Privalomasis sveikatos draudimas (PSD) ir emigrantai

Jau beveik 2 metus nuo 2008-ųjų esu emigravęs iš Lietuvos, bet kaip ir daugelis nesivarginau apie tai pranešti atitinkamoms Lietuvos institucijoms. Nenaujiena, kad visi nedirbantys Lietuvoje už praeitus metus privalo susimokėti PSD įmokas, kurios yra virš 1400 Lt 72 Lt/mėn. Karolis bandė aiškintis kaip ten yra su tuo emigracijos deklaravimu, o aš nusprendžiau tiesiog pasiskambinti į VMI ir paklausti ką man reikia daryti idant nereiktų mokėti PSD įmokos, kurią ir taip susimoku Anglijoje. Informacija apie socialinio draudimo įmokas, mokesčius ir gautą uždarbį atsiunčiama HM Revenue and Customs specialioje P60 formoje, kurią gauna visi legaliai dirbantys ir gyvenantys Jungtinėje Karalystėje mokestinių metų pabaigoje balandį. Mane labiausiai domino ar neužtektų pateikti šio dokumento tam, kad išvengti dvigubo apmokestinimo, nes pildyti pajamų deklaracijos formas, kaip tai nurodyta VMI svetainėje visiškai neturiu noro ir laiko.

Paskambinus VMI numeriu ir virš 10 minučių „prakabėjus ant linijos“ atsiliepė konsultantė, kuriai paaiškinau tokią situaciją: nuo 2008 metų esu emigravęs iš Lietuvos, apie emigraciją nepranešiau jokioms institucijoms, ar užtektų pateikti P60 formą, kad išvengti PSD? Konsultantė paklausė ar aš esu socialiai apdraustas JK į ką aš atsakiau teigiamai. Tuomet gavau paaiškinimą, kad jeigu esu socialiai apdraustas užsienyje man visiškai nieko nereikia daryti ir jeigu VMI turės kokių nors klausimų, su manim susisieks paštu mano registracijos adresu. Paklausus ar VMI gauna kokius nors duomenis iš HMRC apie mano pajamas ir mokesčius tegavau tą patį atsakymą, kad jie susisieks, jei turės klausimų.

Taigi, atrodo, kad jeigu legaliai gyveni ir dirbi užsienyje, dėl PSD nereikia visiškai nieko daryti. Kažkodėl turiu nuojautą, kad tai tik VMI būdas laikinai atknisti emigrantus nuo savęs ir spręsti problemą vėliau, nes tikriausiai VMI ir patys dar kol kas neturi normalaus proceso, kaip su mumis tvarkytis. Pagyvensim – pamatysim. Nenustebsiu jei kažkada metų eigoje savo registracijos adresu Lietuvoje gausiu laišką iš VMI su prašymu įrodyti savo užsienyje mokėtus mokesčius, bet kol kas telieka tik laukti.

Jeigu sužinosite ką nors įdomaus šia tema, parašykite komentarą.

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

34 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: Karolis Pocius » Emigrantai ir privalomasis sveikatos draudimas

 2. Mano elektroninę deklaraciją už 2008 metus atmetė. Nieko nekeitęs įkėliau ją dar kartą + parašiau savo VMI skyriui.

  Jei nepavyks išsiaiškint, daugiau nieko ir nedarysiu kol patys VMI nepradės manęs ieškot.

  O išsiregistruoti per epaslaugos.lt vistiek patarčiau – ten nebūtina nurodyt tikslaus adreso Anglijoj, tai negalės tavęs surast net jei ir norės. Nes įtariu, kad dabar viską tėvų adresu siųstų.

 3. Tėvai pasakė, kad per TV rodė, jog VMI neturiu lėšų visiems rašyti laiškų ir visus sekti, valstybė priėmė įstatymą, o kaip jis bus vykdomas niekas nepagalvojo. Lauksim, vis tik negali dvigubų mokesčių priversti mokėti, tad tereikia laukti, jei prisikabins tada ir įrodinėsim :)

 4. Atgalinis pranešimas: Tweets that mention arvydas.net » Blog Archive » Privalomasis sveikatos draudimas (PSD) ir emigrantai -- Topsy.com

 5. As gyvenu anglijoje jau nuo 2004 metu, irgi visuose darbuose legaliai isidarbinus buvau.

  „kad jeigu esu socialiai apdraustas užsienyje man visiškai nieko nereikia daryti“

  Ka reiskia socialiai apdraustas? Ar tai National Insurance ar kas kita?

  Dekui ;)

   • Gal galėtute atsakyti…Išvykau iš LOndono susiklosčius aplinkybėms prieš mėnesį.Kokios pasekmės dėl insuerenco?AR nebus metų pabaigoje mokesčių? Ar negali mano numerio panaudoti kitas asmuo,kuris žino mano insuerco numerį.-Ačiū

  • Sveiki, kad ir gyvenate Anglijoje nuo 2004 metu vistiek pas jus yra skola Sodrai {SPD}!
   Nes nuo 2016 Sausio isigaliojo istatymas kad draudimas yra privalomas visiems Lietuvos pilieciams! Isskyrus jei esate issiregistraves is Lietuvos, kurie gyvena uzsienyje!
   Galimi keli varijantai:
   1. Sodrai pateikti dokumenta E101; E102; E103; E104; A1; is HMRS! Tada skola anuliuojama. Nereikia issirasyti is Lietuvos!
   2. Issirasyti is Lietuvos ir deklaruoti gyvenama vieta! Skola anuliuojama!
   3. Mokesciu Ispekcijoje deklaruoti savo gyvenama vieta, adresa. Forma: “Pajamu deklaravimas uz praeitus metus“ uzpildyti 6,7,8 langelius! Deklaruoti galima atbuline data uz 5 metus!
   Tiek issiaiskinau pati, nes pati gyvenu Anglijoje jau daugiau nei 11 metu ir nebuvau nieko deklaravus!

   • Labas , manes irgi Sodra reikalauja formu: E104,E106, E205; S041; E101; E102; E103 Gal galit padet kur rasti jas ar kokia tikslia nuoroda esancia HM revenue & Customs viduje. Niekaip nerandu kur pildyti ar uzsakyti. Toks jausmas kad Sodra specialiai daro kad butu tik sunkiau, ir atmeta P60 ir P45.

 6. Atgalinis pranešimas: KVNP # 25 | Karolis Vyčius

  • Info is VMI saito.
   Valstybinei mokesčių inspekcijai elektroniniu ar kitu būdu pateikti laikotarpio, kada asmuo išvyko, atitinkamą Metinės pajamų deklaracijos formą (jei asmuo išvyko 2009 m. – GPM308 formą, jei 2007-2008 m. – GPM305 formą, jei 2006 m. – GPM302 formą, jei 2005 m. – FR0462 formą) ir joje nurodyti išvykimo iš Lietuvos datą.

   Man irgi bus jau 6 metai kaip UK gyvenu….Manau jiems uztenka nuo 2005 metu. Skrendu ryt i LT, net neisivazduoju ar/ir kokiu dokumentu reikia tam deklaravimui, negi jiems tik uztenka ten kokias pateiktas ju formas uzpildyti….Is vis keista, kad nieks is tu ‘reikalautoju’ nesugebejo parasyti kokio straipsnio kaip tai atlikti su kokiais doc ir panasiai….Vienas tik sakinys – deklaruokit savo isvykima… Errr, kaip gal pasakysite…?

 7. Na va, as jau visa uzsideklaravusi. :D

  Paprasta kaip du kart du.

  Eini is pradziu i mokesciu inspekcija i tam tikra skyriu (gyventoju aptarnavimas) ir tiesiog sakai nori deklaruoti savo isvykima is LT. Nieko net pildyt paciam nereikia. Tik asmens docukento, nieko kito. Klausia tik kada isvaziavai, koki adresa lt turi ir parasiuko tavo. Viskas.

  Poto dar i seniunija nueiti reikia, deklaruoti savo gyvenama vieta. Kur LT ir UK gyveni, kada isvaziavus ir paraso.

  Taigi viskas labai easy ir greita. O as kad ivariu dokumentu prisiveziau, galvojau cia to ir ano reikes. che, che. ;)

  sekmes deklaruojantis!

  • O man idomu, deklaravus gyvenama vieta seniunijoje, tai cia tas pats kaip issiregistruoti gyvenama vieta Lietuvoje, o paskui nebus problemos prasitesti sakykim kad ir pasa. Juk visada norint prasitest papraso lapo kur registruotas gyvenotas Lietuvoje.
   Ar as ne taip ka suprantu?

   • As pries isvykdama is LT deklaravau savo isvykima, – nereikejo nieko, isskyrus asmens dokumento ir paraso. 3 Minuciu reikalas. Po metu man atejo laikas keisti pasa. Nuejau i migracijos skyriu, jie pamate pas save sistemoje, kad esu niekur LT nedeklaruota, o kad galetum pasikeist pasa, kaip jau sakete, reikia buti deklaruotam LT. Tai va, nusiunte ten pat i Gyvenamosios vietos deklaravimo skyriu (ar kaip ten vadinas:), ten as ju niekuo nenustebinau – prideklaravo mane savaitei-dviem, kol gausiu nauja pasa, ir liepe ateiti su nauju pasu issideklaruot vel, pries isvykstant. Gaunas sioks toks lakstymas, bet trunka labai trumpai. Sekmes visiems!

  • Tai kad Karolis rašė jog bandė viską daryti el. būdu, bet jam š gavosi. Nežinau, aš tai tiesiog sėdžiu ir laukiu. Matysim kaip čia bus, gal po kokio mėnesio vėl pasikeis tvarka.

 8. As gyvenu JAV jau 9 metai ir niekada nedeklaravau gyvenamos vietos. Dabar bandau per internetai ir gaunasi „S“. Tam reikia naujos asmens tapatybes korteles, kurios neturiu. Jokiu elektroniniu bankininkysciu taip pat nedarau. I lietuva tikrai negryziu dabar tam kad issiregistruoti. LIetuviu ambasada NY taip pat nelabai padeda – nieko netvarko pastu, turi lekti asmeniskai pats, tam kad pranestum adresa. Ar nejuokinga?

  • as taip pat beveik 10 metu isvykus is LT.tiesiog isvaziavau ir nieko neisserigestravau nedeklaravau.gyvenau 2,5m UK ir persikrausciau i Norvegija.visiskai nesidomejau ir buvo neidomu,bet kai kas baugina tais mokesciais privalomais…o kaip is tikro?

 9. Info is VMI saito.
  Valstybinei mokesčių inspekcijai elektroniniu ar kitu būdu pateikti laikotarpio, kada asmuo išvyko, atitinkamą Metinės pajamų deklaracijos formą (jei asmuo išvyko 2009 m. – GPM308 formą, jei 2007-2008 m. – GPM305 formą, jei 2006 m. – GPM302 formą, jei 2005 m. – FR0462 formą) ir joje nurodyti išvykimo iš Lietuvos datą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *