Atsibodot su matavimais

atsibodot.jpg

Gerbiami kolegos blogeriai, atsakingai pareiškiu, kad visiškai atsibodo skaityti įrašus, kuriuose atliekami blogosferos matavimai. Na, kiek galima rašinėti beprasmius rašinius apie pakilimus ir nusileidimus blogologas.lt, kur viskas kas žemiau dešimtuko ir taip fliuktuoja kaip bangos audringoje jūroje? Kiek galima diskutuoti apie „štai ir vėl eilinį kartą nulūžo blogologas.lt statistikos rodymas“? Vakar pakilau iki keturiasdešimt aštuntos vietos su karabi.lt karma ir aplenkiau keturiasdešimt devintoje esantį Vardenį Pavardenį taškas el tė, o blogeriai.net mano įrašas jau penkias dienas pirmoje vietoje! Nereikia, prašau. Nesiūlau nesidžiaugti RSS skaitytojų kiekiui perkopus vieną ar kitą įsimintą skaičių, aš tik siūlau to nedaryti viešai.

O ką darau aš? Aš tik stebiu kas pas mane darosi su prenumeruotojais ir lankytojais, bet blogologas.lt nedalyvauju ir neskelbiu savo prenumeruotojų skaičių tinklaraštyje ar juo labiau poziciją tam pačiam blogologas.lt. Galų gale kam to reikia? Geriau analizuokime savo skaitytojų reakciją į rašinius ir darykime išvadas patyliukais, tik sau, tokiu būdu bandydami tobulėti.

Google Analytics

google-analytics-chart.jpg

(Google Analytics diagrama)

Pradžiai pasinaudokime Google Analytics. Tai labai galingas įrankis, jeigu išnaudojate visą jo potencialą. Viršuje esančioje lankytojų skaičiaus diagramoje matote vadinamuosius „pikus“. Jie yra labai svarbūs, nes atsiranda dėl nuorodų į jūsų puslapį. Stebėkite tokius pikus ir sužinokite kas jums duoda daugiausia lankytojų tą dieną. Užveskite pelyte ant burbuliuko, ir sužinoję datą pasinaudoti jos filtravimo galimybe Google Analytics:

google-analytics-date-range.jpg

(Google Analytics datos filtravimas)

Du kart spragtelkite pelyte dienos skaičiuką ir nuspauskite „Apply“ mygtuką. Dabar visi Analytics duomenys bus rodomi tik pasirinktos datos:

 • Traffic Sources » Referring sites – pateiks labai svarbią informaciją iš kur pas jus tą dieną atkeliavo lankytojai;
 • Content » Content by Title – suteiks išsamią informaciją apie daugiausia skaitytus įrašus;

FeedBurner

FeedBurner tarnyba taip pat turi panašų įrankį, tik jis yra skirtas stebėti pakitimus RSS skaitytojų sraute. Apjunkite Google Analytics su FeedBurner statistiką ir turėsite dar išsamesnę informaciją kodėl pas jus atsirado naujų skaitytojų ir kuris įrašas padidino prenumeratorių skaičių.

Komentarai

Stebėkite komentarus, nepalikite neatsakyto nei vieno, kuris turi būti atsakytas, kurkite diskusija su savo skaitytojais. Man kiekviena nuomonė yra svarbi, o ypač nesutinkančių su manimi. Tik labiausiai nervina, kai blogeriai.net gaunu minusinį įvertinimą savo taip „išpuoselėtam“ rašiniui iš kažkokio anonimo, o taip noris sužinoti „KODĖL po velniu aš tau nepatikau?“ :o)

Akcija

Skelbiu visuotinę akciją: blogas be matuoklių ir matavimų! Statistiką pasilikim sau, koncentruokimės geriau į įdomų turinį.

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

10 komentarų

 1. Na, manau, kad matuoti yra gerai, ir netgi kai kuriuos matavimus (kad ir prenumeratorių skaičių) kažkur parodyti nėra blogai, tačiau dėl visų tų rašinių apie pakilimus beigi nusileidimus, pasiektus rekordus (na, kai kuriais visai galima pasigirti…) ir pan. aš visiškai sutinku.

 2. O aš manau, kad nėra čia ko pykti. Gerai, kai turi iš ko mokytis, bet pradėjusiems nuo 0 kiekvienas lankytojas, kiekvienas RSS prenumeratorius ir kaip šventė.

  Su laiku žinoma tą statistiką sekti tiesiog atsibosta.

  O ir šiaip matuokliai turiniui netrukdo. Ateini ir skaitai turinį, o ne į matuoklius žiūri ;)

  • Aš labiau akcentuoju įrašus, kuriuose rašoma apie prenumeruotojų ir lankytojų skaičių su maždaug tokiu tekstu: „Valio, pas mane jau šimtas penkiasdešim aštuoni prenumeruotojai“. Aš nepykstu, tai tiesiog booooooring :)

   Lygiai taip pat prenumeruotojų kiekis yra aktualesnis tiems kas rašo, o ne tiems kas skaito.

 3. Atgalinis pranešimas: Blogorama #330 : nežinau.lt

 4. Atgalinis pranešimas: arvydas.net » Mano tinklaraščio rašymo dogmos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *