Prekybos centro vežimėlių kultūra

vezimeliai.jpg

Ežiukui prabilus apie eskalatorių kultūrą susimąsčiau apie mūsų prekybos centrų vežimėlių kultūrą. Atrodo, reikalavimas įdėti pinigą imant vežimėlį logiškas: pasinaudojai – bus noras pasiimti pinigus atgal, o vežimėlį padėti į vietą. Iš to laimi visi: prekybos centras, kuriam nereikia rūpintis vežimėlių tvarkymu ir atvažiuojantys apsipirkti, kuriems nevietoje paliktas metalinis gargaras trukdytų pastatyti automobilį ar užtvertų pravažiavimą.

Lietuvis nebūtų lietuviu, jei nerastų kaip apeiti reikalavimus: jama 2 ct. moneta ir grūda ją vietoj 1 Lt. Kai reikia vežimėli statyti atgal, negi varginsiesi dėl dviejų centų ir bildėsi per visą parkavimo aikštelę?.. Kojos gi mažu nukris tokį ilgą kelią nuėjus iki keturračių „surinkimo“ vietos. O aš visada kad ir kiek pinigo būčiau įdėjęs į vežimėlio užraktą jį nuvežu ir pastatau į vietą. Taisyklės yra sukurtos tam, kad visiems būtų patogiau. Pakeliui eidamas dar surenku ir tuos, kurie būna palikti išsiimdamas iš jų po 2 ct. Šiandien gavau už tai atlygį: kažkas buvo palikęs vežimėlį su 1 Lt užrakte, kuris labai gražiai nusėdo mano piniginei :o)

O jūs prekybos centruose pasinaudoję vežimėliais ar pastatote juos į vietą?

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

10 komentarų

  1. Taip, pastatau :P Aš tikrųjų stengiuosi elgtis taip, kaip norėčiau, kad elgtųsi ir kiti. Keliuose irgi :)
    Nes suvokiu, kad neturėčiau teisės „krauti“ ant kitų, jei pats elgiuosi lygiai taip pat.

  2. Kalbant tiek apie eskalatorius, tiek apie pirkinių vežimėlius, tiek automobilių statymą neįgaliesiems skirtose vietose, tiek apie vairavimo kultūrą, tiek apie aplinkosaugą – visose šiose srityse mieli sąmoningi piliečiai (tokie, kaip šio įrašo autorius ir komentatoriai :P ) elgiasi teisingai ir galvodami apie kitus, bet yra tipas asmenų, kurių kultūros supratimas yra ribotas, ir mes čia diskutuodami jiems sąmoningumo neįdiegsime. Deja.

  3. Manau, kad mes pavyzdį rodome. Juk akivaizdu, kad vieni tvarkingai stumia vežimėlius atgal į prekybcentrį, bet tie, kurie nestumia, greičiausiai galvoja „kam to reikia“.

  4. Atgalinis pranešimas: Blogorama #286 : nežinau.lt

  5. nors ir retai vežimėliais naudojuos, visada kišu 2ct (ranka nekyla lt palikti), tačiau visada grąžinu atgal. net nemąstydamas dėl pinigų – jau įprotis. nebūtinai įstumiu į eilę, bet bent šalia palieku. tik dar neužsiiminėjau kitų vežimėlių surinkimu. nors Akropolyje bizniukas visai neblogas galėtų būti :D

  6. Visada pastatau į vietą, juolab, kad visuose centruose būna vietos jiems palikti ir lauke. Esu tik kažkada su litu viduj prie akropolio vaikui atidavęs. Paprašė mažius ir buvo aišku, kad nustums iki vietos, kad tą litą pasiimtu. Net geriau nei šiai elgetauti :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *