Dienos patiekalas: orkaitėje keptas Xbox 360

Dienos patiekalui jums reikės:

  • 1 x sugedusios Xbox 360 konsolės su Red Ring of Death (RRoD)
  • Standartinės elektrinės orkaitės
  • Termoporos ir termometro
  • Šiek tiek aliuminio folijos

Receptas: Xbox 360 konsolę išardome dalimis. Pagrindinę plokštę išvalome nuo visų nešvarumų.  Imame orkaitės kepimo groteles, ant jų uždedam folijos burbulus ant kurių dedame pagrindinę Xbox 360 plokštę. Labai svarbu kad folija neliestų jokių plokštės mikroschemų. Viską kišame į orkaitę ir kepame 80°C temperatūroje 8 valandas. Kepimo metu stebime su termoporą, kad kepimo temperatūra nepakiltų aukščiau 90°C ir kuo ilgiau laikytųsi virš 80°C.

Baigus kepti leidžiame atvėsti 30 minučių su atidarytomis orkaitės durimis. Xbox 360 surenkame atgal pritaikydami Hybrid fix ir laisvalaikiu mėgaujamės kaip nauja Xbox 360 konsole.

Priešistorė tokia, kad prieš savaitę savo pamėgtame blusų turguje už varganus £4 nusipirkau Xbox 360 tik su maitinimo bloku ir video laidu. Pardavėja perspėjo, kad konsolė neveikianti ir „serga“ nuo RRoD, bet pagalvojau, kad bent jau maitinimo blokas tikrai vertas daugiau nei tie £4, todėl blogiausiu atveju jį parduosiu kad atsipirktų mano investicija. Grįžus namo išsiaiškinau, kad antrinė konsolės klaida yra 0020, kas reiškė kažkokią „kitą“ hardware problemą. Ši klaida beje yra viena iš sunkiausiai sutaisomų, nes neaišku kas konkrečiai neveikia.

Besiknisdamas forumuose išsiaiškinau, kad visos senesnės nei 2009 metų konsolės kenčia nuo pagrindinės plokštės deformacijos, dėl ko atsijungia GPU (grafinio procesoriaus) kontaktai ir konsolė nustoja veikti. Deformacija atsiranda dėl blogo dėžės dizaino ir GPU bei CPU vėsinimo sprendimo, o mano atveju buvo dar blogiau, nes konsolė jau buvo bandyta taisyti, deja, tas taisymas buvo toks kreivas, kad greičiausiai dar labiau pakenkė nei padėjo. Aišku nereiktų pamiršti, kad konsolės viduje radau gerą saują dulkių, kas irgi galėjo prisidėti prie jos neveikimo.

Pirmas vaistas nuo pagrindinės plokštės deformacijos – „kepimas“ 80°C temperatūroje ko pasekoje pagrindinė plokštė išsitiesina į pradinę padėtį ir išgarinama visa susikaupusi drėgmė. Antras būdas – kepti aukštoje 240°C temperatūroje, kurios pagalba atstatomi mikroschemų kontaktai su pagrindine plokšte (reflow) ir trečias būdas – mikroschemų perlitavimas, kam reikia specialios įrangos. Gerai, kad man užteko tik pirmojo vaisto, nes antrajam reikia gerai izoliuoti temperatūros bijančius komponentus, o trečiajam vien įranga kainuotų brangiau nei naujas Xbox. :)

Tai įsivaizduokit mano euforiją, kai po 8 valandų naktinio kepimo mano konsolė pradėjo veikti! Beliko tik surinkti atgal ir pritaikyti HYBRID’s Ultimate X-Clamp Fix, kad pagrindinė plokštė daugiau nesideformuotų ir CPU bei GPU aušintųsi kaip pridera. Jeigu RRoD simptomas vėl atsirastų, spėju, kad be reflow neišsisuksiu, bet kol kas konsolė veikia: trumpai pažaidžiau HALO 3, klausiau muzikos ir žiūrėjau filmus. Xbox 360 yra jėga ir turi be galo daug potencialo ne tik kaip žaidimų įrenginys, bet ir kaip namų media centras. Visai neblogai kaip už £4, ar ne? :)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

13 komentarų

  1. Atgalinis pranešimas: Tweets that mention Dienos patiekalas: orkaitėje keptas Xbox 360 -- Topsy.com

    • Na, nieko nuostabaus, veikianti Xbox anglijos lauko masininiame turgelyje su kruvele zaidimu ir priedu nusipirkau vos uz 2 svarus pernai vasara :) gal perdaug apsitryne ir nusprende parduoti, tokie tie anglai :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *