Virusai flash atmintinėse

flash-drive.jpg

Nuotrauka iš scx.hu

Draugiškas patarimas: paskolinę bet kokią savo flash atmintinę nepatingėkite jos vėliau praskenuoti su antivirusine. Tai galioja net SD ar kitoms kortelėms dedamoms į skaitmeninius fotoaparatus, jeigu jas atiduodate į foto paslaugų firmą padaryti nuotraukas. Šiandien buvau „maloniai“ nustebintas mano SD kortelę patapusią virusų veisyklą po apsilankymo Kauno Akropolio Fujifilm.

Kortelę naudoju vietoj USB flash disko atiduoti spausdinti nuotraukas, kad nereiktų vargti su kompaktiniais diskais. Praeitą kartą nuotraukas FujiFilm dariau gal prieš gerą mėnesį ir iki to laiko kortelė nebuvo paliesta. Šiandien įsidėjus ją į kompiuterį naujam nuotraukų perkėlimui, NOD32 pradėjo klykti nesavu balsu apie kompiuterinius kirminukus. Dviejų rušių, beje! :o)

Dabar kai pagalvoju – nenuostabu: per nuotraukas darančių firmelių kompiuterius pereina šimtai įvairiausių laikmenų. Jei kompiuteryje nustatyta autorun funkcija, bum ir yra virusas, kuris po to užkrečia šimtus kitų kortelių.

Anksčiau būdavo lanksčiųjų diskelių virusai (dar atsimenat tuos laikus?), dabar – flash atmintinių. Technika tobulėja, virusai kartu su ja. Maniškėje laikmenoje virusas buvo sukūręs failus su pavadinimais, pratęsiančiais nuotraukų numerius: IMG_4588.jpg, IMG_4589.exe :o) Antivirusinių programų kūrėjai tokias kenkėjiškas programas net virusais nevadina, o kirminais, nes jos stengiasi pasinaudoti vartotojo neišmanymu ir taip plisti per kompiuterius.

P.S. Nežinantiems, kaip atsikratyti tokių brudų, informacijos rasite nežinau.lt straipsnyje. Maniškį virusų veislyną sėkmingai išgaudė antivirusinė.

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

7 komentarai

  1. MariukasM: Jo skaičiau apie tokius bajerius. Atrodo kažkokie LCD nuotraukų rėmeliai iš Kinijos buvo užkrėsti.

    PinkCity: aš tai kai su savo šeimyna nuolat Akropoly trinuosi, tai labai patogu: padavei nuotraukas, už valados apsipirkęs pasiimi jas namo. :)

  2. Na taip, dėl nuotraukų pagaminimo greitumo nesiginčysiu, nes, pvz., fotopigiau.lt po savaitės tik atsiimu. Bet kai skubiai nereikia, tai man jokio skirtumo.

  3. Kadangi nuotraukas spausdinu dažniausiai A4 formate ir jos keliauja ant sienos, tai gaunasi ne ką brangiau nei kokioje firmoje, be to išvengiu jų koregavimo, o su atspalviais žaidžiu pats. O taip pat ir nereikia niekur keliauti ar laukti kol atsiųs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *