Komentarų akcijos pabaiga

komentarai.jpg

Kam bus liūdna, o kam smagu, bet skelbiu prieštaringai vertintos akcijos pabaigą. :) Vieni mano komentarų „atgal“ įdėją palaikė, kiti – malė į miltus aiškindami, kad mano komentaro rašymas atgal yra priverstinis, todėl nenatūralus. Stovyklos buvo pasiskirstę apylygiai, todėl laikas susumuoti rezultatus ir paaiškinti tiek vienai, tiek kitai pusei ką ši akcija man davė ir ko išmokino.

Kodėl? Idėja šiai avantiūrai man kilo vidurnaktį. Pažvelgus į savo blogo lankomumo ir komentavimo statistiką darėsi liūdna: kiek man reikės laiko kol tapsiu skaitomas? Nenuostabu, kad buvau nežinomas – blogas gyvavo mažiau nei savaitę, tai kaip pritraukti skaitytoją ir komentuotoją? Mirti dar nesinorėjo… nesinorėjo ir vesti antrą kart… Dviejų komentarų už vieną idėja pasirodė ideali principui „ranka ranką plauna“: gal mane komentuos vien iš egoistiškų paskatų norėdami komentarų savo tinklalapiui? Rezultatas pateisina priemones :o)

Procesas. Tik pradėjęs rašyti komentarus atgal supratau, kad tai nėra taip paprasta kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio: gaunu komentarą, jį perskaitau, atsakau į jį pas save blog’e ir keliauju rašyti du komentarus atgal. Labai greitai supratau, kad „užsiroviau„… Rašyti „labai fainas yrašas“, „Super!!!!!!!1!!!!“ komentaruose atgal nesinorėjo, nes turėjau laikytis duoto žodžio: komentaras atgal turi būti prasmingas. Kai kurie tinklaraščiai įdomūs, bet ne viską norėjosi komentuoti, todėl labai greitai sumažinau proporcijas nuo 1:1 iki 1:2. Tebūnie kokybė, o ne kiekybė.

Statistika.  Per vieną akcijos savaitę gavau 91 komentarą. Tai yra po 13 komentarų per dieną. Kiekvienu beprotiškai džiaugiausi ir atsakiau į visus kurie „reikalavo“ diskusijos. Ne visi nurodė savo tinklaraščius, bet mano atgalkomentarių skaičius vis tiek viršijo 100.

Ką išmokau?

 • Supratau, kad prieš paskelbdamas akciją žiauriai tingėjau komentuoti. Perskaitęs įdomų rašinį (skaitau beveik viską kas yra blogeriai.net) norą parašyti savo nuomonę kažkur pamesdavau.
 • Kai dėl akcijos tapau „priverstas“ komentuoti, pamačiau kad tai yra labai įdomu! Vienur įsiveldavau į diskusijas grąžindamas daug daugiau komentarų nei buvau įsipareigojęs, perskaitęs kitus įrašus – parašiau savo.
 • Komentuodamas kitų rašinius aš palikdavau savo kontaktus ir nuorodą į savo puslapį. Perskaitę mano įdomų komentarą į mano puslapį atkeliavo nemažai lankytojų. Taip netiesiogiai populiarinau savo paties tinklaraštį.
 • Atradau įdomias asmenybes: eNyu, Ramą ir Andrių, kurie ne tik jėgiškai komentuoja, bet ir patys rašo savo tinklaraščiuose :o)

Reziume? Labai patiko, bet labai daug laiko reikalaujantis darbas. Tai tikrai yra darbas, jeigu nori nuoširdžiai laikytis pažadų. Ar dar kartą pakartosiu? Tikrai! Tik reiks pasirūpinti, kad tuo metu turėčiau mažiau darbo, nes komentarų laukimo-skaitymo-atsakymo-rašymo_atgal procesas labai blaško :o) .

Ar verta jums patiems pabandyti spręskite patys iš mano rašinio. Ačiū visiems už išreikštas nuomones. Dar iš intercijos nežinia kiek laiko dalinsiu atgalkomentarius. Visai fun! ;o)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

22 komentarai

 1. Šiaip aš tavo blog’ą atradau kaip tik blogeriai.net.
  Šiaip labai fan blog’as gal reikia pasigauti tavo RSS srautą.

  PS. Ačiū už netingėjimą atkomentuoti.

 2. Atgalinis pranešimas: elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #7

 3. Aš pastebėjau tokį dalyką (ir beje visai įdomų). Peržiūrinėjant blogeriai.net ar kokį tais karabi.lt pamatau nelabai žinomą blogą, bet su įdomiu įrašu, tai visada stengiuosi palikti komentarą. Ir ką, po kokios valandos to blogo autorius jau komentuoja pas mane :). Komentuojant per visą dieną, įmanoma pritraukti labai daug lankytojų, net tik tų blogų autorius, bet ir jų pastovius skaitovus, kurie žiūri, kas čia toks komentuoja.

 4. Kažkuriame užsenietiškame blog’e mačiau akciją „Myliu komentatorius“ Palikdamas komentarą gauni po 0,10$, bet pinigus gauna tik daugiausia komentarų per mėnesį palikęs :)
  Įdomu kas būtų Lietuvos bloguose tokią akciją išmeginus :)

 5. Vat tada tai prasidėtų bile kokių komentarų rašymas vardan pirmos vietos :) Aš asmeniškai nerizikuočiau, nes paskui tektų gerokai pakratyti kišenę. Kai kurie broliai lietuviai labai atkaklūs… ;)

 6. Ką norėjai tuo LOL pasakyti. „Lamer on line“ (daugiau tikėtina, nes mūsuose populiaru) ar „Laughing out loud“
  Va čia ir yra 18 ir 36…
  Pagalvok pats ar verta naudoti tokius junginius
  P.S. baigiu diskusiją, nes pas tave neveikia „Pranešti man apie naujus šio įrašo komentarus el. paštu.“, o tenka naudoti F5…

 7. :) Aš, neskelbus apie jokią panašią akciją, nuo pat mano tinklaraščio populiarėjimo pradžios (kai apsilankydavo nematyti lankytojai, nes kažkas kažkur pa’link’ino), užsukdavau pas juos apsidairyti, kas manimi domisi. :) O komentaras tada, rodos, pats pasirašo. :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *