Vakar dienos įvykiai su mano svetainių talpinimo kompanija JaguarPC

jaguarpc-website.jpg

Yra tam tikros ribos iki kiek galima tampyti žmonių kantrybę. Kadangi mano hostingo kompanija taip pat dirba žmonės, matyt, su savo projektais vakar viršijau jų kantrybės ribas. :) Jau kuris laikas pastebėjau, kad serveris, kuriame talpinami visi mano projektai, retkarčiais priverstinai perkraunamas, bet nenutuokiau, kad problemos visame serveryje atsirado dėl mano ten nuolat veikiančio programinio kodo. Taigi, dabar apie viską iš pradžių.

Aš nuolatos seku kas vyksta visuose mano projektuose ir galiu drąsiai teigti, kad esu didžiausias jų vartotojas. Vakar vakare netikėtai pastebėjau, kad visi mano tiklaraščiai nustojo veikti ir pradėjo rodyti 403 klaidą: priėjimas prie puslapių yra uždraustas. Aš paranojikas, todėl pirmiausia įtariau įsilaužimą į serverį ar mano puslapius. Iš karto puoliau rašyti į supportą, apie problemą ir netikėtai ten pat suradau man paruoštą žinutę, kurioje parašyta, kad aš išnaudoju per daug serverio resursų, dėl ko jis pradėjo dirbti nestabiliai ir hostingo atstovas man pasiūlė pakeisti savo turimą planą į semi-dedicated: galingesnį serverį su mažiau vartotojų.

Tokiu kompanijos veiksmu aš buvau šiek tiek priblokštas: projektai sukosi jau ilgai, kodėl negalėjo tiesiog su manim susisiekti ir pasiūlyti sumažinti serverio apkrovas, o brutaliai ėmė ir atjungė? Dabar pagalvojęs juos suprantu. Kompanija tiesiog pasirinko patį paprasčiausią ir efektyviausią kelią: nustatė kur serverio apkrovos, kas kaltas ir norėdami išlaikyti stabilumą likusiems 200 klientų tam pačiam serveryje mane tiesiog atjungė…

Tai kokios tos apkrovos, kad gavau pylos nuo JaguarPC? Visų pirma tai – automatinis blogeriai.net žinučių atnaujinimas. Šiuo metu yra 257 dalyviai. Patikrinti kiekvieną dalyvio RSS srautą užtrunka ~10 s., viso gaunasi apie 43 minutes. Šis skaičius man jau senai buvo žinomas, kadangi niekas nesiskundė, tai ir turėjau specialų skriptą, kuris 43 minutes „kabėdavo“ serverio atmintyje ir surankiodavo/atnaujindavo visus įrašus. PHP kaip pseudo interpretatorius labai prastai tvarkosi su atminties valdymu, todėl vien tas skriptas išnaudodavo velniškai daug – apie 1 GB serverio RAM. Antra problema – atsarginių kopijų įskiepis backupwordpress. Jis puikus – surenka absoliučiai visus tinklaraščio failus, padaro pilną SQL atsarginę kopiją, viską suarchyvuoja ir padeda serveryje. Šis procesas taip pat atimdavo žiauriai daug serverio procesoriaus ir atminties resursų, nes beveik vienu metu kasdien darydavo 4 tinklaraščių atsargines kopijas. Dar viena problema ta, kad dėl prasto programavimo tą pačią dieną man atsirasdavo net po kelias to paties tinklaraščio atsargines kopijas. Man tai kas: kuo daugiau atsarginių kopijų – tuo man geriau. JaguarPC taip neatrodė, nes vien arvydas.net archyvas užėmė daugiau nei 170 MB, o jį suarchyvuoti reikia keturgubai tiek atminties. :)

Aukščiau išvardintas problemas išsprendžiau labai greitai. Teko sustabdyti automatinį blogeriai.net žinučių atnaujinimą, išjungiau atsarginių kopijų darymą ir skubiai įdiegiau WP Super Cache įskiepį visiems tinklaraščiams, kurio pagalba sugeneruoti puslapiai yra išsaugomi kaip failai, tokiu būdu labai greitai perduodant turinį jo negeneruojant. Visą tai padaryti užtrukau ne daugiau 15 min. Ilgiau užtruko susirašinėjimas su hostingo kompanija dėl veiksmų. Kadangi padarius pakeitimu, atstovas patvirtino, jog serverio apkrovos grįžo į normalias vėžes, leido man toliau naudotis savo internetinėmis svetainėmis.

Blogeriai.net automatinį žinučių atnaujinimą kol kas išjungiau, bet labai greitai (ryt, poryt) sukursiu specialių patobulinimą, kurio pagalba RSS atnaujinimų „naštą“ išskirstysiu vartotojams, skaitantiems blogeriai.net. Patys skaitytojai beveik nieko nepajus, o serverio apkrova bus išskirstyta per ilgesnį laiko tarpą be bereikalingo sistemos resursų išnaudojimo ir poreikio man pirkti 4 kartus brangesnį talpinimo planą.

Gavęs pasiūlymą iš hostingo kompanijos pakeisti savo talpinimo planą, aš natūraliai jų paklausiau: o kas man garantuos, kad po kažkiek laiko aš vėl nebūsiu užblokuotas dėl to, kad išnaudoju ir tuos man naujai suteiktus resursus? Atstovas nelabai ką galėjo atsakyti į šį klausimą todėl, be abejonės, vienintelė man likusi alternatyva – optimizuoti blogeriai.net kodą. Iš atstovo tesugebėjau išpešt, kad vienu metu viena svetainė tą pačią minutę negali išnaudoti daugiau nei 30% resursų. No problem! :)

Įprastam WordPress blogui JaguarPC suteikiamų resursų niekada nebus per mažai. Tikriausiai net nesuskaičiuojama ta smulkmė, kurią išnaudoja paprastutis tinklaraštis. Kaip tikriausiai pastebėjote, saviškiais projektais bandžiau apžioti šiek tiek per daug. Todėl belieka tik resursų naudojimą užmaskuoti taip, kad neįtakotų normalaus mano nuomojamo serverio darbo. Nepaisant šio mažo nesusipratimo, aš iki šiol neabejoju, kad JaguarPC teikia paslaugas už ypač gerą kainą, iki kurių lietuviškoms kompanijom oi kaip dar toli. :)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

35 komentarai

  1. Todėl aš turiu http://www.iweb.ca pigiausią, bet man asmeniškai pilnai dedikuotą serverį [ne blogui, ne blogui]. Be abejo su airiška alga per daug neskauda, bet net su dabartinėmis lietuviškomis (kol laikosi dolerio kursas toks koks yra) neturėtų būti per daug bėda. Juolab, kad gali susitarti su daugiau žmonių, kurie nori savo projektus hostinti ir pasidalinti viską.

    1Gb RAM’o skriptui daug ;) Optimizuot tikrai galima ;) Nors XML apdorojimo greitis net PHP5 nėra įspūdingas. Nenori perrašyti tik atnaujinimo skripto po Java? Dariau vieną testą su daug duomenų (tiesa, pagrinde buvo skaičiai ten), tai Java veikė iki 30-50 kartų greičiau (nes moka protingai tvarkytis su atmintimi).

    • Dominykai, aš jau tiesiog per daug užsiroviau, dėl to ir gavau velnių. :)

      Nenoriu lįsti į Java erdvę, geriausia projektą turėti viena kalba. Teko prižiūrėti projektus, padarytus keliom programavimo kalbom ir technologijom. Vienas vargas. Manau išsisuksiu ir su tuo ką turiu.

  2. Pastaba: error 403, ne 404 ;)

    O šiaip mano kompanijai tas pats su serveriai.lt buvo. Tiesa, jie nesileido į kalbas apie tik resursus valgančios svetainės perkėlimą, kol galiausiai teko jiems atiduot visus savo klientus. Prieš tai buvom ~20 svetainių pakabinę ant vieno plano. Po to visiems padarėm po atskirą sąskaitą.

  3. man tai pavadinimas nepatinka JaguarPC :)) o jei susipyksi galutinai su jais galėsiu duoti servage.net kuponą ir man keli menesiai nemokami ir ponui daugiau vietos ir srauto, o paslaugos +/- vienodos

  4. Greitu metu ieškosiu virtualaus serverio. Žiūriu čia vien šnekama tik apie užsenietiškus serverius. Ar Arvydas, Dominkykas, Evil (JaguarPC, IWEB, Servage.net) patenkinti teikiamų paslaugų kokybe, ar nebūna problemų su support’u. Lietuvoje visada galima paskambinti jei kas, o tai paspartina problemos sprendimą. Į laiškus dažniausiai atsakinėjama ilgiau. Ką apie tai manot. Nesinorėtų skambinti į JAV. Planai kiek pažiūrėjau įspūdingai atrodo lyginant su lietuviškais, o kaina, turint omeny smukusi dolerio kursą tikrai maža. Kas man dar Lietuvoje nepatinka, tai kad dažniausiai turi sutartį pasirašyti pusei metų. Kažkaip pradžioje norėtųsi pasinaudoti ir pažiūrėti kaip ir kas. Beje pas mane darbe Dominykas yra žmogus legenda. Mažas tas pasaulis:)

  5. Dariau, jei kalbėti apie iWeb, tai aš visad sakiau, kad gera hostingo/IT kompanija yra ta, kurios supportu naudotis niekad neprireikia. Su iWeb teko bendrauti gal 4 kartus per pusantrų metų – užsisakant, kai klausiau kiek papildomai RAM kainuotų, vieną kartą nes kažkodėl upload greitis iš airijos į juos buvo žemas ir vieną kartą neseniai dar kažko paklausti reikėjo dėl maintenance window. O šiaip elementariai veikia – 99.7% garantija ir bent jau kiek pastebėjau tai realiai ji yra arti 100%. Net smulkiausias klientas turi savo dedikuotą account manager, kuris pasiekiamas per ICQ – su trumpais klausimais dėl paslaugų niekad neturėjau bėdų. Bet jie yra pigus hostingas – o čia jau kaip su Ryanair – už kiekvieną bagažo kilogramą reikės mokėti dvigubai, todėl verta rimtai paskaičiuoti, ar nėra verta užsisakyti padorų hostingą iš padoraus T1-T3 provaiderio ;)

    O kas dėl legendų – neverta tikėti viskuo kas sakoma ;) Heraklis buvo tikras ar tik pasaka?

    • Dėkui už atsakymą, su graikų mitologijos motyvais. Heraklis yra pasaka:) Būtų įdomu išgirsti ir kitų komentatorių nuomonę, bet čia gal ryt. Beje grįžtant prie mažo pasaulio sąvokos, tau nieko nesako dviejų raidžių junginys „JR“ arba aš tiesiog apsigavau.

  6. Iš supporto man prireikė pagalbos tik 1 kart, atsakymą gavau paštu per 2val. Skambinti galima per skype, kas tikrai nėra bangu, kalbu apie servage.net. Dar turiu kompanijai small bussiness nupirkes GoDaddy hostinga, ten teko skambinti kelis kartus, supportas šaunus, jie net gi laikas nuo laiko paskambina patys klausdami ar visos paslaugos mane tenkina ir ar nereikia pagalbos (ir nesiūlo nieko pirkti papildomai!)

  7. Dariau, aš esu visiškai patenkintas teikiamų paslaugų kokybe. Per 5 naudojimosi metus su supportu teko bendrauti 17 kartų ir viskas per jų specialią sistemą. Niekada neužtrunka ilgiau nei 30 min sulaukti iš jų atsakymo bet kuriuo paros metu. Skambinimas kaip ir neaktualus :)

  8. pritariu tiems, kurie sako, kad gan gerai išsisukai čia. :)

    o šiaip.. labai gerai yra pajungti user’ius į „darbą“.. :))) pats taip visada darydavau ir jokio skirtumo kaip ir nėra, ypač jei veiksmų nebūtina atlikti tą pačią sekundę. :)

  9. Atgalinis pranešimas: Blogorama #389 : nežinau.lt

  10. Technologiškai nėra teisingas požiūris, kad viskas būti parašyta viena kalba. Kiekviena kalba turi savo privalumų; ir kiekviena gali atlikti atitinkamą darbą atitinkamai greitai. PHP yra tik scriptinimo kalba, todėl tikrai būtų protinga perduoti didelį darbą – XML parsinimą – programavimo kalbai. Bet čia manau didesnė problema: ar hostingo paslaugas teikianti įmonė leidžia leisti daugiau nei web scriptus, o ir normalias aplikacijas?

    Resursai visada kainuoja, ir ar visada reikia juos taupyti? Kokybė turi savo kaina.

    Renkuosi prekę lietuvišką, nes vis dėlto, greitis Lietuvoje yra greitis Lietuvoje. Kai kursiu kažką dedikuoto užsieniečiams – matyt rinksiuos hostingą užsienyje.

    • Technologiškai gal ir neteisinga, bet praktiškai labai teisinga. Matai, tu gal tiek nesusidūręs su WordPress. Ji turi labai sudėtingą API, todėl įsiūti Java aplikacija yra tolygu perrašyti pusę tos API Java kalba. Sutinku, kad reikia ieškoti optimalaus sprendimo, bet aš labiau linkęs pasirinkti veikiantį su minimaliai pastangų. Visgi blogeriai.net man neneša jokio pelno, todėl kurti kažką tokio uber-fantastiško tikrai neturiu laiko :)

      Čia tavo tie retoriniai pamąstymai apie resursus.. hmm.. na taip, už tai kiek moki gauni atitinkamai paslaugas. Man pavyko išsisukti su dabartinių hostingo kompanijos paslaugų paketu.

      Kad tas greičio skirtumas į užsienį tampa vis mažiau pastebimas. Kuriant kokią video talpinimo paslauga aktualu, bet tokiems projektams, kaip mano ir užsienis gerai.

  11. Beje, del servage.net supporto tai atsiemu zodzius, levas jis. Jei dabar i mano bloga paziuresit pamatysit kiek internal error meto, poto kai paprasiau kad teisingai sutvarkytu domenu root katalogus, kazkodel neleisdavo subdomeno priristi prei trecio lygio katalogu.. o dabar.. internal error, internal error.. o supportas tyli jau 6val..

  12. atrasinejo tai jie normaliai kas 30min, na pradzioj, poto kai suprato kad pas juos negerai kas kelias val, o dabar po 6val parashe vel nesamone :))

    pvz:
    1.
    Hello, I recently changed „atlaikyk.net“ and „www.atlaikyk.net“ domain’s main folders as „/atlaikyk.net/evil/blog“ but it shows „/atlaikyk.net/evil/“ content.

    atrase.
    ———————
    Hello Deividas

    Thank you for submitting the ticket.

    As I have checked both of your URL’s and found that there are pointing to correct document root as per your last post.

    Both links are showing following contents on their index pages :

    „…“

    ——————–
    ten kru daugtaskis tai jie index.php pakopijavo daly.

    ju atsakymas „jo, rodo atlaikyk.net/evil“ kataloga.

    ar gi cia atsakymas i mano klausima?

  13. Atgalinis pranešimas: Evil nemiega » Blog Archive » Kaip aš savo hostingo supporto prašiau..

  14. Tikrai tau paranoja :D kam tie backup kasdien? :D Pasidarai kartą į savaitę ar mėnesį, dar prieš update ar keitimą kokį, kam daugiau reikia? Gi jei nieko nedarai, tai kokia tikimybė, kad ims pats ir suluš..? :D

    blogeriai.lt šiaip pastoviai grybą pjauna su tais update, papingini iš blogas.lt arba rankomis, o vistiek kartais nereguoja į tą ping, kelias valandas… žiauriai lėtai kraunasi pats blogeriai.lt ir puslapiai vos vartosi.. ypač nervina ta juostelė, kai paspaudi ant įrašo, o krauna vistiek blogeriai.lt, žiauriai stabdo… reiktų kokiu šalia mygtuko, kad tiesiai į įrašą galėtum patekt, be tos juostelės..

    • Originalas, juokias tas kas turi backupą :) O jei rimtai, tai spėju tau dar neteko „nusvilti padų“ dėl prarastų duomenų ;) Tik rimtai „nusvilęs“ imi vertinti atsarginių kopijų privalumus.

      Dėl blogeriai.net būtinai pažiūrėsiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *