Idėja: Namų gamybos lazerinis graviravimo įrenginys

lexmark-printer

Nuo tada kai į mano rankas papuolė Arduino MEGA, galvoje ėmė kilti mintys, kurias jau senai norėjau įgyvendinti. Tuo pačiu pasikeitė ir požiūris į seną techniką: reik viską temptis namo, o mažu ką nors ištrauksiu iš jos ką galėsiu panaudoti eksperimentams? Prieš kelias dienas kaip tik prisiminiau, kad nuomojamo namo palėpėje mačiau prieš mane gyvenusių nuomininkų paliktą seną rašalinį spausdintuvą. Šiaip jis bevertis, nes tikriausiai jau be šansų surasti jam pildymo kasečių, o be to jungiamas per atgyvenusią LTP jungtį. :) Ką gi, viskas ką beliko padaryti, tai jį išardyti ir pasižiūrėti kas gero yra jo viduj.

lexmark-printer-disassembled2

Vaizdas iš priekio nelabai įdomus. Matosi dirželis, ant jo pamautas spausdintuvo rašalo kasetės laikiklis ir keletas judančių plastmasinių dalių.

lexmark-printer-disassembled1

Galinė pusė šiek tiek įdomesnė. Matosi du 24V žingsniniai varikliukai: vienas skirtas rašalo kasetei valdyti, o kitas traukia popierių. Iš jų naudos mažai, nes reikalinga  didelė įtampa, todėl vien baterijų eksperimentams neužtektų, o reiktų naudoti maitinimo šaltinį nuo tinklo. Apačioje matyti 5V ir 24V maitinimo blokas. Viršuje  dešinėje spausdintuvo „smegenys“ tarp kurių yra pora mikroschemų valdyti varikliukams. Jas reiks išsilupti ir prisiglausti. Šalia kairiojo variklio yra IR siuntimo/priėmimo davikliai, kurių pagalba spausdintuvas žino, kad spausdinimo kasetė sugrįžo į pradinę padėtį. Šitą dar kur nors galima bus panaudoti. Dar pilną dantračių, kuriuos irgi rasiu kur panaudoti savo robotizavimesi.

O dabar va idėja, kuri man galvoje kirba jau labai senai: jeigu iš šito skeleto pasidarius lazerinį graviravimo aparatą? Prie spausdintuvo galvutės slankiojimo įrenginio pritvirtinu galingą lazerį ir su Arduino jį padarau valdomą. Hmm.. Priklausomai nuo graviruojamos/pjaustomos medžiagos mano žiniomis pramoniniam graviravimui naudojami >1000 mW lazeriai. Problema tik, kad tokio galingumo lazerį gauti yra sudėtinga ir jie labai brangūs. Galingiausi parduodami lazeriai visiems gerai žinomame Dylekstryme teturi tik 450 mW. Yra išmanančių čia ar be balionų sprogdinimo man pavyktų su juo pjaustyti ar bent jau pasvilinti kokią plastmasę arba medį? Būtų įdomu sužinoti ar tokį namų gamybos spausdintuvą net teoriškai įmanoma pasigaminti, o gal šią idėją tiesiog palaidoti?

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

6 komentarai

  1. Siulyciau paciam pasigaminti CO2 lazeri, paieskok info nete, nes pramoniniam graviravime man rods butent CO2 naudojami tikrai ne tie su LED’ais :D

  2. Siulyciau tavo ideja palaidoti, nes is savo to skeleto nepanaudosi beveik nieko savo lazerio gamybai. ir Lazeriai graviravimui naudojami yra CO2 ir tikrai ne tie is Dx.com. Spindulys turi buti sufokusuotas ir graviravimas vyksta netik padeginus detale, bet CO2 principas yra isdalies isgarinti/isdeginti medziaga deguonies pagalba. Valdymo softa dar turi pritaikyti, kaip komentaruose paminetame video tia yra naudojama MACH3, ji skirta pjaustymui, bet ne graviravimui. ir tokiem dalykam yra naudojami valdymo blokai, kurie yra butent tam pritaikyti, jog nereikti is arduino gaminti. Galima ir is arduino pagaminti, bet manau sugaisi laika ir rezultato negausi. Pats turiu 3 lazerius, bet neivienas nebuvo gamintas. Jau geriau gamintum koki tai ploteri, kuris pjausto plevele ar panasiai, pradziai butu lengvesnis, bet ir tai geras daigtas turi buti kokybiskas, butent todel tokie daigtai tukstancius kainuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *