Ar pasauliui reikalingas dar vienas naujienų skaitytuvas?

rss.jpg

Ech… Keistas klausimas, kurį pastaruoju metu vis dažniau sau uždavinėju. Na, niekur nerandu normalaus RSS skaitytuvo, net ir tas kurį nusipirkau toli gražu nepateisina visų mano lūkesčių. O visgi, kokie tie lūkesčiai?

Paprastumas ir funkcionalumas viename

Mano RSS skaitytuvas turėtų būti paprastas ir aiškus naudoti be jokių instrukcijų. Valdymas ten kur ir turi būti, mygtukai su aiškiom ikonom ir užrašais, neperkrauta vartotojo sąsaja. Programa turi daryti tik tai ko ji yra prašoma daryti, o visos papildomos galimybės (naujienų grupių prenumeratos, paieška, filtrai ir kt.) plečiamos įskiepių pagalba. Tokiu būdu kiekvienas naudoja tik jam reikalingas funkcijas, o ne programą, kurios išnaudoja vos 10% funkcijų. Svarbiausias reikalavimas, kad būtų įgyvendinta tokia frazė: „It just works!“.

Galimybė prenumeruoti komentarus

Įrašo komentarų prenumerata yra būtina savybė, kuri padeda sekti diskusijas tinklaraščiuose. Anksčiau naudojau prenumeratą el. paštu ir pats agitavau, bet pastebėjęs patogią komentarų srauto prenumeratą, kurią turi Omea ir mano NewzCrawler dabar jau nebeįsivaizduoju savo priklausomybės nuo jokių Commentfull tarnybų, kurios kartais streikuoja.

Galimybė redaguoti savo tinklaraštį

Argi nebūtų puiku, jeigu aptikus įdomų straipsnį galima būtų iš tos pačios programos prašyti rašinį savo tinklaraštyje? Automatiškai įterptų ir (via) nuorodą, todėl tektų tik surašyti savo tekstą ir paspausti „Skelbti!“. Dabar gi tenka „mėtytis“ tarp RSS skaitymo programos, tinklaraščio rašymo programos ir dar balažino kokių programų vien tam, kad susekti ir skelbti kasdienį informacijos srautą.

Sinchronizacija

Nors man asmeniškai ši funkcija nėra aktuali, visgi yra žmonių, kurie RSS skaito keliuose kompiuteriuose. RSS skaitytuvas turėtų turėti stabilią ir greitai atnaujinamą ryšį su serveriu, kuriame galima būtu susinchronizuoti perskaitytus ir pažymėtus srautus tarp kelių programų naudojamų to paties žmogaus.

Daugiaplatformiškumas

Baisus žodis programuotojams, kuris reiškia, kad reikia programos dirbančios skirtingose operacinėse sistemose tarp kurių Windows, Mac ir bent keletas labiausiai naudojamų Linux distribucijų.

Ar yra kas nors panašaus?

Nėra. Kuo labiau mąstau, tuo labiau noriu imti ir sukurti tokią programą pats. Tik kai pagalvoju kiek darbo, tai darosi šiek tiek baisu, bet aš mėgstu iššūkius. :o)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

7 komentarai

  1. Atgalinis pranešimas: Blogorama #339 : nežinau.lt

  2. „Galimybė redaguoti savo tinklaraštį“ realiai priklauso labiau ar pačio tinklalapio RSS srautas palaiko tokią galimybę. Žinoma, būtų puiku, jei tai veiktų su RSS skaitytuvu ir tuose tinklalapiuose, kurių RSS srautas nepalaiko tokios galimybės, tačiau tai įgyvendinti netaip jau paprasta… :/

    Nesu tikras, bet gali būti ir su komentarų prenumerata panašiai… nors gal tą būtų daug lengviau įgyvendinti, nei tiesioginį komentavimą…

    Dėl kitų punktų nesiginčysiu :)

  3. Aš asmeniškai nežadu grįžti prie desktop software – nematau reikalo. Ypač kai esu pakankamai mobilus, tai web-based RSS skaitytuvas man kur kas patogiau.

    Bet iniciatyva pagirtina. Paderink su Eimantu, gal kokių patarimų duos ;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *