Firefox diegiame Opera funkcionalumą

opera-firefox-title.jpg

Esu didžiulis Opera naršyklės fanas. Visada buvau ir liksiu įsitikinęs, kad tai yra pati greičiausia pilnavertė naršyklė. Labai liūdna, bet visą pagrindinį darbą turiu perkelti į Mozilla Firefox, nes Opera turi keletą suderinamumo problemų susijusių su mano pagrindiniu darbu. Savo mėgstamiausia naršykle naudojuosi ilgiau nei 4 metus, todėl esu pripratęs prie jos funkcionalumo ir noriu papasakoti ką reikia daryti, kad Firefox sąvybėmis nenusileistų Operai.

Vertigo

vertigo.jpg

PAPILDYMAS: Atradau geresnį įskiepį už Vertigo. Apie tai galite pasiskaityti Firefox Tree Style Tab įraše. 

Bene svarbiausia funkcija prie kurios esu pripratęs Opera naršyklėje ir kurios man visada labai trūko Firefox – vertikalūs tab’ai, kitaip tariant, puslapių auselės. Priežastis labai paprasta: dirbdamas kartais atsidarau daugiau nei 20 puslapių, kurių pavadinimai tampa nebeįskaitomi horizontaliai esančiose auselėse. Vertigo įskiepis jas nesunkiai padaro vertikaliomis.

Įdiegus Vertigo, įskiepį reikia šiek tiek pakonfigūruoti. Einame į Tools -> Addons, atsidariusiame lange susirandame Vertigo įskiepį ir spaudžiame „Options“ mygtuką. Žemiau esančiame paveikslėlyje pamatysite mano rekomenduojamus įskiepio nustatymus:

vertigo-options.jpg

Taip pat keliaujam į bendrus naršyklės nustatymus Tools -> Options ir puslapyje Tabs pasirenkame nustatymą „Always show the tab bar“:

firefox-options.jpg

Jeigu atkreipėte dėmesį, Vertigo rodo tab’us kairėje pusėje, bet man dešiniarankiui daug patogiau, kai tab’ai yra dešinėje. Tą padės padaryti kitas mano rekomenduojamas įskiepis.

Tab mix plus

tab-mix-plus.jpg

Tab Mix Plus įskiepis prideda labai daug naudingo funkcionalumo:

 • Sesijų valdymas (!!!) – netyčia išjungus ar „užlūžus“ naršyklei, netikėtai persikrovus kompiuteriui šio įskiepio pagalba neprarasite atidarytų puslapių. Atsimenat? Aš jų kartais turiu atsidaręs virš 20, todėl prarasti surinktą informacija gana skausminga…
 • Lengvesnis tab’ų valdymas – praplėstas meniu funkcijas matote paveiksliuke viršuje, o daugiau kontekstinio meniu valdymo rasite nustatymuose.
 • Undo uždarius tab’ą – jei netyčia uždarėte tab’ą, jį lengvai atidarysite atgal su Ctrl + F12 klavišų kombinacija.

Nieko nelaukę siunčiamės Tab Mix Plus ir diegiame į Mozilla Firefox. Perkrovus naršyklę iššoks klausimas, ar jūs norite naudotis standartiniu sesijų valdymų. Būtinai nuspauskite „Ne“, nes Tab Mix Plus turiu daug daugiau galimybių.

Dabar pelyte keliaujame iki Tab Mix Plus nustatymų, kuriuos rasite Tools -> Tab Mix Plus Options ir ten pakeisti keletą labai svarbių nuostatų.

Susitvarkom, kad Firefox klaustų ar norime atstatyti sesiją:

tab-mix-plus-options1.jpg

ir padarome, kad vertikalūs tab’ai atsirastų dešinėje lango pusėje:

tab-mix-plus-options2.jpg

Visi kiti nustatymai gali likti taip kaip yra, o norintys gali pasiknaisioti po visas šio puikaus įskiepio galimybes.

Fast Dial

fasdial.jpg

FastDial įskiepio pagalba turėsite 12 mažų langelių su jūsų labiausiai lankomų svetainių paveiksliukais. Nuspaudę ant paveiksliuko iš karto nukeliausite į svetainę. Kiekvieno langelio nuorodą sukonfigūruosite nuspaudę ant jo pelyte.

Įskiepį galite parsisiųsti iš Mozilla įskiepių puslapio.

Paste and Go 2

paste-and-go-2.png

Paste and Go 2 įskiepis taupo jūsų brangų laiką. Nuspaudus Paste, nereikia dar bakstelti Enter mygtuko, kad atsidarytų puslapis ar naršyklė atliktų paiešką.

Minimize to Tray

minimize-to-tray.png

Minimize to Tray įskiepis nuspaudus lango sumažinimo mygtuką naršyklę „numes“ į Windows sisteminę dėželę. Taip sutaupysite vietą dirbančių programų juostoje, ypač jeigu naršyklė tuo metu nereikalinga.

All in one sidebar

aios02.png

Puikus įskiepis, kuris leis:

 • Lengviau tvarkyti išsaugotas nuorodas (bookmarks)
 • Naršymo istoriją
 • Siuntinius
 • Įskiepius

Siunčiamės All in one Sidebar ir mėgaujamės jo privalumais.

Išvados

Funkcionalumu Firefox galima labai praplėsti ir gauti tą patį ką daro Opera naršyklė. Bene didžiausias mano susirūpinimas – Firefox greitis. Dauguma įskiepių yra paremti JavaScript technologija, kuri yra daug lėtesnė negu specialiai suprogramuotas procesoriaus kodas, todėl labai rekomenduoju diegti tik svarbius įskiepius, jeigu jums yra aktualus naršyklės greitis ir stabilumas.

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

22 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: Blogorama #282 : nežinau.lt

 2. Tab Mix Plus įskiepis prideda labai daug naudingo funkcionalumo:

  * Sesijų valdymas (!!!) – netyčia išjungus ar “užlūžus” naršyklei, netikėtai persikrovus kompiuteriui šio įskiepio pagalba neprarasite atidarytų puslapių. Atsimenat? Aš jų kartais turiu atsidaręs virš 20, todėl prarasti surinktą informacija gana skausminga…
  * Lengvesnis tab’ų valdymas – praplėstas meniu funkcijas matote paveiksliuke viršuje, o daugiau kontekstinio meniu valdymo rasite nustatymuose.
  * Undo uždarius tab’ą – jei netyčia uždarėte tab’ą, jį lengvai atidarysite atgal su Ctrl + F12 klavišų kombinacija.

  Nesu tikras del šitų: pirmą ir taip paliko firefox – restore session, trečią irgi – „Ctrl+Shift+T“ gal tik antras belieka…

 3. vicko: pabandyk įsidiegti ir pamatysi. Ten pats įskiepis prideda labai daug įvairių meniu, kaip tabų dublikavimas, visų uždarymas išskyrus vieno ir pan.

  Firefox man kiek kartų yra „nulūžus“ ir paskui neatstačius sesijos. Tik su Tab Mix Plus viskas veikia be jokių problemų.

 4. Man tai super Operos „navarotas“ yra greitas „back“ būdas – spaudi dešinį pelės klavišą ir jo neatleidęs – kairį. Be abejo, yra ir įskiepis Firefox šiam efektui pasiekti.

 5. Nesupratau prieažasties – matyti ilgus pavadinimus ir nematyti puslapio?
  Su Tab Mix Plus, juk galima nustatyti auselių plotį ir išdėstymą.

  Kaip Operoje padaryti, kad tab’ai būtų viršuje, bet žemiau adresų juostos, kaip Firefox naršyklėje?

 6. Kam Vertigo: Aš turiu plačiaekranį laptopą, todėl visi puslapiai telpa ir įdiegus Vertigo. Vertikalūs tab’ai tampa neatskiriama naršyklės dalimi, kai vienu metu dirbi su labai daug internetinių puslapių.

  Dėl Operos: customize funkcijos nebandei? Ten galima nusitampyti viską kur tik nori.

 7. na nežinau…jei naršyklė nulūžta, tai firefox tikrai labai patikimai atkuria sesijas, negaliu nieko dėl to prikišt. Bet vat kai netyčia visą naršyklę išjungiu pats, tai tuomet jau pasigendu kažkokio „undo“ sesijoms atkurti…

 8. Greita,greita Opera – lieku su Firefox’u.
  Pasirodo, Iš tikrųjų, Operoje nepatogūs viršutiniai taba’ai: fiksuotas plotis, tab’ai virš adresų juostos. Trūksta man History meniu su 10 paskutiniųjų, nes nesinaudoju sesijų išsaugojimu, StatusBar išvaizdos ir t.t.

  Bet svarbiausiai tai, kad lengva priprasti prie Firefox įskiepių funkcionalumo ir patogumo. Dar per lėtai būtų su Opera. Todėl nepasakysiu, ką reiktų padaryti, kad greita Opera sąvybėmis nenusileistų Firefox naršyklei.

  PS.
  Blogeriai.net svetainės patogus automatinis puslapių užkrovimas:

  Firefox2, įskiepis Greasemonkey, AutoPagerize – http://userscripts.org/scripts/show/8551 pataisyti:

  var SITEINFO_IMPORT_URLS = [
  //čia reikia užkomentuoti
  //’http://swdyh.infogami.com/autopagerize’,
  //’http://userjs.oh.land.to/pagerization/convert.php?file=siteinfo.v5′,
  ]

  var SITEINFO = [
  {
  url: ‘http://www.blogeriai.net/*’,
  nextLink: ‘//div[@class=“wp-pagenavi“]/a[text()=“»“]’,
  insertBefore: ‘//div[@id=“sidebar“]’,
  pageElement: ‘//div[@id=“content“]’,
  }
  ]

 9. Atgalinis pranešimas: Kaip optimaliau pritaikyti Firefox darbinį plotą? : nežinau.lt

 10. Buvau ir aš prisiekęs Operos fanas. Bet nežinau, ar mano PC kaltas, ar kas, bet Opera (v8, v9) minimum du kartus per dieną nulūždavo. Restore session atkurdavo puslapius, bet dažnai dingdavo textarea langeliuose pradėtos rašyt žinutės (šitas vėliau pradėjo žiauriai siutint, nes kai nebepirmą kart miršta naršyklė ir prarandi ilgą, apgalvotą ir beveik pabaigtą rašyt žinutę, nebežinai ką ir begalvot), taip pat siuntiniai pradėdavo siūstis nuo nulio, beveik užkrauti youtube filmukai kraudavosi nuo nulio, kai kuriuose puslapiuose nusimušdavo nustatymai (pvz. deviantart’e įdedant naują nuotrauką – nustatai kategorijas, parašai komentarus, sudedi keywordus, užuploadini paveikslėlį, paspaudi submit – ir fak, opera sminga, o kai atsigauna – viskas iš naujo). Dabar jau pripratau prie FF.

  Beje, jei jau taip taupai laiką, kad diegiesi tokius įskiepius kaip ‘Paste and Go’, tai būtinai išbandyt ‘All In One Gestures’. Kaip išmoksti judesius ir pripranti, tai labai pagreitina darbą.

 11. Atgalinis pranešimas: arvydas.net » Blog Archive » Mėnuo bloginimo

 12. Atgalinis pranešimas: arvydas.net » Blog Archive » Firefox Tree Style Tab

 13. sveikas gal zinai kaip atstatyti opera? pas mane dingo www ardesu laukelis, kaip ka nors atsidarau kazkas panasaus i ji pasirodo bet po to dingsta,apie kompus nelabai nusimanau zinau kad ten nustatymuose kazkas bet kur ir kas nieko nerandu.aciu el pastas marcco@auto.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *