Pastoviųjų nuorodų keitimas

deans-permalinks-migration.jpg

Prieš pradėdamas blog’inti dar buvau neišsiaiškinęs koks yra geriausias pastoviųjų nuorodų formatas rašant tinklaraštį ir pasirinkau man atrodžiusį įprastą:

arvydas.net/2007/12/28/įrašo-pavadinimas/

Pagūglinęs išsiaiškinau, kad idealiausias formatas yra:

arvydas.net/įrašo-pavadinimas

WordPress struktūrą galima pakeisti Nuostatos > Pastoviųjų nuorodų ir atsidariusiame puslapyje į laukelį „Naudotojo struktūra“ įrašyti „/%postname%“ (be kabučių). Tokią pačią struktūrą agitavo naudoti ir naudoja vienastoks, nes, anot jo, lengviau atsiminti ir gūglui nelabai patinka skaitinės reikšmės nuorodose.

Jei keičiam tai keičiam, bet kaip išspręsti problemą dėl jau esančių nuorodų į mano tinklaraštį kituose blog’uose ar internetinėse svetainėse? Nesinori, kad internautai, pavyzdžiui, suradę nuorodą į mano įrašą iš senesnės blogoramos, gautų pranešimą, kad toks puslapis pas mane nerastas. Tam puikiai pasitarnauja Dean’s Permalinks Migration Plugin, kurio pagalba visos seno formato ateinančios nuorodos bus nukreiptos ten kur reikia. Įskiepis teturi vieną nustatymą, į kurį reikia įrašyti senąją pastoviųjų nuorodų struktūrą.

Permalinks Migration Plugin puikus ne tik dėl to, kad pakeičia nuorodas, bet ir perduoda „HTTP/1.1 301 Moved Permanently“ pranešimą naršyklei ir paieškos robotams, todėl pastoviųjų nuorodų pakeitimas visiškai neturės įtakos jūsų gūglo PageRank.

Taigi, dabar šis įrašas yra pasiekiamas senuoju ir naujuoju būdu.

Vienintelis likęs klausimas: kaip susekti, jeigu tokia pati įrašo tema pas mane blog’e jau egzistuoja? Spėju, kad wordpress automatiškai prideda prie nuorodos skaičių 2, 3 ir t.t. , o jau pagal tai reikia pakoreguoti straipsnio pavadinimą. Tereiks išbandyti ir jums visiems parašyti :o)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

20 komentarų

  1. Atgalinis pranešimas: Blogorama #293 : nežinau.lt

  2. Aurimas: Prašom :). Heh, laukiau tavo klausimo ;)

    „category/post-name“ yra negerai jeigu kada nors sugalvosi pasikeisti savo kategorijų struktūrą. Be to man pačiam neaišku, kurią kategoriją pasirenka sistema, kai įrašas yra priskirtas ne vienai, o kelioms kategorijoms. Aš pavyzdžiui šį įrašą priskyriau: Apžvalgos, Blogosfera ir Internetas…

  3. Hm, tokia paprasta tiesa :)

    Išeina taip, kad jei nesi rašantis jau n-metų su idealia kategorijų sistema, kuri jau nusistovėjo, ir nebent atsiras naujų, taip pat kur nesidubliuoja kategorijos, o yra tvarkingai surikiuotos (gal net hierarchiškai), tai tada variantas su category/post-name geresnis. Na, čia dar ne mums.. :D

  4. Nėra tokio dalyko kaip „ideali“ struktūra. Yra struktūra, arba jos nėra. Kiekvienam atvejui yra savo logika. Arba jos nėra… Ir kiekviena struktūra turi savo prasmę. Arba jos neturi.

    Kaip tik neseniai apie tai parašiau seriją postų ir plugin’ą. Kiekvienam savo ;)

    Tavo darbartinės struktūros pliusas, kad galima atsiminti adresą iš esmės, tačiau „pastoviuju nuorodu keitimas“ aš asmeniškai niekada neįsikalsiu sau į galvą :) net jei labai reikėtų

  5. Aurimas: Visiškai nematau prasmės kam reiktų tos kategorijos.

    Dominykas: mano rekomenduojama ir yra ideali struktūra ir ne vien aš ją rekomenduoju. Pagūglink. Ne tik dėl paprastumo pačiam, bet ir dėl SEO (nežinantiems: paieškos variklių optimizavimui, kuris leidžia paieškos sistemoms lengviau suindeksuoti ir kategorizuoti internetines svetaines).

    Nežinau kam tiksliai tu susikūrei savo blog’o struktūra – esu įsitikinęs, kad tam turi priežasčių, bet ir mano rekomenduojama struktūra yra pirmas žingsnis link sudėtingesnės analizės. Apie tai vėliau, kai tam pribręs laikas. :o)

  6. Arvydai Arvydai Arvydai, easy mate, nebūk ekstremalas, ten kur to nereikia. Jeigu tu taip galvoji, ir kažkas kitas taip pasakė – dar nereiškia, kad tai yra „idealas“. Štai va aš musulmonas, ir jeigu tave susprogdinsiu – keliausiu į rojų. Bin Ladenas irgi taip mano. Tai ką – dabar visas pasaulis turi tave sprogdinti? Come on.

    Jeigu nežinai „kam tiksliai“ – tai perskaityk ir sužinok, prieš ginčydamasis. Tada galėsi drąsiai man tėkšti į snukį, kad aš neteisus ir tai argumentuoti.

    Dar kartelį iš kitos pusės. Aš nekritikuoju tavęs ar tavo struktūros. Aš sakau, kad nėra tokio dalyko kaip „ideali“ adresų struktūra. Kiekviena turi savo pliusų ir minusų.

    Kas dėl migravimo, tai nežiūrėjau kaip tas pluginas veikia, bet ar ne geriau būtų tiesiog paimti saito sitemap.xml prieš keičiant struktūrą (ar šiaip išsiquerint iš DB viską) ir sukurti ilgą .htaccess redirektams? Čia šiaip diskusijai ir proto lavinimui.

  7. Dominykai, Dominykai, Dominykai. Skaityk ką parašiau: „Kiekvienas turim savų priežasčių“. Nesiginčyju ir nesiginčyjau – kiekviena struktūra turi savo pliusų ir minusų. Saviškei minusų kol kas nematau ir ja labai džiaugiuosi, todėl man idealu (ir ne tik man), ją ir rekomenduoju kitiems.

    Pradėk argumentuoti kodėl mano pasiūlyta struktūra yra neefektinga arba tavo teiginiai ir toliau bus beverčiai.

    Dėl migravimo. Jei tau patinka gaišti laiką, tai kam iš dar sitemaps.xml rinkti nuorodas? Geriau paprasčiausiai rankutėmis pabrausinti per savo svetainė ir sumapinti naujas nuorodas!

    Ateis laikas ir suprasi, kad viską reikia daryti kuo paprasčiau ir kuo greičiau. Yra daug kelių ir milijonai aplinkelių. Protą geriau lavinkim kokiom nors įdomesnėm temomis.

  8. Tavo struktūra, kaip jau sakiau, yra labai gera ir patogi. Tačiau ji nėra semantiška – arba (kas visai realu) aš nesuprantu tos semantikos. Tavo struktūra neatspindi jokių ryšių tarp tavo įrašų – ankstesnė struktūra atspindėjo ryšį laiko požiūriu (/2007/07/xxx), kažkieno siūloma struktūra čia komentaruose atspindi kategorijų ryšį. Taviškė – ne. Gali sakyti „man adrese tos semantikos nereikia“ – ir būsi visiškai teisus. Kaip ir visi kiti argumentai, kuriuos galima pateikti – tiek iš tavo, tiek iš mano pusės – tai būtų „skonio reikalas“. The beauty is in the eye of the beholder, ar kaip ten anglai sako.

    Filosofinis klausimas (vistiek) minties lavinimui – ar struktūra be jokių ryšių yra struktūra?

    Dėl sitemaps.xml – mintį lavinti reikia ir variantus apsvarsyti irgi. Iš xml labai nesunku išsitraukti VISUS adresus, kurie yra „post’ai“ ir juos pusiau automatiniu būdu sugeneruoti į naują būdą – tai padaryti vieną kartą ir išsaugoti sukešintą .htaccess – tam kad kas kartą nereiktų tikrinti ar tai yra senas permalinkas ar naujas ir ką reikia rodyti. Mintis buvo tokia. Nebūtina į .htaccess. Galima į index.php pavaryti include’ą, kuriame visas senų postų sąrašas. Nežinau kaip pluginas veikia (minėjau), bet ieškau alternatyvių variantų, kurie galbūt kažkuo naudingesni būtų. Minties lavinimas naudingas visomis temomis – ar tai būtų tic tac toe žaidimas absoliučiam greičio rekordui, ar tai būtų galingų sistemų modeliavimas.

  9. Nesuprantu, o kam man semantika nuorodoje? Semantika galima atrasti pas mane bloge: kalendoriuje ir įrašai rodomi pagrindiniame puslapyje surūšiuoti pagal datą. Nuoroda atlieka tik nuorodos funkciją – kas nors gali padaryti copy-paste ir įkelti pas save. Kuo ji paprastesnė – tuo patogiau. Semantika nuorodai ne argumentas, nebent tu tas nurodas nori surašyti kur nors ir atspausdinti ar kokį dar kitokį velnią…

    Na, į filosofijas veltis visiškai nenoriu. Kad ir kokia struktūra yra – ji vis tiek vadinama „struktūra“. Ar tai /metai/menuo/irašo-pavadinimas , ar /metai/menuo/diena/irašo-pavadinimas , ar tik /irašo-pavadinimas. Kuri iš jų patinka ir naudinga – skonio reikalas.

    Sitemaps.xml – man kelių hostingo serverio CPU ciklų tam, kad nustatyti kokia čia pas mane nuoroda per mano pasiūlytą plugin’ą visiškai negaila. Už hostinga moku pinigus, tai tegu ir daro tai ką reikia.

    Anskčiau atsimenu, kaip viską darydavau „uber perfect“. Tie laikai praėjo – dabar jei tą patį efektą galiu pasiekti sugaišęs vos kelias minutes, kam sukti galvą? Aš va geriau eisiu ir ką nors naudingiau padarysiu, nei svarstysiu: hey (!), kaip čia dabar išlaikyti senus linkus… hmmm… kažkaip tas pluginas čia per easy solution, noriu didesnio challenge, todėl reikia pasvarstyti… gal verčiau paprogramuoti pusdienį kitą ir padaryti viską .htaccess iš sitemaps.xml, kad vietoj PHP – apačė turėtų daugiau darbo… O gal pažiūrėti kaip čia optimaliau ir PHP duoti vargelio includinant krūvą kodo, kuris handlintų tą patį ką ir tas plugin’as?..

    KISS – Keep It Simple, Stupid. :)

  10. Kiekvienai situacijai skirtingas sprendimas. Kiekvienas sprendimas turi išlygų – tavo pointai labai teisingi, bet va mūsų idealūs sprendimai skiriasi, nes mūsų idealai skiriasi. Už tai ir išgerkim ;)

    Dar būna sprendimai, o būna workaroundai – vėlgi kiekvienoje situacijoje kiekvienas sau tinkamas (blog’o „softui“, kuris „neduoda pelno“ KISS principas yra labiau nei geras).

    Aš sutinku su visais tavo argumentais (ne pirmą kartą tai kartoju), tačiau niekaip nesutiksiu su tuo, kad [bet kuris] [bet kieno] sprendimas „idealus“, ypač tais atvejais kai nepateikiama jokių alternatyvų.

  11. Idealus tėra spalvingas žodis, kad pritrauktų dėmesį prie mano rašinio :) Sprendimas idealus tol, kol kiti nesugalvos kito – idealesnio ;)

    Išgerkim, Dominykai, už Naujus metus :)

  12. Atgalinis pranešimas: www.tikra.info » Permalinks Migration priedo saugumas

  13. Atgalinis pranešimas: Bukoptimistas » Kaip aš keičiau pastoviąsias nuorodas

  14. Atgalinis pranešimas: Kaip aš keičiau pastoviąsias nuorodas | Bukoptimistas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *