Eridano leidykla sukčiauja?

Eridano išleistų knygų sąrašas

Spauskite ant paveiksliuko norėdami pamatyti didesnį vaizdą.

Fantastikos leidykla Eridanas aš visada džiaugiausi: be jos mes tikriausiai visiškai neturėtumėm lietuvių kalba išverstų tikrai vertų dėmesio užsienio rašytojų fantastikos kūrinių. Retkarčiais užsuku ten pažiūrėti naujienas. Šiandien atsidarius išleistų knygų sąrašą akys užkliuvo už labai įdomaus teksto sąrašo pabaigoje:

Tikriausiai dabar naršote po šį tinklalapį būdami ne Lietuvoje? Tuomet serijos knygų sąrašo peržiūrėti negalėsite.

Suintrigavo. Kodėl knygų leidykla gali nenorėti rodyti savo išleistų knygų sąrašo užsieniui? Tada prisiminiau fantasčiaus parašytą rašinį apie puikaus rusų fantastikos rašytojo Lukjanenko knygų viršelius ir gale jo rašinio tokią citatą:

„Yra dar lietuviškas leidimas, tačiau knygos buvo išleistos be mano žinios. Šiuo metu lietuviai atsiprašė ir sumokėjo pinigus, tačiau viršelių neatsiuntė, nėra ką parodyti“ (LT) (Lukjanenko žodžiai parašyti rusiškai jo svetainėje – Arvydo past.)

Įdomi pastaba, ar ne? :) Eridanas sargybas išleido net neatsiklausęs ir nesusitaręs :)

Peršasi išvada, kad Eridanas nenori, jog užsienyje esantys internautai rastų sąrašą, nes… užsiima haltūra: leidžia knygas nesusitarę su knygų autoriais. Gal žinote kitą priežastį? Kad ir kaip ten bebūtų, nusprendžiau patikrinti ar sąrašo slėpimas veikia. Pirmas testas, aišku – Google. Surenkam „odlupys site:eridanas.lt“ be kabučių, kas reiškia surasti tekstą odlupys Eridano puslapyje ir gauname tokį vaizdą:

Eridanas Google paieškoje

Spauskite ant paveiksliuko norėdami pamatyti didesnį vaizdą.

Hmm… Google tą puslapį suindeksavo su visu sąrašu, o mano žiniomis kol kas dar nėra Google serverių Lietuvoje su lietuviškais IP, tai gal jų užsienio atpažinimo sistema nelabai veikia? Pabandžiau prisijungti iš savo serverio Amerikoje. Gavau tokį vaizdą:

Knygų sąrašas iš užsienio

Spauskite ant paveiksliuko norėdami pamatyti didesnį vaizdą.

Paveiksliuke matote Linux tekstinio rėžimo naršyklę. Primityvi, bet veikia: sąrašas irgi rodomas. Gal tuomet slepiamės tik nuo rusų, kaip Lukjanenko atveju? Reiks pabandyti prisijungti prie kokio nors rusiško proxy ir pabrauzinti jų puslapį.

Tai ką, Eridanas, žaidžiam nešvarius žaidimus? Iš dalies suprantu: lietuviška fantastikos rinka tokia maža, kad dėl kaštų ir mažų pardavimų retkarčiais verta surizikuoti, bet man asmeniškai tokie lietuviško biznio principai nelabai patinka. Per daug jų savu kailiu patyriau…

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

6 komentarai

  1. Oho (: niekad nebūčiau pagalvojus apie tokias machinacijas.. Lietuviškas biznis, dievaži ((: Bet šiaip vistiek valio Eridanui tiek už mokslinę fantastiką tiek už S.Kingo knygų seriją vienodais viršeliais (įdomu, o jis žino?)

  2. Atgalinis pranešimas: elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #50

  3. Atgalinis pranešimas: Blogorama #348 : nežinau.lt

  4. Atgalinis pranešimas: arvydas.net » Blog Archive » Eridano leidykla sukčiauja? (II dalis)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *