Kodėl blogas.lt yra blogai 2

blogas-lt-blogai2.jpg

Šiandien man kažkokia rašymo apie technologijas diena. Nieko, tikiuosi praeis. :o) Tęsiu pradėtą temą apie tai, kodėl blogas.lt yra blogai. Aptikau, kad mano „išgirtame“ portale galima nusiųsti pranešimą apie surastą įrašą draugams (o gal labiau priešams?).

Šiaip ši savybė nėra bloga patiems sistemos dalyviams, atvirkščiai – gal net ir patogi, nes skaitytojai gali pranešti apie įdomų įrašą savo pažįstamiems. Tik nežinau, ar kas norėtų kišti savo el. pašto adresą tarnybai, kuri niekur savo puslapyje nepaaiškina, ką vėliau su juo gali daryti ir ko ne?

Apskritai Lietuvoje dar nepriimta aiškiai ir visapusiškai išdėstyti tarnybos veiksmus ir kaupiamą informaciją taisyklėse tiek dalyviui, tiek tik besilankančiam vartotojui. O ir kam čia jų reikia? Vis tiek visi tik uždeda varnelę ant „sutinku su svetainės taisyklėmis“ net jų neperskaitę ir įveda visą asmeninę informaciją kurios tik prašo. Jei taisyklės yra, jos dažniausiai nukištos svetainėje giliai giliai, kad niekas neduok die nesurastų ir ko nors savininkui neprikištų…

Užsienyje, deja, taip paprastai neprasisuktum. Kiekvieną didesnę interneto tarnybą stebi privatumą analizuojančios grupės ir pateikia savo perspėjimus dėl neaiškių taisyklių vartotojams ar pasiūlymus pačioms tarnyboms. Ar pas mus bus kas nors panašaus? Nemanau. Lietuva per daug mažytė, kad kas nors rūpintųsi tokia smulkmena kaip korektiškos privatumo taisyklės internetiniuose puslapiuose.

Grįžkime prie blogas.lt. Kaip manot kiek laiko užtruks, kol interneto spameriai užuos apie jų neapsaugotą nuo robotų el. pašto siuntimo funkciją ir pradės po svietą siuntinėti pasiūlymus apsipirkti vaistų parduotuvėse? Kai pamatysit, kad blogas.lt funkcijos nebeliko arba bus įdėtas CAPTCHA (paveiksliukas su skaičiais kuriuos reikia įvesti), žinokite – spameriai užuodė. :o)

Ach, ir dar… Turit priešų? Naudodamiesi ta pačia funkcija galit anonimiškai pasiuntinėti  grasinančias žinutes. ;o)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

16 komentarų

  1. Atgalinis pranešimas: Blogorama #293 : nežinau.lt

  2. Atgalinis pranešimas: elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #13

  3. Atgalinis pranešimas: www.tikra.info » Lietuviškų blogofermų apžvalga

  4. „… bet žiūriu, kad vos ne kasdien atsiranda ir mūsų tautinio spamo… Reikia kirsti medį kol jaunas.“
    Ramai kaip pirstu i dangu. Nustebtumet suzinoje kas is garsiuju blogeriu ne maziau garsus tarp spameriu, uzspamines Skelbiu.lt > palydoviniai imtuvai.

  5. Atgalinis pranešimas: arvydas.net » BLOGin 2008 gyvai #7

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *