Zine.lt – tobulėjanti skaitmeninė evoliucija

zine-lt.jpg

Prieš daugiau nei du mėnesius aprašiau zine.lt 4 skaitmeninius žurnalus: jaunimui, apie automobilius, dizaineriams ir švelnios erotikos mėgėjams. Įvertinti naujus leidinius norėjau dėl dviejų priežasčių: patikrinti ar gavau man žadėtos reklamos viename žurnalų ir patikrinti ar leidėjai atkreipė dėmesį į mano pastabas ankstesniame įraše.

Noriu pasidžiaugti, kad į daugumą mano pastabų leidėjai atsižvelgė ir šį kartą išleido žurnalus, kuriuose tekstas buvo daug įskaitomesnis, negu pirmuosiuose numeriuose. Žurnaluose lygiai taip pat dominuoja gausybė nuotraukų, bet tekstas pagaliau kontrastuoja su fonu. Leidėjai atsižvelgė ir į kitas mano pastabas: išjungus garsą dabar pranyksta ir puslapio vertimo šnarėjimas, bei panaikintas nelemtas gradientas per puslapio vidurį. Pagaliau grožėtis nuotraukom niekas netrukdo! :) Labai skaitymą palengvinusi naujove – puslapių vertimas su navigacijos klavišais.

Žurnalų funkcionalumo ir turinio patobulinimai puikūs! Vis dėlto, mane ir žurnalų prenumeratą skiria tik vienas žingsnis: paaiškinimas, kad mano el. pašto adresas, kurį įvedu prenumeruodamas žurnalus, nebus panaudotas spaminimui. Nereikia jokių didelių teisinių tekstų, tiesiog užtektų kažko panašaus į: „Mes gerbiame jūsų privatumą, todėl nesidalinsime informacija apie jūs su jokiom trečiom šalim.“ registracijos formos apačioje. Viskas. Nežinau kodėl, bet lietuviški projektai savo vartotojams labai mažai akcentuoja privatumo politiką. Užsienyje tokie dalykai labai sunkiai praslystų pro internautų akis. Jeigu zine.lt nenori terliotis su visom tom „privatumo politikom“, užtenktų tik padaryti paprastutį RSS srautą, kurio pagalba praneštų apie naują žurnalą. Rezultatas tas pats, nes retas kuris nenaudoja RSS skaityklės.

Pabaigai norisi pasidžiaugti, kad žurnalo leidėjai ištesėjo pažadą ir į design.Zine įdėjo tinklaraščių, kurie parašė apie žurnalus, svetainių nuotraukas kartu su trumpais aprašymais ir nuorodomis į juos. Gal tai naujos verslo ir tinklaraščių bendradarbiavimo eros pradžia? Nors pats tokio bendradarbiavimo pasiūlymas sukėlė labai daug pasipiktinimo kai kuriuose blogosferos sluoksniuose, man ranka nesudrebėjo parašyti apie ši tikrai įdomų projektą tarp dominuojančių socialinių tinklų, beverčių komentarų ir pasiburnojimų prisodrintame lietuviškame internete. Zine.lt noriu palinkėti ir toliau tobulėti, nes tobulumui ribų nėra. Kol kas, atrodo, viskas eina labai gera linkme. :)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

16 komentarų

  1. Jo, aš irgi prisiminęs apie tokį projektą ir jų pažadėtą reklamą, kažkada čia pažiūrėjau naujus numerius ir… iš tiesų radau paminėtus visus blogus :) DŽiugu, kad pažadai tęsiami. Džiugu, kad projektas patobulėjo. Ar aš klystu, bet nauji numeriai gerokai „storesni“?..

  2. Bet tai pusę užėmė praktiškai tik Dubajus. Patiko tik tų lietuvių dizainerių aprašymas su darbų pavyzdžiais – va šitai tai faina. Na, ir pažįstamų blogerių ataskaitėlės.:)

  3. Atgalinis pranešimas: elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #70

  4. Man šis projektas patiko – žurnalai įdomūs, visus (išskyrus auto) perskaičiau, buvo įdomu :) laukiu kitų numerių. ir pastebėjau, kad antrame leidime tai patogesnė ir navigacija, ir visa kita – tikrai šaunu, kad atsižvelgė į komentarus. šaunuoliai!

  5. Idėja gal ir nieko, fainai tie puslapiai vartos, bet vienas minusas iš kart, kad nėra kur dydžio reguliuot… tarkim vienam lapyje jis į ekraną netilps, o kitam namuose ant Full HD ekrano teks kaip asilui žiūrėt į taškelį vidury ekrano… Žodžiu, reikia padaryti dydžio mygtukus, bet tikriausiai ten ant flash tai išsikraipytų vaizdas, todėl geriausia būtų, pasiūlyti siųsti įvairaus dydžio versijas…

    Aš vistiek neprenumeruosiu, jei turėčiau spalvotą kokį touchscreen readerį, specialiai tokiems žurnalams, tai būtų super, bet dabar tokius skaitytuvus tik parodose esu matęs… Gal po kelių metų bus kiečiausia žurnalo forma, bet dabar dar truputį ankstoką, nes ant ekrano ne tas gadint akis su žurnalais… geriau tada jau normali web svetainė..

    Tam paskutiniame žurnale normaliai iš pradžių atrodė, kol iki vidurio neatverčiau, :D tikrai ten poto prasideda random porno saitų foto, iš kur tikriausiai jos ir pavogtos.. Žodžiu, yra laiko pasitaisyti, o po metų ar kelių ir bus su kuom tokius žurnalus skaityti. :)

  6. kad laikraščiai ir žurnalai keliasi į interneto platybes savaime suprantama, jug ir Lietuvoje pakanka pavyzdžių.. Tai neišvengiama jei jie nori išgyventi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *