Kaip aš savo pirmąją programą pirkau

newzcrawler.jpg

Tai įvyko – nusipirkau pirmąją programą internetu. Keista, vienok, nes iki šiol visada ieškodavau geriausios man tinkančios programos dviem variantais: nemokama arba warez. Viskas apsivertė aukštyn kojomis su NewsCrawler, apie kurią kalbėjau savo ankstesniame įraše apžvelgdamas keletą RSS skaitymo programų. Rasti „vaistukai“ nebuvo gerai veikiantis ir kai kurios svarbiausios programos funkcijos veikė neteisingai. Pagautas impulso ir iš ties susižavėjęs programa ėmiau ją ir nusipirkau, bet ar nepadariau klaidos?..

Shareware – taip vadinamos nepriklausomų kūrėjų kuriamos programos, kurios parduodamos internete. Jos turi bandomąsias versijas su tam tikrais apribojimais, o bet kas nusipirkęs programą ir gavęs registracijos kodą programa galės naudotis be jokių apribojimų. Šioje srityje savo laiku pats esu praleidęs labai daug laiko, analizės ir darbo. Shareware yra daugiau hobis ir tikrai sėkmingos programos tampa industrijos standartu, o nepasisekusios – numiršta. Deja, bet nepasisekusios akivaizdžiai pralaimi šioje kovoje. Didžiausias shareware burbulas buvo 1998 – 2004 metų laikotarpiu, kuomet kai kurie tokių programų pardavėjai susikrovė nemažus turtus iš mažyčių programėlių. Šis burbulas jaus senokai sprogęs ir daugumą programų, kurios buvo mokamos, tapo nemokamomis arba jų iš viso nebeliko.

Dabar galiu grįžti prie savo pasakojimo apie pirkinį. Shareware programos yra perkamos iš impulso, kurio pagautas aš taip pat nusprendžiau įsigyti tą RSS skaitimo programą. Buvau tiek pagautas noro ją turėti, kad nepastebėjau keleto NewsCrawler merdėjimo požymių:

 1. Programos kūrėjų  svetainė užstrigusi 2006-uosiuose puslapio poraštės srityje;
 2. Kontaktų puslapis rodė klaidą „404 nerasta“, kuris buvo pataisytas iš karto kai apie tai pranešiau kūrėjams;
 3. Forumas mažai prižiūrimas ir kūrėjai neatsako į klausimus;
 4. Paskutinė oficiali versija išleista 2006-aisias;
 5. Turėjau priminti kūrėjui, kad jau praėjo 48 valandos nuo programos pirkimo ir aš jau turėčiau gauti registracijos kodą, kaip yra įsipareigota internetinėje svetainėje.

Džiugina nors tiek, kad į mano registracijos kodo prašymą buvo sureaguota labai operatyviai. Šiaip programa yra veikianti, turi keletą problemų ir kūrėjai galėtų įdiegti keletą patobulinimų. Išsiunčiau laišką su savo pasiūlymais ir dabar lauksiu atsakymo. Jeigu jas ištaisys ir įdiegs – tai bus geriausias mano pirmoji įsigyta programa, net jeigu vėliau ji bus ir neprižiūrima.

Būtų gaila, jei pirmasis pirkinys būtų toks nepasisekęs, bet tikiuosi, kad neužmuš mano noro pirkti daugiau programų internetu. :o) Apie tolimesnius nuotykius su NewsCrawler būtinai parašysiu savo tinklaraštyje.

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

4 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: Blogorama #333 : nežinau.lt

 2. Man tai kažkaip asmeniškai keistas dalykas, kodėl vertėtų pirkti RSS skaitytuvą… tuo labiau, kad panašių programų kaip tavo nupirkta galima rasti ir nemokamai (pvz. FoxMail 6 palaiko tiek RSS skaitymą, tiek ir newsgroupsus, bei sugeba pranešinėti apie tai, kad atėjo nauji įrašai + dar yra pašto programa). Manau, reikia tik netingėti pasiieškoti… :)

  Šiaip ar taip sveikinu tave su programos pirkimu… :) Beto, labai pavydžiu tau nervų su tokiu tavo aprašytu pirkimu… :)

  • Oh, patikėk kiek aš ieškojau ir vis tebeieškau. :) Čia nė trečdalio savo rastų programų nesurašiau. Parsisiunčiau tą FoxMail ir pabandęs iš karto ištryniau: kažkoks kinietiškas marazmas, nes visa vartotojo sąsaja pusiau kinietiška pusiau angliška net ir ištrynus kalbos failą :)

   Aš žmogus praktiškas, ieškau to kas tikrai veikia. Beje, apie RSS programų reikalingą funkcionalumą pakalbėsiu viename iš įrašų veliau. :)

 3. Atgalinis pranešimas: arvydas.net » Blog Archive » Ar pasauliui reikalingas dar vienas naujienų skaitytuvas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *