Firefox Tree Style Tab

tree-style-tab-framed.jpg

Ankstesniame savo įraše apie Opera funkcionalumo diegimą Firefox naršyklėje paminėjau vertikalių tab’ų valdymo įskiepį Vertigo. Šis įskiepis nors ir atlieka savo funkciją, visgi yra prastai sukurtas ir turi problemų jei norisi perkelti puslapio auseles su pelyte, todėl nuolat ieškojau ko nors patogiau ir suradau: Tree Style Tab. Šis įskiepis tab’us rodo kaip naršymo medį, kuris atitinka natūralius naršymo įpročius apie kuriuos pakalbėsiu toliau šiame įraše.

Senų nustatymų keitimas

Jeigu jūsų Firefox naršyklėje neįdiegti Tab Mix Plus ir Vertigo įskiepiai, iš karto galite pereiti prie Diegimas dalies apačioje. Visgi labai rekomenduočiau įsidiegti Tab Mix Plus įskiepį apie kurį galite pasiskaityti mano ankstesniame įraše.

Pirma reikia išjungti Tab Mix Plus sesijų valdymą, nes jis neišsaugo pakankamai informacijos apie visą naršomų puslapių hierarchiją. Einame į Tools > Tab Mix Plus Options ir atsidarę auselę Session pažymėkime varnele „Use Firefox’s built-in Session Restore feature“. Vietoj jo diegsime kitą įskiepį.

tab-mix-plus-session-disable.jpg

Tam pačiam Tab Mix Plus nurodykime, kad auselių pozicija turi būti viršuje, kitaip vėliau galim susipainioti. :o)

tab-mix-plus-position.jpg

Taip pat ištrinkime Vertigo įskiepį. Einame į Tools > Addons ir pasirinkę Vertigo spauskite Uninstall mygtuką. Firefox kol kas perkrauti nereikia, tai padarysime kai įdiegsime du reikalingus įskiepius.

Diegimas

Pirmiausia įsidiekime tobulesnė sesijų valdymo įskiepį „Session Manager„. Šis įskiepis turi labai daug nustatymų leidžiančiu išsaugoti ne tik atidarytus puslapius, bet ir duomenis, kurie buvo įvesti naudojantis interneto tarnybomis.

Dabar galima įsidiegti Tree Style Tab įskiepį, kurio pagalba išmoksime naršyti efektyviau. Kai jūsų paprašys el. pašto adreso ir slaptažodžio, pasinaudokite šiuo:

El. paštas: bugmenot@mailinator.com
Slaptažodis: bugmenot

Įdiegę įskiepį galite perkrauti Mozilla Firefox naršyklę.

Konfigūravimas

Pirma susikonfigūruokime Session Manager įskiepį. Keliaukime Tools > Addons ir pasirinkę įskiepį spauskite „Options“ mygtuką. Nurodome, kad naršyklės paleidimo pradžioje mūsų visada klaustų ar norime pasirinkti sesiją.

session-manager-options-general.jpg

Visa kita šio įskiepio nustatymuose gali likti standartiškai.

Tam pačiame įskiepių valdymo lange pasirinkite Tree Style Tab ir jo nustatymus. Čia reikia pakeisti porą mano rekomenduojamų nustatymų.

tree-style-tab-appearance.jpg

Pirmu nustatymu nukeliame tab’us į dešinę pusę, o kitu įjungiame vieną labai patogų kontekstinį meniu, kurio pagalba galėsime uždaryti visus atidarytus langus vienoje šakoje.

Rezultatai

Įdiegus įskiepį naršyklės langas po šiokio tokio panaršymo turėtų būti panašus į šį:

tree-style-tab.jpg

Kuom ypatingas toks naršymas?

 • Puslapiai atidaromi viduje pagrindinio puslapio, kuriame spustelėjote nuorodą.
 • Įskiepis atitinka natūralius (bent jau mano) naršymo įpročius. Jei ieškau informacijos, bandau keletą įvairių paieškos užklausų ir man labai svarbu, kad galėčiau matyti atidarytų puslapių hierarchiją susijusią su paieškos ištakomis.
 • Jei konkreti paieška ir atidaryti puslapiai pateikė netikslią ar nereikalingą informaciją, aš galiu uždaryti visą medį iš karto pasinaudojęs tab’o kontekstinio meniu funkcija „Close this Tree“ arba „Close children“ ir pradėti kitą paiešką.
 • Nenaudojamos atidarytų puslapių medžio šakos automatiškai susitraukia, todėl sutaupoma vieta atsidarius daugybę svetainių. Žvilgtelėkite į viršuje esantį atidarytų puslapių sąrašą: Delfi žinios su atidarytais keturiais puslapiais man netrukdo skaityti tai ko dar „nežinau“ :o)
 • Naudojant pelyte galima perkelinėti konkrečius puslapius ar visą medžio šaką į bet kurią kitą vietą ar prijungti prie jau esančio puslapio kaip dalį naršymo medžio. Vėlgi, labai patogu kategorizuojant informaciją ar paieškos rezultatus.

Aš nuolat ieškau patogesnio ir efektyvesnio darbo kompiuteriu, todėl visais atradimais stengsiuosi pasidalinti su jumis. :o)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

7 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: arvydas.net » Blog Archive » Firefox diegiame Opera funkcionalumą

 2. Atgalinis pranešimas: Blogorama #322 : nežinau.lt

 3. Labai ačiū, kad pasidalinai nauju atradimu – man bais patiko ir tiko. Ypač „protect tab“ (kaip veikia „lock“, dar neišsiaiškinau) funkcija, nes aš, nuo kavos drebančiom rankom, dažnai išjungiu reikalingas svetaines – iš naujo įjunginėti tenka.

  Bet pasigedau vieno tokio… Dalyko: man kažkodėl nepavyksta pertempti tab’ų į kitą vietą, sukeisti vietomis su kitu ir t.t.

 4. Atgalinis pranešimas: blogeriai.info » Blogeriai.net ikona ir nauji įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *