Planšetinio kompiuterio paieškos

Žiūrinėjuosi po truputį pirkti kokį nors padorų planšetinį kompiuterį ir palengva analizuoju kas dabar gero rinkoje. Priežastys yra kelios: noriu ką nors sukurti Android planšetėms ir taip praplėsti savo programavimo akiratį, tuo pačiu noriu naudoti kaip patogų el. knygų skaitytuvą ir interneto naršyklę. Paskutinės dvi priežastys turbūt geriausiai atspindi tokio įrenginio paskirtį. Nusprendžiau pasidalinti savo analizės rezultatais.

Visų pirma mano ieškomo planšetinio kompiuterio reikalavimai:

  • Turi būti 10 colių dydžio ekranas – bet kas mažiau nei 10 colių atrodo kaip išdidintas telefonas.
  • Geriau kad būtų capacitive tipo lietimui jautrus ekranas – resistive ne bėda, bet investuojant pinigus norisi patogumo.
  • Privalo būti ARM Cortex/Nvidia Tegra platforma – viskas kas yra prastesnio galingumo negali pavežti Flash 10, o jis reikalingas norint žiūrėti BBC iPlayer ir tuo pačiu pilnavertiškai naudotis internetu. Šiom platformom paremti įrenginiai pajėgūs groti 1080/720 formato video.
  • HDMI išvestis – privalumas norint prisijungti planšetę prie televizoriaus, kompiuteris gali būti naudojamas kaip media grotuvas.
  • Android 2.2 – dėl to paties Flash 10.

Visi kiti parametrai kaip atminties dydis, web kameros kokybė ar USB jungčių kiekis mažai svarbūs.

Kai susidėlioji tokius reikalavimus, visas kinietiškas šlamštas labai greitai atkrenta ir belieka tik 2 variantai:

  1. Achos 101 (£250) – labai geri atsiliepimai ir specifikacijos.
  2. Malata ZPad (£350)  – daug geresnis už Archos 101, bet kol kas nėra prekyboje Anglijoje, tik galima atsisiųsti per eBay iš Honkongo. Naudoja Nvidia Tegra platformą ir labai išgirtas apžvalgose.

Per pastaruosius 3 mėnesius planšetinių kompiuterių priviso labai daug, todėl renkantis biudžetinį variantą labai svarbu neapsigauti. Pavyzdžiui, ZeniThink ZT-180 gamintojas apgaudinėjo vartotojus teigdamas, kad parduodamas planšetinis kompiuteris turi ARMv7 A8-Cortex procesorių, kuomet iš tikrųjų ten buvo įdėtas 30%-40% lėtesnis procesorius nepajėgiantis susidoroti su Flash 10. Vartotojai galvojantys, kad įrenginys veikiantis su Android 2.2 buvo smarkiai apgauti kai tikėjosi su juo paleisti Flash.

Kol kas išvados labai nedžiugina. Atrodo, kad teks dar šiek tiek palaukti. O, kad laukti tikrai verta rodo vienas labai geras pavyzdys su Samsung Galaxy Tab: pradžioje £700 kainavusio planšetinio kompiuterio kaina dabar nukrito bene dvigubai. Būtų gal ir labai viliojantis pasiūlymas, tik kad tas 7 colių ekranas atrodo tiesiog vaikiškas.

Laukiam… Taip gal ir sulauksim Android 3.0 reikalaujančio dual core procesoriaus  ir planšetėms pritaikyta vartotojo sąsaja.

Papildyta 2011-01-28 18:35: Pridedu nuorodą į labai gerą biudžetinių planšetinių kompiuterių palyginimo lentelę.

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

35 komentarai

  1. Dabar tikrai neapsimoka pirkti, nors aišku viskas priklauso nuo to kiek gali/nori laukt. Geriausia būtų bent iki liepos palaukt, o jei tiek per ilgai, tai luktelk bent porą mėnesių — turi ir tas pats Xoom, ir Toshiba Tablet, ir dar visa krūva rimtų aparatų išeit.

  2. Atgalinis pranešimas: Tweets that mention arvydas.net » Blog Archive » Planšetinio kompiuterio paieškos -- Topsy.com

      • Mačiau, be abejo. Ką norėjau pasakyt – dabar pats produktas yra žalokas ir dar be vasaros nepulčiau pirkti, kol kas kainos dar aukštokos; mano įsivaizdavimo 10″ planšetė turėtų kainuot panašiai kaip ir tokios įstrižainės netbookas – apie $200 JAV kainomis; Europoj atitinkamai daugiau. Visgi tai nėra mobilaus ryšio prietaisas ir normali pasiūla atsiras tada, kai tuo užsiims visokie Acer, Asus ir panašūs gigantai, tada ir kaina nebus tokia besikandžiojanti. Prisimink, kaip kito netbookų kainos nuo pradžios iki dabar – istorija kartojasi….

  3. Notion Ink Adam su Pixel Qi vaizdu! Tiesa, įvairių atsiliepimų yra apie jį ir panašu, kad pirmas blynas truputį prisvilęs, bet visus kitus tavo reikalavimus tenkina… O aš ir pats vis labiau linkstu, kad surizikuosiu įsigyti jį – kol kas seksualiausiai atrodantis tabletas kiek teko matyti.

      • Pirkti galima, tik sulaukti kol pagamins ir pristatys tai problema :D
        O kodėl taip pesimistiškai nusiteikęs kinietiško šlamšto atžvilgiu? Nepatingėjus pasiskaityti kas yra kas galima rasti visai padorų įrenginį už kokius $200, su kurio pagalba susipažinsi su Android. O tada jau galėsi pasidairyti į galingesnius kurie paveš ir Honeycomb. Iš to, ką nusipirksi šiandien, už pusmečio gali palikti seniena, tai kam mokėti brangiau? :)

  4. Ką manai apie atnaujintą antrą ZT-180 versiją? Kaip pasižaidimui su Androidu pradžiai manau užteks, kol praeis naujų įrenginių vajus. Tada jau su honeycombu galima bus pažindintis.

    Tiesa gal kas jau turi išbandęs kinišką variantą, kokie atsiliepimai?

    • Nieko gero net ir atnaujinta versija, nes ji nepalaiko Flash. Visgi visi nauji panšetiniai kompiuteriai su Honeycomb bus labai brangūs dėl smarkiai išaugusių techninių reikalavimų.

      Aš atrodo jau radau savo planšetinį kompiuterį. Šiandien tikriausiai varysiu pirkti :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *