Skaičius Pi

pi.jpg

Atradau keletą įdomių dalykų, susijusių su skaičiumi Pi. Į matematiką nesiveliant turbūt dauguma žino, kad Pi yra iracionalus. Tai reiškia, kad jo negalima parašyti baigtiniu skaičiumi skaitmenų po kablelio (3,141592…). Čia ir visas įdomumas, mat yra įkurta skaičiaus Pi diktavimo atmintinai lyga!

Puslapis šiek tiek kraupokas, bet vat informacija ten „neįkainojama“ :) Pasaulio rekordas priklauso vienam kitaicui, kuris per 24 val. padiktavo… 67,890 skaitmenis. OMG! Šiaip vaikinukas buvo išmokęs 100000 (!!!) skaičių po kablelio, bet suklydo :) Galite pasiskaityti trumpą interviu su juo, kuriame pasaulio rekordininkas pasakoja šiek tiek apie taisykles.

Gal yra norinčių sumušti šį rekordą? Va jums pirmasis milijonas Pi skaičiaus skaitmenų pradžiai :D

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

10 komentarų

  1. Užtat kaip lavini savo atmintį – nei rimuojasi, nei asociacijos kokios mokytis padeda. Šimtą kartų veiksmingiau už Salomėjos Nėries eilėraščius ar Pauliaus laiško korintiečiams citavimus. ;)

  2. Pi – įdomiausias skaičius. Nuo mokyklos laikų žinau septynis ženklus po kablelio.
    Pi – dar ir mistinis skaičius, kažkur skaičiau, kad ten užšifruoti visatos kūrėjo žodžiai :) Beliko tik išsiaiškint, visatą kūrė žemaitis ar aukštaitis, tada mikliai iššifruotume :)

  3. Atgalinis pranešimas: elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #38

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *