Lietuviška paslaugų haltūra

server_wiring2.jpg

Po skaudžios vienotokio pamokos pribrendo laikas mano senai planuotam rašiniui apie internetinių svetainių talpinimą serveriuose. Visų pirma norisi pasibaisėti tuo ką duoda Lietuvos svetainių talpinimo paslaugas siūlančios įmonės. Paslaugų kokybė visiškai neatitinka nesvietiškai užkeltų kainų.

Kaip pavyzdį paimkime nežinau.lt „lūžimą“ šiandien. Serveriai.lt skelbiasi, kad naudoja mirror RAID diskų konfigūraciją, kas žmogiškai reiškia – informacija yra talpinama dviejuose kietuosiuose diskuose iš karto. Tokia konfigūracija yra labai patikima – tikimybė kad sugestų abu kietieji diskai yra labai labai mažytė. Vienam diskui sugedus, jis per kelias minutes pakeičiamas kitu, o techninė įranga perkopijuoja visus duomenis alei vieno į naująjį diską ir labai greitai serveris dirba kaip dirbęs nepraradęs nei vieno bito informacijos. Pats tai dariau, todėl žinau ką kalbu.

Antra vertus, tokia duomenų konfigūracija tuo pačiu turi saugiklius, kurie praneša sistemos administratoriui, kad vienas iš kietųjų diskų pradeda gesti ir jį reikia kuo skubiau pakeisti. Ar serveriai.lt turi tokią konfigūraciją? Iš šiandienos pavyzdžio labai abejoju. Žvilgtelėkite į titulinį šio įrašo paveiksliuką – pamatysite kas dedasi lietuviškose hostingo kompanijose.

Dar svarsčiau perkelti savo visus duomenis į lietuviškus serverius, bet nupurtė kaina. Nesuprantu už ką galimą mokėti tokius pinigus? Pažiūrėkite į žemiau esančią lentelę. Ten surašiau didžiausias lietuviškas svetainių talpinimo paslaugas teikiančias įmones ir savo jau 4 metus naudojamą JaguarPC.

Lyginau virtualaus talpinimo planus, kurių kainos kiek galima artimesnės, o palyginimui ėmiau 3 pagrindinius faktorius: kainą, talpą ir duomenų srautą. Dabar ar suprantate kodėl nenorėjau keisti savo svetainės talpinimo tiekėjo? Paslaugų skaičius, kurį suteikia JaguarPC yra didžiulis. Esu labai patenkintas jų teikiamomis paslaugomis, o serveris, kuriame talpinama daugybė mano projektų veikia nuolat be jokių trukdžių arba jie buvo tokie trumpi, kad jų net nepastebėjau. Trumpai surašau dėl ko esu patenkintas JaguarPC:

 • Pagalba 24/7 – ilgiausiai atsakymo į klausimą laukiau pusvalandį;
 • Patikimumas – jie tikrai turi mirror RAID ir stebi visą tinklą 24 valandas per parą. Tam net turi atskirą puslapį, kur galima pamatyti visų jų serverių būsenas.
 • Stabilumas – ką čia ir pridursi :)
 • Joks lietuviškas hosteris nepasiūlys tiek paslaugų už tokią mažą kainą.

Manot čia agitacija? Žinoma!!! Nepasitikiu lietuviškomis “haltūrinančiomis” kontoromis, nors tu ką :)

Nieko nelaukę jamat SEB Visa Virtuon, persivedate ten reikiamą sumą ir užsisakinėkite geriausias kainos ir kokybės santykį turinčias paslaugas.

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

24 komentarai

 1. lfx: Kaip pasakytų vienas peliukas: „Laukiau jūsų šito klausimo!“ :)

  Kas iš to jų greičio? Dabar ryšys su užsieniu visai normalus. Jei nestreaminsi video ar kitokios medijos, puslapiui, kad ir kokį ten turėtum, greičio visada pakaks. Čia labai daug kas priklauso ir nuo hostingo kompanijos turimų interneto šlangų. Jaguar PC man dar niekada nelagino.

 2. Taip, RAID 5 yra idealiausias variantas, bet rašau ne tik geekams, todėl nesigilinau :)

  Bet kokiu atveju serveriai.lt pasišiukšlino. Kad ir kokia RAID sistema – ji savo darbą padaro, o duomenys tai buvo prarasti, todėl ir abejoju ar iš viso turi jie RAID’us ant servų.

 3. Atgalinis pranešimas: Blogorama #283 : nežinau.lt

 4. keletą metų pats praleidau užsienio serveriuose. bet grįžau į lietuvišką serverį. kam ta skaičiukų magija? užliuliuot? NESAMONE! vat tu imk ir pabandyk bet 1/3 išnaudot savo srauto JaguarPC ir taip greit būsi išmestas iš serverio, kad nespėsi net mirktelt. Sakai, kad serveriai.lt turi problemų dėl negalėjimo atstatyt iš raido? o pas ką jų nebūna… tad… linkiu greičiau pereit tą laikotarpį, kai skaičiukų magija ir keliais litais pigesnės paslaugos atrodo geresnės. ir kiek tu jų išnaudoji/ar tau bus leista išnaudot? galiu lažintis, kad tu nesi skaitęs savo hosterio taisyklių ;-)

 5. Linai, o kodėl tu manai kad nesąmonė? Aš jau ne viena kartą įsitikinau – lietuviai mėgsta lupti skūrą net ir broliui.

  Skaičiai ne liūliuoja, jie tik įrodo, kad JaguarPC, kaip viename iš variantų yra geriau nei bet kuriame lietuviškame hostinge. Aš gi juos neišgalvojau…

  Man jau senai praėjęs tas laikas kai perku kuo pigiau, nes žinau, kad pigiau = šūdiniau, bet tik ne hostingo atveju. Tikrai negalėčiau teigti ką pasakiau čia jei būčiau naudojęsis JaguarPC tik kelis mėnesius, bet naudojuosi daugiau nei 4 metai ir tikrai nesiskundžiu. Taip kad ne tik pigiau, bet ir geriau.

  Yeah, nu niekaip dar nesugebėjau išnaudoti 7 GB/diena, bet su rimtomis užsienio kompanijomis ne kartą įsitikinau: ką rašo – tą ir duoda. Juos tiesiog konkurentai sutryptų, jei meluotų savo paslaugomis. Tuom gi ir paremtas visas verslas – pasitikėjimu. Vat todėl ir žinau, kad no strings attached, o lietuviai tai tik ir deda „žvaigždutes“ prie reklamos ir taisyklių.

 6. JaguarPC.com:

  „Back-ups :
  We perform daily backups on all of our servers to ensure critical files are never lost. Our server software does create daily backups for users sites that you may download on your own, we do not restore a file any user has accidentally deleted or modified. The back-up restoration is for emergency procedures only. You are advised to backup all of your own files to your local drive. We are not responsible for lost data, time, income or any other resource due to faulty backups or non-existent back-ups.“

  „Refusal of Service :
  We reserve the right to refuse, cancel, or suspend service at our sole discretion.“

  :) ne toks jau ir rojus užsienis (kaip ir LT)

 7. Per keturis metus nepraradau duomenų, nežinau ar kada išnaudosiu bandwidth limitą, turiu iki kaklo vietos serveryje, niekas manęs iš ten nemeta ir neturiu kuo skūstis, o tik geru žodžiu paminėti :)

  Vėlgi, kaip, kiek ir ko kam reikia.

 8. aš dėl serveriai.lt paslaugų esu pusė bieso patenkintas. t.y. nu va, laikau jame, savo dienoraščio pasvaičiojimus, ir dar plungės dziudo klubo informaciją. dėl viso pikto esu užmetęs autoback’upus kas porą dienų, tačiau prarasta informacija nebūtų tokia svarbi.

  vienintelis lietuviškų paslaugų privalumas (bent jau mano, emigranto akimis), yra tai – kad tos paslaugos yra lietuviškos (na, gerai, gerai, cpanel nėra lietuviška), tai bent jau užsisakyt gali… ir dar jei klausimas iš kilo, dzin, palauksi parą kol atsakys, bet bent jau atsakys lietuviškai. o tai… kaip būtų keista ar nekeista, vis dėlto DAR TEBĖRA pliusas. ;)

 9. Taip, užsienyje visai kita rinka. Bet visgi papinginau jaguarpc ir serveriai.lt – atitinkamai avg atsako laikas 180 ir 35ms. Asmeninei svetainei su 100 lankytoju per diena tai jokio skirtumo, bet jeigu 1000, 10000 – nemazai papildomo laukimo laiko susidaro.

  IMHO, vien RoR palaikymas ir SSH – nediskutuotinas pliusas :)

 10. Vidmantas: Tai daugiau užmokėjus manau galima gauti ir didesnį pralaidumą, vargu ar koks asmeninis dienoraštis pasieks 1000 vartotojų vienu metu, o firmos tai gali ir primokėti.
  Jų suteikiamų paslaugų kiekis nežmoniškas :) Su SSH jau nevieną kartą padariau viską šimtą kartų greičiau.

 11. Atgalinis pranešimas: » Apžavėtas Arvydo kalbų apie JaguarPC ir šiek tiek užpykęs ant … blogeriai.lt

 12. Sveiki,

  Gal kas „hostinotes“ pas servage.net? Internete tiek pagyru radau, pabandymui paemiau ir… Is vienos puses labai greita ir gera pagala, saskaitos valdymas patogus, gera kaina uz kuria gauni daug resursu, bet… laiks nuo laiko problemos su puslapio ikrovimu (meta balta lapa ir turi pakrauti). Idomu cia pas juos laikinos problemos ar pastovios?

 13. Arvydai, o kaip su backup’ais. Darbe mes hostinamės Interdatoje. Būna kartais, kad netyčia ką ištrini, tai tiesiog paskambini ir paprašai, kad atstatytų tam tikros dienos kopiją. Minusas tame, kad dabar ši paslauga jau mokama. Valanda kainuoja 70lt O kaip pas JaguarPC.

 14. Arvydai. Pagaliau nusipirkau domain’ą bei serverį. Serverį išsirinkau perskaitęs šį post’ą ir be abejo hostinuosi pas JaguarPC. Už paslaugas susimokėjau „Visa Virtuon“ kortele. Ir nors buvau pasiskaitęs, kad visas gaunamas korteles iš Vilniaus banko reikia aktyvuoti, vistiek teko važiuoti antrą kartą į banką, kad ją suaktyvinti. Tikra nesąmonė. Klausimas, ar puslapis http://www.arvydas.net yra pas JaguarPC. Kas krito man į akis tai greitis. Tiesiog pabandžiau įkelti failą ir jį siųsti. Greitis apie 30Kb/s. Mažokai sakyčiau. Žinoma, naudoju patį pigiausią „shared-hosting“ planą. Jei daugiau paveiksliukų teks palaukti? Galite pabandyti siųsti didelį failą http://www.darykim.lt/test.avi. Susikūriau sub-domeną http://nida.darykim.lt, bet kažkodėl jis man neveikia. Kelias nurodytas, direktorija egzistuoja, index.html yra? Galiu pasiekti http://www.darykim.lt/nida, bet per sub-domeną ne. Tą Nidą kraudamas tikrai jaučiu lag’ą, nors paveiksliukai apie 70Kb. Ar nereikės pasinaudoti „Money back guarantee“:) ir džiaugtis „serveriai.lt“ paslaugomis: 1GB vietos, 10 GB/mėn, 10Mbs sparta Lietuvoje, 15Lt/men*.
  *- be PVM.
  Laukiu komentarų!!!

  • Dariau. Sveikinu įsigijus rimtą hostingą ir džiaugiuosi, kad padėjau tau apsispręsti. :) Tavo klausimus pabandysiu išskaidyti dalimis.

   1. Taip, arvydas.net sukasi JaguarPC.

   2. Tavo testinis failas man atsisiuntė vidutiniškai 90 KBps greičiu (780 kbps), kas yra labai normalu. Naudoju Zebra Optimalų planą 1024/768 bps, todėl tavo failas atsisiuntė visai normaliai.

   3. Dėl problemų su subdomenais visada gali kreiptis į supportą. Jie įprastai atsako per 30 min. Pagalbos bilietielius rasi http://www.jaguarpc.com/clients/

   Dabar apskritai dėl „lagų“. Serveris yra užsienyje, todėl greitis priklauso nuo tavo tiekėjo suteikiamo ryšio su užsienyje esančiais tinklais. Kitaip tariant, tau reiktų pasiaiškinti su savo tiekėju koks yra parsisiuntimo ir išsiuntimo greitis užsieniui. Atmink, kad išsiuntimo greitis visada yra mažesnis už parsiuntimo greitį. Neabejok tik dėl vieno: duomenų perdavimo srauto pločio lietuviškos hostingo kompanijos niekada neperspjaus Amerikoje esančių hostingo kompanijų. Na gal Lietuvoje, bet čia labiau priklauso nuo atskiro interneto vartotojo tiekėjo.

   Aš pats naudoju Zebra ir kaip tik šiandien yra kažkokia velniava su užsienyje esančias tinklais. Apie tai rašiau http://www.blogeriai.lt/2008/0.....a-rysys-i/ todėl ir tu gali būti to įtakotas.

   Bet kokiu atveju, tu visada turi teisę pasirinkti ar tave tenkina paslaugos. Mane, nepaisant smulkių sutrikimų, JaguarPC paslaugų kokybė labai tenkina ir nesiskundžiu jau gerus keturis metus :)

   Rašyk, jei turi dar klausimų ir su malonumu atsakysiu :)

 15. LT’uvoj hostinamam normaliam projektui nei jaguar’as, nei MeDiaTemple ar kitas neblogas tiekejas nebutu protingas pasirinkimas. Kainu prasme – taip,- JAV visada bus pigiau ir daugiau,- tokia realybe, kas ten ateina, pas mus VISADA „parsivezhama“ veluojant, taciau cia kita tema ir apie tai „vakaru“ greicius nediskutuosiu.

  Prie Lietuvos Kokybes Shulu miniu http://www.interdata.lt . Perejau vardas.lt, balt.net, Mikrolink (dabar HotSEx=hostex), serveriai.lt- atejau i Interdata. STOP ! 2 metus esu Klientas – ne viena karta nesuabejojau kokybe. Is visu tiekeju kiek perejau, Interdata buvo pirmas, kuris is tiesu DIRBA IR kaiFUOJA nuo to, ka daro. Vertinu ju profesionaluma, atviruma, tai, jog ne parduoda „shnipsto“, o skaiciuoja ir diegia Klienui naudingus sprendimus. Respect’as !

  Reziume,- kol Lietuvoj bus Interdata ir su tokia politika, kokia ji laikoma siandien,- i uzsienio tiekejus nesizvalgau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *