To blog or not to blog?

To blog or not to blog?

Geras klausimas. Per šiuos lygiai metus tylos savo tinklaraštyje ne karto klausiau savęs šio klausimo. Dominuoja požiūris, kad tinklaraščio rašymas tėra bereikalingas laiko švaistymas. Ypač jeigu rašai tik lietuviškai. Atrodo, kad skaitytojų „rinka“ per maža. Tuomet gal verčiau imti rašyti angliškai ir plaukti į plačiuosius interneto vandenis? Svarsčiau ir apie tai, tik kad būčiau jau labai maža žuvelė tuose angliškai rašančiuose interneto vandenynuose. Ir vėl negerai. Tuomet gal bandyti rašyti dviem kalbom? Neeeee… užsiknisiu. Ir taip laiko nėra.

Ką duoda tinklaraščio rašymas? Turbūt tai geriausiai atspindi Petro mintis išsakyta man dar per Blogin 2008 konferenciją: „Tinklaraščio rašymas tėra tik geras būdas daryti self promoting„. Išvertus maždaug „savireklama„. Bet jei jau nori užsiimti savireklama, tuomet nebegali būti pasislėpęs po slapyvadžiais ir beveidžiais avatarais. Niekam neįdomūs pilki tekstai su paveiksliukais. Tinklaraščiai skaitomi dėl juos rašančių asmenybių. Velniava, ar man reikia savireklamos? Ne, aš asmeniškai manau, kad tinklaraščio rašymas padeda tobulėti: mokaisi sklandžiai išdėstyti mintis ir gali diskutuoti su skaitytojais ypač jeigu jie nesutinka su nuomone. Vat šito tai man reikia!

Atrodo, kad per metus mano požiūris į tinklaraščio rašymą radikaliai pasikeitė. Atėjo laikas sugrįžti dėstyti mintis čia, nes atvirai pasakius to pasiilgau. Tik prieš tai reikia sutvarkyti apkerpėjusiusias WordPress versijas ir atsinaujinti tinklaraščio išvaizdą. Vienok keista dėl vieno: negi mano visi 195 prenumeruotojai metus laukė tikėdamiesi, kad grįšiu? Ačiū už kantrybę, pasistengsiu jūsų daugiau taip nenuvilti.

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

18 komentarų

 1. Sveikas sugrįžęs!

  Dėl rašymo angliškai, gali rašyt už pinigus. Gausis toks pusiau darbas ir galėsi save realizuot + paliksi lietuvišką tinklaraštį tik dėl savęs (aš taip darau).

  Aš jau seniai nustojau vaikytis top’ų ir bandyt rašyt tada kada reikia, o nei kai noriu. Taip daug mieliau rašosi :)

 2. Karoli, matai, kai jau turi savo skaitytojus tai gali taip ramiai ir rašyti, kada nori. Nors aš asmeniškai nesiekiu išpopuliarėti rašydamas tinklaraštį, tačiau kažkaip kai rašai įdedi darbą norisi, kad kuo daugiau žmonių jį perskaitytų, įvertintų, parašytų komentarą ir t.t. :)

 3. Aš irgi manau, kad tinklaraščio rašymas padeda tobulėti. Pradėjau rašyti prieš metus. Ir kai pasižiūri į pačius pirmus įrašus, nustembi, nes supranti, kad pažangą rašyme padarai, progresuoji. Ir tinklaraščio rašymas padeda tobulėti asmenybei, nes pradedi skaityti knygas, kad būtų kokybiškesni įrašai, kitus blogų straipsnius. Sužinai kažką naujo, įdomaus, pagerina bendravimo sugebijimus nauji žodžiai :)

 4. Na, iš pradžių nieko negalvojau, po to, kad gal jau ir neberašysi, bet kai vėliau pamačiau tavo komentarus blogeriai.lt, tai nuėjau ir puslapyje patikrinau, ar tikrai nėra naujų įrašų :) Dabar jau bus :)

 5. Nežiūrėk dėl ko rašo kiti ir ką sako per blogin :) Jei nori rašyti dėl populiarumo – rašyk, jei nori rašyti sau – rašyk, jei nori kažkur užsirašinėti savo mintis su galimybe jas pamatyti kitiems – rašyk :) Labai tiktų frazė „Dance like no one see you“. Čia tas pats. Gal kiek ir yra svarbu ar kas skaito tavo blogą, bet manau svarbiau pačiam nuspręsti ko nori iš jo ir to siekti, o ne bėgti paskui paskutines blogerių mados tendencijas, nebent svarbi konkurencija ir populiarumas ;) O dėl pilkų tekstų su paveiksliukais tai google’as vis tiek indeksuoja blog’us ir tuos pilkuosius. Ir aš pvz aptikęs kokį nors blogą, ieškodamas kažko, įsidedu jo rss srautą į google readerį, nežiūrint į tai ar jis populiarus ar ne. :) Taip kad, rašyk apie ką tik nori, kaip tik nori, visada atsiras žmonių kuriems patiksi ir tų kuriems nepatiksi, o visiems neįtiksi niekada. Svarbu įtikti sau.

  • Būtent tokio požiūrio ir laikausi :) Pavyzdžiui, anksčiau privengdavau temų apie programavimą, nes galvojau, kad bus neįdomu bendrajai skaitytojų masei, bet dabar rašau tai kas galvoje. Net tokia laisvė pasijuto. :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *