Nešiojamas kompiuteris = dulkių siurblys

Atsimenat kai skundžiausi apie nepakenčiamą mano nešiojamo kompiuterio kaitimą dėl ko net pirkau vėdinimo padėklą? Be padėklo tapdavo beveik neįmanoma laikyti jį ant kelių ar padėti rankas ant klaviatūros, bet kažkodėl galvojau kad čia kaip „bonusas“, nes kompiuteris palyginus galingas ir dėl to CPU temperatūra nuolat laikydavosi virš 95°C. Internete apie tokį šio modelio kaitimą informacijos kiek ieškojau niekur neradau.

Istorijos tęsinys yra toks, kad prie viso to kaitimo prisidėjo ir ventiliatoriaus burzgimas: kompiuteris pradėjo ūžti taip, kad atrodydavo jog išskleis sparnus ir išskris kaip lėktuvas. :) Taisyti burzgiančius ventiliatorius ne problema: tiesiog nusuki jį ir įpili šiek tiek alyvos. Tą ir nusprendžiau padaryti.

Viršuje nuotraukoje galite pamatyti, kaip atrodo nuardyto nešiojamo kompiuterio viduriai. Triukšmą kėlė ventiliatorius, kurį nusukus sutepiau. Nežinau kas man užplaukė, bet nusprendžiau nuardyti ir tą vėdinimo sistemos aliuminio karkasą. Grožiai kuriuos išvydau nenudžiugino…

Šitas šabakštynas buvo susikaupęs tokioje vietoje, kurios niekaip nepamatysi nenuardžius vėdinimo sistemos ir visiškai blokavo oro cirkuliaciją. Be to, išardęs dar pastebėjau, kad ant GPU iš viso nebuvo jokios termo pastos, o ant CPU jos buvo gerokai per daug ir ji buvo visiškai sukietėjusi. Kinietiška/ korėjietiška gamyba. :)

Viską gerai išsiurbus, išvalius ir užtepus šviežios termo pastos ant CPU ir GPU laptopas daugiau nebeūžia ir CPU temperatūra nebepakyla aukščiau 50°C. Pamoka ateičiai: nelaikyti nešiojamo kompiuterio ant kilimo, minkštų sofų ir visų kitų dulkes kaupiančių paviršių. Jeigu technika kaista – reikia ieškoti to priežasties.

Beje, Real Temp yra visai nebloga nemokama CPU temperatūros stebėjimo programa.

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

14 komentarų

  1. Aš buvau savo išardęs, tik man nepavyko nuimti to aliuminio karkaso kur propeleris įmontuotas :) gal gali papasakoti kaip jį nuėmei ir geresnės rezoliucijos foto pasidalinti? Pas mane irgi ASUS, tik modelis ne F3s, o F3Jc

    • Pagrindinis aliuminio karkasas yra prisuktas šešiais tamsiais varžtais. Jame yra ventiliatorius ir jis dengia GPU. Tiesiog nusuk tuos varžtus ir kelk visą karkasą į viršų. Nusiėmė palyginus nesunkiai.

      Dešiniau matosi CPU, kuris pritvirtintas trim varžtais. Juos nusukus teko šiek tiek pamakaluoti antinį karkasą, nes termo pasta buvo prilipusi prie procesoriaus, o po to palengva ištraukti traukiant link savęs.

      Prieš ardydamas tik pasirūpink gera termo pasta ir valymo priemone. Nepamiršk nuvalyti nuo radiatorių seną termo pastą. Naujos pastos nereikia daug, tik ryžio grūdo kiekį ant CPU ir GPU.

      Stenkis viską daryti atsargiai, jeigu kas nors nenusiima geriau pasižiūrėk ar viską nusukai.

  2. Mano trimetis Asus irgi jau artėjo link 100C, bet puikiai padėjo siurblio triūbos prikišimas prie oro išpūtimo angos ir prie pačio ventiliatoriaus, iš karto krito iki ~60-62.

    Paskui atsirado drąsos praardyt, tai nieko įdomaus neberadau, buvo truputį dulkių sluoksnis, bet ne taip kaip pas tave čia. Išvaliau viską, dabar apie 58C.

    Su termopasta irgi pas mane žiauri situacija, gal reiks kada sutvarkyt :)

  3. Atgalinis pranešimas: Tweets that mention arvydas.net » Blog Archive » Nešiojamas kompiuteris = dulkių siurblys -- Topsy.com

    • Skonio reikalas :) Aš per daug esu nusivylęs pigiausiom prekėm. Per daug dėl to teko mokėti kelis kartus todėl dabar nepagaliu kelių papildomų pinigų ir nusiperku kokybiškesnį daiktą, bet už tai žinau, kad laikys ilgai.

  4. naujiena cia pasakei.. ir kad info neradai del kaitimo – tai vel naujiena.. netik laptopai apdulka.. ir laikyk kur tik nelaikes juos visvien pridulkes.. taip kad profilaktiskai visvien reikes siurbti.. dar buna kad nuo to kompas nebeisijungia neuzsikrauna.. velgi tai del dulkiu.. kartais dar buna procesoriaus sukibimas su ausintuvu isdziuves.. tokia mase tarp ploksteliu.. tai reiktu patepti is naujojo.. tada geriau karsti perduoda ausintuvui ir nebekaista procesorius…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *