mano nuotraukų rezoliucijos? Čia manau greičiausiai išsiaiškinčiau sukūręs apklausą.
 • Ar geriau pasirinkti kokią vieną sritį apie kurią rašyti blogą, ar vis dėlto rašyti apie viską kas man patinka? Manau šis klausimas nuolat kirba kiekvieno blogerio galvoje. Kol kas nusprendžiau nieko nekeisti ir toliau rašyti kaip rašęs, jeigu tik turėsiu laiko. :o)
 • Kas būtų jei netikėtai nutilčiau? Ar pasigestų kas nors manęs? Manau, kad jei ateityje neturėsiu pakankamai laiko rašyti blogą šis eksperimentas įvyks savaime.

Taigi, įsivėliau į įdomų žaidimą iš kurio jau nesinori pabėgti. :o) Stengiuosi ir kursiu tik originalų turinį, nes blogų perteikiančių žymiausiose technologinėse svetainėse/bloguose atsirandančias IT naujienas ir taip apstu. Noriu padėkoti visiems skaitantiems ir pažadu rašyti visiems įdomiomis temomis: Lietuvos aktualijomis, kasdieniu gyvenimu, temomis įdomiom tik merginom (labai branginu kiekvieną mane skaitančią) ir žinoma – IT (pasistengsiu nepervarginti). Neveltui vadinuosi „Arvydas in digital“ ;o)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

2 komentarai

 1. Bandau subjektyviai, iš savo pozicijos, atsakyti į Tau iškilusius klausimus:
  1. Man įrašai ne IT tema yra labiau įdomūs :)
  2. Verta rašyti tiek įrašų per dienų, kiek norisi. Man labiau patinka daug trumpų kasdien nei trys ilgi per mėnesį. Dėl kokybės nusiskundimų neturiu, todėl nemanau, kad rašai „…bile rašyt“.
  3. Man tinklaraštis pakankamai patogus. Ir funkcionalus.
  4. Tikrai skaitau ne vien dėl nuotraukų, bet jos man labai patinka.
  5. Man nereikia didesnės rezoliucijos, pasigrožiu ir mažesniu vaizdu, tingėčiau spaudyt.
  6. Gerai nusprendei. Rašyk apie viską.
  7. Taip, pasigestų. Nenutilk!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *