Zine.lt – skaitmeninė evoliucija?

zine-lt.jpg

Vakar gavau intriguojantį pasiūlymą išbandyti zine.lt – šiuolaikiškų žurnalų leidyklą. Ji ypatinga tuom, kad žurnalai yra parsisiunčiami ir skaitomi kompiuteryje. Žurnalai yra keturiomis tematikomis: jaunimui, apie automobilius, apie dizainą ir apie… nuogas moteris. Pastarasis mane pirmiausia sudomino (žinot, aš gi vyras ;o) ), todėl nieko nelaukęs puoliau siųstis…

Čia ir susidūriau su pirmąja problema: portalas buvo neparuoštas dideliems serverio apkrovimams (kaip suprantu, ne vienintelis gavau pranešimą išbandyti tuo pačiu metu) ir ėmė lūžinėti dėl per didelio kiekio duomenų bazės užklausų. Ištaikęs momentą visgi gavau parsisiųsti žurnalus. Čia pastebėjau antrą potencialią problemą: žurnalai buvo paruošti skaityti tik Windows operacinėje sistemoje, mat failas buvo su EXE plėtiniu. Aš asmeniškai naudoju Windows, bet leidėjai akivaizdžiai neįvertino ir alternatyvių operacinių sistemų potencialo Lietuvoje. Pirmosios šios problemos aukos parašė apie tai dar vakar (Eimantas ir Šaltakraujai).

Pradėjus vartyti tenka pripažinti, kad maloniai nustebino turinio paprastumas, ką akcentuoja ir patys leidėjai. Tai labiau pramoginio tipo e-žurnalai (manau taip galima būtų vadinti), kuriuose daug paveiksliukų ir minimaliai informacijos. Žurnalai gražūs, verčiant puslapius rodoma vertimo animacija, o pelyte priėjus prie puslapio krašto jis šiek tiek pasikelia tarsi verstum kitą puslapį. Čia išryškėja ir trečioji problema: ilgiau vartant tas grožis pradeda knisti. Pažvelkite į paveiksliuką žemiau, leidėjai bandydami imituoti tikrą žurnalą sukuria gradientą ties žurnalo viduriu, kad atrodytų kaip atverstas žurnalas:

zine-lt-gradient.jpg

Po kurio laiko pradeda nervinti toks nuotraukų išdarkymas, kurios rodomos per kelis puslapius. Nežinau, gal kam nors ir patinka, bet man reiktų bent jau galimybės panaikinti tą briedą trukdantį matyti visą motociklo grožį arba visai išmesti. (Realiai čia turėjau omenį nuogos merginos grožį iš Ero.Zine, tik mano žmonai nesakykit :D )

Puslapio imitacija nėra vienintelė dizaino problema: kai kur to skurdaus teksto gabaliukai sunkiai įskaitomi, nes šrifto spalva labai panaši į fono spalvą. Dizainerių taisyklė: tekstas ir fonas turi kontrastuoti. Nepatiko ir tai, kad išjungus muziką, puslapio vertimo garsas vis tiek išliko. Žurnalus mėgstu skaityti klausydamas savo muzikos ir puslapio vertimo garsas neturėtų trukdyti :o)

Perskaičius mano įrašą tikriausiai susidaro įspūdis, kad nieko ten gero, bet tikriausiai pastebėjote, kad mano pastabos labiau techninio pobūdžio. Visgi esu IT žmogus. :o) Apžvelgus žurnalų turinį galiu teigti, kad jis iš ties „lengvo tipo“. Daug nuotraukų, tekstas, kurio galima ir neskaityti, nes nuolat besidomint naujovėmis kai kuri informacija internautui jau žinoma. Prie kiekvieno žurnalo užtruksite ne ilgiau penkiolikos minučių ir tai bus puikios atsipalaidavimo nuo darbų minutės. Bevartydamas Design.Zine pagalvojau, kad kai kurios nuotraukos iš ties superinės ir norėtųsi jas turėti kaip darbastalio backgroundą. Gal kūrėjai galėtų padaryti jų išsaugojimą kompiuterio kietajame diske? Tingisi ten knistis su archyvo išpakavimais…

Tikiuosi, kad zine.lt leidėjai ištaisys mano pastebėtas klaidas jau kitame numeryje. Net ir su trūkumais žurnalai patiko, todėl nenoriu praleisti naujų numerių, bet užsiprenumeruosiu, kai leidėjai aiškiai surašys taisyklėse ką jie veiks su mano el. pašto adresu bei duomenimis apie mano amžių, vardą ir pavardę. :o)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

4 komentarai

  1. Atgalinis pranešimas: Zine.lt- vertingas projektas ar išpūstas burbulas? | A. Aleksandravičius

  2. Atgalinis pranešimas: Žmogus, turintis ką pasakyti » Archyvas » Kaip pasiekti tūkstantinę auditoriją neišleidus nei cento?

  3. Atgalinis pranešimas: elt.lt » Blog Archive » Kaip pasiekti tūkstantinę auditoriją neišleidus nei cento?

  4. Atgalinis pranešimas: arvydas.net » Zine.lt - tobulėjanti skaitmeninė evoliucija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *