Korektiška data tinklaraščio footer srityje

footer.jpg

Labai dažnai internetiniai projektai footer (liet. poraštė) srityje esančia data parodo savo gyvavimo laiką (kaip matote aš esu neišimtis). Pirmieji metai rodo įkūrimą, antrieji – šie metai, kurie paprastai redaguojami rankiniu būdų: pasikeitus metams įrašomas naujas skaičius. Ne visi prisimena, kad reikia atnaujinti poraštę iš karto po Naujųjų ir susizgrimba po kelių mėnesių, geriausiu atveju – savaičių.

Šį blogą pradėjau rašyti tik pernai, todėl poraštėje figūravo tik vienas skaičius – „2007„, kurį reikėjo pakeisti į „2007 – 2008„. Tam, kad 2009-aisiais man nereiktų vėl rankomis keisti į „2007 – 2009“ įsidiegiau pas save automatinį antrosios datos rodymą. Tai pasidaryti WordPress yra labai paprasta: tereikia atverti savo naudojamo šablono footer.php failą per FTP arba įeiti į WP administravimo meniu Išvaizda > Šablonų redagavimas ir pasirinkti „Poraštė“. Atsidariusiame faile susiraskite kur rodoma data ir, pavyzdžiui, vietoj „2007 – 2008“ įrašykite tokį kodą:

2007 - <?php echo date("Y") ?>

Pavyzdžiui, mano footer.php dabar atrodo taip (datos atvaizdavimą paryškinau raudonai):

</div>
<div id="footer"></div>
<div id="footerbox">
<div class="footer">
© <?php bloginfo('name'); ?> 2007 - <?php echo date("Y") ?>.
Naudojuos <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>.
Temą sukūrė <a href="http://www.blogohblog.com">Bobas</a>, o aš ją dar pakoregavau
<?php wp_footer(); ?>
</div>
</div>
</body>
</html>

Pakoreguoti užtruksite tik minutę ir jau kitais metais nebereikės rūpintis poraštėje esančia data, o 2009 vasarį akims netyčia užkliuvus už poraštės būsite maloniai nustebinti, kad viskas kuo puikiausiai veikia. :o)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

20 komentarų

 1. Vidmantai: Jo, tik pagalvojus, kažkaip keistai atrodys, kai nuolat pas tave bus kokie 2003-ieji puslapio fotter :)

  Ramas – tinginys, tinginys, tinginys :D

 2. Gerai kad priminei, tai ir būtų naujas dizainas startavęs su 2007 žyma.

  Ps. Jei tu gyvuosi, tai užeisiu kokią sausio pirmą 2009 ir pasižiūrėsiu, kaip čia veikia :D

 3. Atgalinis pranešimas: Blogorama #298 : nežinau.lt

 4. Džyzus, nu nebūtumėt Jūs programeriai… Suprantu, kad tai yra fun, kai gali sukonstruoti, kad programa viską už Tave darytų, bet vieną kartą per metus pakeisti vieną vienintelį skaičiuką (na taip, 2010 bus jau du) man nėra sudėtinga ir rankiniu būdu ;) , nes kitais būdais užtrukčiau daug ilgiau…

 5. Aidai: Kad labai jau daug balamutinimosi su tuo brūkšniu/brukšneliu :) Visi deda minuso ženklą ir vargo nemato. Be to kai tiek daug dabar tų šriftų ant svieto, tai sunku ir nustatyti kur čia brūkšnys ir kur brūkšnelis. :)

 6. Arvydai, mhm, „visi“ naudoja minusą. Kaip ir visi rasho be lietuwishku raidzhiu bei gauna algas vokeliuose. Laikai keičiasi, mes išmokstame daryti dalykus teisingai, ir išmokus nebeatrodo tie teisingi dalykai tokiais sudėtingais. Netgi priešingai, kyla mintys, kaip mes galėjome anksčiau taip žiauriai važiuoti į pievas.

  O dėl brūkšnio, taigi ne šriftuose esmė. HTML’as turi ampersend-sekas: – ir — trumpam ir ilgam brūkšniams. Nepatinka tos sekos, galima tiesiogiai įterpinėti unicodinius simbolius „EN DASH“, „EM DASH“ ir greta kodų lentelėje esančius. „Rimti“ (o ne mėgėjiški) šriftai šiuos simbolius turi. Kiek pikselių kuris brūkšnys užims, be abejo, priklauso nuo šrifto, tačiau tikrai „iš akies“ bus galima pasakyti, kuris yra ilgas, kuris yra trumpas.

  Ir galų gale, jei problema, kad „reikia terštis su HTML’u, o aš naudoju WYSIWYG redaktorių“, tai, kas gi trukdo tą redaktorių išmokyti — keisti trumpu, o — ilgu brūkšniu? [Gerai, reikia dar pasakyti, kad jis to nedarytų kodo fragmentuose :-) ]

 7. Aidai, žinau, kad dauguma lietuvių yra puristai, kaip matau tu esi vienas didžiausių :) . Pagirtina, bet man asmeniškai gražiau atrodo kai yra 2007 – 2008, o ne 2007—2008. Čia internetas ir aš asmeniškai nepretenduoju į taisyklingą lietuvių kalbos blogą. Bile man gražu :)

  Šiaip pastebėjimas yra įdomus, manau kas norės tikrai įsidės perskaitęs tavo komentarus.

 8. Atgalinis pranešimas: » Likimo ironija. Dar taip neseniai Arvydas visus mokė … blogeriai.lt

 9. tavo kodas tinka tik tuo atveju jei tinklapis gyvuoja daugiau nei metus, nes kitu atveju matysi 2007-2007, kurdamas puslapi as naudoju:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *