Eridano leidykla sukčiauja? (II dalis)

knygu-sarasas-2.jpg

Pagalvojęs, kad reikia vėl apsilankyti leidyklos Eridanas internetinėje svetainėje ir pažiūrėti ar neatsirado kokių nors pokyčių. Ką jūs manote? O gi užrašo, apie kurį kalbėjau ankstesniame įraše nebeliko! :o) Nusprendžiau patyrinėti ar sąrašas dabar matomas visam pasauliui ar vis dar slepiamas užsieniečiams.

Pirmas žingsnis: susirasti užsienyje esantį proxy serverį, per kurį galėčiau naršyti. Paprastais žodžiais tariant, aš jungiuosi prie užsienyje esančio kompiuterio ir jo „paprašau“ man atsiųsti Eridano svetainę. Internete pilna atvirų proxy sąrašų, todėl susiradęs vieno Rusijoje esančio serverio adresą jį ir suvedžiau į Internet Explorer nustatymus:

keiciam-ip-adresa.jpg

Dabar tereikia pasitikinti ar mano IP adresas yra „rusiškas“. Einame į www.ip-adress.com ir matome tokį vaizdelį:

pakeistas-ip.jpg

Taigi, viskas tvarkoje: aš būdamas Lietuvoje naršau tarsi iš Rusijos. Sekantis žingsnis, aišku, apsilankymas Eridano puslapyje, kuriame yra pateikiamas knygų sąrašas. Spėkit ką išvydau. ;o)

tuscias-sarasas.jpg

Taip, knygų sąrašas yra tuščias! Nebeliko net anksčiau rodyto teksto, kuriame buvo paaiškinama, kad esantys užsienyje internautai sąrašo matyti negali. Google cache kol kas visą sąrašą dar turi:

google-cache.jpg

Prisijungęs iš Amerikos kaip aną kartą su tekstine naršykle sąrašą taip pat mačiau. Atrodo, kad kuo toliau, tuo labiau mano įtarimai, kad leidykla slapstosi nuo knygų autorių, yra tikėtini… Ech, tas lietuviškai lietuviškas verslas. :o)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *