Darbastalio RSS skaitymo programų apžvalgą

rss-skaitytuvai.jpg

Atėjo man laikas pradėti pilnu pajėgumu naudotis RSS. Per daug laiko užtrunka nuolat lankytis svetainėse ir tikrinti ar nėra naujų įrašų. Jūs esate visiškai teisūs, šiuo atžvilgiu aš buvau atsilikėlis, bet nusprendžiau pasitaisyti. :) Pirma noriu pabrėžti, kad nemėgstu ir nenaudosiu jokių naršyklėje veikiančių skaitytuvų: nenoriu būti priklausomas nuo tarnybų, kurios gali įdiegti pakeitimus, kurie man gal visiškai nepatiks. Taip pat skaitau naujienų grupes (newsgroups, NNTP) todėl man reikalingas RSS skaitytuvas, kuris turėtų abi šias savybes.

JetBrains Omea

omea.jpg

Spauskite ant paveiksliuko jeigu norite pamatyti didesnį vaizdą.

Gana ilgą laiką naujienų grupių ir šiek tiek RSS skaitymui naudojau JetBrains Omea Pro. Ši, anksčiau buvusi mokama programa, tapo visiškai nemokama maždaug prieš metus. Omea įspūdinga: surenka informaciją iš viso kompiuterio, ją indeksuoja ir pateikia patogiu formatu vienoje vietoje. Nors tai – programa su labai dideliu potencialu, bet turi keletą labai rimtų problemų. Viena iš jų – nekorektiškai detektuojamos koduotės naujienų grupių įrašuose, todėl kai kur visiškai pasimeta lietuviškos raidės. Kita problema – kreivas naujienų grupių pranešimų siuntimas į serverį: pavyksta gal iš penkto karto dėl klaidos programoje. Susikaupus gan dideliam skaičiui įrašų programa pradėjo akivaizdžiai lėčiau veikti.

Nuo to momento, kuomet JetBrains paskelbė, kad bet kas gali gauti Pro versiją nemokamai, programos tobulinimas visiškai sustojo. Prieš maždaug pusmetį buvo pažadėta, kad Omea taps atviro kodo projektu, bet tai tik liko pažadais. Norėčiau naudotis šia programa ir toliau, bet atnaujinimų stygius ir akis badančios klaidos jau atsibodo.

Įvertinimas: 6 iš 10

Sage – Firefox įskiepis

sage.jpg

Spauskite ant paveiksliuko jeigu norite pamatyti didesnį vaizdą.

Atrodo, turėtų būti patogu RSS skaitymas naršyklėje, bet, deja, taip nėra. Trūksta pranešimų apie naujus įrašus, o vartotojo sąsaja šoninėje naršyklės skiltyje man yra per daug minimalistinė ir visiškai nepatogi. Be to, nesinorėjo diegti atskirą programą naujienų grupių skaitymui.

Įvertinimas: 4 iš 10

FeedDemon

feeddemon.jpg

Spauskite ant paveiksliuko jeigu norite pamatyti didesnį vaizdą.

Neseniai tapusi nemokama programa, apie kurią rašė ir nežinau.lt manęs visiškai nesužavėjo. Gal būt naudojimasis ja būtų ir patogus, bet RSS sinchronizavimas su tam skirta tarnyba veikia nekorektiškai ir tenka laukti labai ilgai, kuomet srautas atsinaujina pirma NewsGator tarnyboje, o jau tada ir maniškiame FeedDemon. Kūrėjai tikriausiai nesupranta, kad aš gyvenu pasaulyje, kur informacijos man reikia čia ir dabar. Gal tiesiog pataikiau bandyti programą tokiu momentu kai pas juos kažkas streikavo? Šiaip ši programa turėtų būti naudinga tiems, kurie naujienas skaito keliuose kompiuteriuose, kas man yra visiškai neaktualu. Trūko naujienų grupių skaitymo, todėl programa atkrito.

Įvertinimas: 6 iš 10

RSS Bandit

rss-bandit.jpg

Spauskite ant paveiksliuko jeigu norite pamatyti didesnį vaizdą.

Super programa! Patogi, gražiai atrodo, funkcionali ir turi viską ko man reiktų, bet… dvi problemos: nesugeba atkoduoti naujienų grupių pranešimų ir korektiškai rodyti jų gijas, dėl kažkokios priežasties jas pamesdama ir jas išbarstydama. Didelis pliusas yra tas, kad ji aktyviai kuriama ir prižiūrima, visiškai nemokama ir atviro kodo. Labai norėčiau naudotis, bet negaliu dėl problemų su naujienų grupių rodymu.

Įvertinimas: 8 iš 10

Newz Crawler

newzcrawler.jpg

Spauskite ant paveiksliuko jeigu norite pamatyti didesnį vaizdą.

Radau veikiančią programą, bet, deja, ji yra mokama. Turi absoliučiai viską ko man reikia: naujienų grupių skaitymą, RSS ir jų komentarų atskirą prenumeravimą (super naudinga!), teisingai atkoduoja visus įrašus, rodo pranešimus darbalaukio šone apie naujas žinutes, informatyvi ir patogi naudoti. Yra keletas dalykų kurie kelia susirūpinimą: paskutinė versija neatnaujinta jau daugiau kaip metai, bet kūrėjai jau ruošia atnaujinimą todėl teikia vilčių, kad neatsitiks taip kaip atsitiko su Omea.

Kol kas naudoju „bandomąją“ versiją, o toliau žiūrėsiu: jeigu RSS Bandit išleis naują versiją, kurioje korektiškai veiks naujienų grupės iš karto pereisiu prie jos, jei Newz Crawler išleis naują versiją pirma – ją nusipirksiu.

Įvertinimas: 8 iš 10 (jei būtų nemokama, gautų ir visus 10)

Išvados

 • Jeigu skaitote tik RSS viename kompiuteryje – imkite RSS Bandit arba Omea;
 • Jeigu skaitote tik RSS keliuose kompiuteriuose – bandykite FeedDemon;
 • Jeigu reikalingas naujienų grupių palaikymas ir RSS, bet nenorit leisti pinigų – bandykite RSS Bandit ir laukite naujos versijos su patobulinimais už poros mėnesių;
 • Galintys išleisti ~25 USD – nusipirkte Newz Crawler.
Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

14 komentarų

 1. Atgalinis pranešimas: elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #38

 2. Atgalinis pranešimas: Blogorama #330 : nežinau.lt

  • Bandžiau, nepatiko. Neturi vienos pagrindinių man reikalingų savybių: konkretaus įrašo komentarų prenumeratos. Thunderbird normaliai nesusitvarko ir su NewGroups: nėra tokios funkcijos kaip „Combine and Decode“.

 3. O aš naudoju senutį SharpReader. Ir man jo kažkaip pilnai užtenka. Kabo sau tykiai prie laikrodžio, resursų minimaliai ryja, popupą, kai ka snaujo ką parašo išmeta – ko daugiau reikia?

 4. Ačiū. Kaip tik ieškojau informacijos apie tokius klientus. Prenumeruoti įrašus ir viską skaityti per interneto programas, man pasirodė per daug nepatogu. Taipogi, kaip ir pats, bijojau radikalių atnaujinimų. Išsirinkau banditą, įspūdžius aprašysiu. Ačiū.

 5. Atgalinis pranešimas: arvydas.net » Blog Archive » Kaip aš savo pirmąją programą pirkau

 6. Tai ką, deja, turiu padėkoti dar kartelį. Su Banditu nuo pat pradžių naudojimo, pajutau kad kažkas negerai. Paskui supratau, kad jis veikė tragiškai lėtai ir kad labiausiai mane nervino (!) IE like garsas renkantis ir skaitant įrašus. Taigi pasirinkau Omea ir man ji atrodo žymiai patraukliau. Tiesa, nepatiko, kad tai daugiafunkcinis aparatas, o aš naudosiu tik RSS paslaugas, bet, reik manyti, didelių nepatogumų tai nesukels. :) Bėgu prenumeruoti kitų blogų. Tavasis buvo pirmas.

  • Prašom. Pralinksminai su paskutiniu sakiniu :)

   Omea yra paremta įskiepiais, to kas tau nereikalinga gali išsimesti. Eik į „Tools -> Options“ tada nustatymų medyje susirask „Omea -> Plugins“ ir nuo to ko tau nereikia nuimk varneles.

   Sėkmės naudojantis :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *