Arduino MEGA ir LCD ekranas

arduino-lcd-test

Kuo toliau eksperimentuoju su savo Arduino MEGA, tuo man jis labiau patinka. Aš visada galvojau, kad mikroprocesoriai, jų programavimas ir apskritai pritaikymas yra iš kosmoso srities ir man iki jo toli toli, bet su Arduino viskas per daug paprasta. Iš tiesų, eksperimentuoti taip paprasta, kad dabar net gailiuosi, jog to nedariau iki šiol. Anglijoj elektroninių komponentų pasirinkimas internetinės parduotuvėse yra didžiulis. Ypač pamėgau Rapid dėl nepaprastai didelio įvairiausių komponentų kiekio ir Oomlout už puikų atviros hardware idėjos palaikymą.

Iš pastarųjų kaip tik ir noriu pademonstruoti įsigytą LCD ekraną už vos £6 (!!!).

YouTube Preview Image

Surinkti buvo labai paprasta, nes Oomlout atsiuntė išsamią pajungimo schemą, o be to visa informacija apie kiekvieną jų produktą yra laisvai pasiekiama internete.

arduino-lcd-schematic

Kažko labai šustro daryti nebandžiau, nes norėjau tik susipažinti kaip veikia LCD ekranėlis, o pagrindinis tikslas gi yra sukurti autonominį kliūtis apvažiuojantį robotą, todėl čia yra tik pasiruošimo ir mokinimosi darbai. LCD ekranėlis ateityje rodys roboto būseną ir gelbės kaip debuginimo pagalbininkas. Visas kodas, kurio pagrindu bėga ši eilutę atrodo taip:

// include the library code:
#include <LiquidCrystal.h>

// initialize the library with the numbers of the interface pins
LiquidCrystal lcd(12, 11, 5, 4, 3, 2);

void setup() {
  // set up the LCD's number of rows and columns:
  lcd.begin(16, 2);
}

void loop() {

  lcd.print("                 arvydas.net");

  lcd.setCursor(16,1);
  lcd.autoscroll();

  for (int thisChar = 0; thisChar &lt; 28; thisChar++) {
    lcd.print(" ");
    delay(250);
  }
  lcd.noAutoscroll();

  lcd.clear();
}

Štai kodėl iki šiol negaliu atsidžiaugti kaip su Arduino pagalbinių bibliotekų ir API pagalba galima paprastai valdyti LCD. Šis paprastumo principas jaučiasi kad ir ką darytum su Arduino: bandytum prijungti sensorius, sukurti šviesoforą ar net susirinkti savo Arduino iš atskirų dalių. Prisipirkau dar visą galybę kitokio elektroninio gėrio savo projektui, bet apie kiekvieną iš jų truputį vėliau.

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

11 komentarų

    • Oho, lietuvaičiai tai nepasikuklina… Aš žiūriu nelabai daug ir praradau £6 = $12, o be to nereikėjo laukti dviejų savaičių kol atsiųs, nes namie jau turėjau kitą dieną. Lietuvoj būnant tai manau kito pasirinkimo nėra, kaip tik pirkti iš kitaicų, nes dvigubai pigiau. :)

  1. Arvydai, reikėjo iškart imti LCD 4×20 http://bit.ly/2HYlCu kiečiau atrodo, nes turi net 4 eilutes :), o ir debuginant daugiau teksto išsivesi. Beje tavo minėti ešopai siunčia į Lietuvą? Iki šiol esu pirkęs iš coolcomponents.co.uk – truputį kainos mažesnės.

    • Neradau čia vietoj pirkti 4×20, be to pradžiai užteks ir 2×16. Oomlout į Lietuvą nesiunčia, bet Rapid manau be problemų. Tik kad jų ešopą brausinti yra labai nepatogu.

    • Ačiū už gerą klausimą. Čia programuotojų žargonu reiškia programų klaidų taisymą. Tarkim LCD ekrane galėčiau rodyti atstumą iki artimiausio detektuoto objekto ir pan. Jeigu įvyktų kokia nors klaida ir robotas imtų elgtis ne taip kaip užprogramavau, tuomet ekrane galėčiau matyti tam tikrą jo būseną.

  2. sveikas arvydai,

    norejau paklausti ar reikejo statyti varza lcd apsvietimui (blacklight) ?

    Nusipirkau lcd pajungiau 5 V prie blacklight ir nieko nesviete. galbut sumiasiau +-. po to paskaiciau datasheet’e, kad butina varza naudoti .. bet tas nieko nepadejo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *