Apsauga nuo trackback spam

spamas.jpg

Spamas (liet. brukalai) veržiasi į mūsų internetinį gyvenimą visur: el. pašto laiškuose, netikrose internetinėse svetainėse ir mūsų rašomuose tinklaraščiuose. Nuo komentarų spamo tinklaraščiuose padeda apsisaugoti Akismet ir Raven’s antispam įskiepiai, bet ką daryti su trackbacks: nuorodų komentarais, kurie atsiranda cituojant kitus tinklaraščius? Akismet juos ne visada sugaudo ir spameriai puikiai susigaudo kaip pasinaudoti WordPress spragomis šioje srityje. Ieškodamas sprendimo pradėjau knaisiotis po WordPress įskiepių archyvus ir radau vieną, kuris yra labai efektyvus.

Simple trackback validation įskiepis patikrina pagrindinius trackback aspektus: jis turi ateiti iš tinklaraščio, kuriame yra nuoroda į įrašą ir tinklaraščio IP turi sutapti su jį atsiunčiančios svetainės IP. Šiomis dviem taisyklėmis trackback spambotai (programos siunčiančios spamą) nepasirūpina, nes tokią „reklamą“ užsakančios svetainės neįdės nuorodos į jūsų tinklaraštį, o botai tikrai neveiks tam pačiam serveryje, kur ir veikia internetinė svetainė. Paprasta ir svarbiausia, kad labai efektyvu.

Įskiepis turi keletą papildomų savybių, kurios leidžia nustatyti kaip moderuoti netikrus trackbackus: įkelti į peržiūrimų komentarų sąrašą, žymėti spam’u ar tiesiog ištrinti. Įsidiegęs įskiepį pabandžiau parašyti iš savo senojo blogo į naująjį su nuoroda į vieną įrašą. Viskas suveikė kuo puikiausiai ir trackback kometaras atsirado ten kur reikia. Kol kas nustačiau, kad įtartini trackback’ai būtų įkeliami į peržiūrėti skirtų komentarų sąrašą.

Iki šiol tokio tipo spamas mano blog’o nekamavo, todėl apie įskiepio efektyvumą man asmeniškai kalbėti sunku. Neabejotinai yra daug populiaresnių tinklaraščių, kuriems ši problema yra labai aktuali, todėl paprasčiausias būdas buvo tiesiog visiškai išjungti trackback. Galbūt tai taps galimybe ją vėl įjungti ir nuo brukalų apsisaugoti šio įskiepio pagalba?

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

3 komentarai

  1. Kurią versiją naudoji? Senesnė versija tikrindavo tik nuorodą, o ši turi ir IP patikrą, kuri turi būti labai efektyvi.

    Beje, sakai naudoji, bet trackback pas tave tai išjungtas…

    O Akismet pas tave yra naudojamas?

  2. Atgalinis pranešimas: elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *