Peticijos internete – laiko švaistymas

Retkarčiais vis išlenda kas nors siūlantis pasirašyti peticiją internete, kaip antai šiandien geko.lt kovojantis prieš OEM licencijas. Savo laiku ir pats siūliau pasirašyti peticiją prieš Microsoft brukamą OOXML atvirą dokumentų standartą. Tai va, mielieji, mano siūlytą peticiją pasirašė virš 90000 žmonių, bet tai nieko nepakeitė, nes Microsoft OOXML dokumentų standartas vis tiek buvo patvirtintas ISO komiteto. Jis buvo patvirtintas dar prieš man parašant kvietimą pasirašyti.

Kokia prasmė iš peticijų internete? Ogi jokios! Tai tik sugaištas laikas. Dabar jau beveik girdžiu bambėjimus komentaruose: „jei nieko nedarysim, tai niekas ir nepasikeis“. Tokios peticijos neturi visiškai jokios teisinės galios, o tam kad atsakingas juridinis arba fizinis asmuo imtųsi kokių nors veiksmų turi būti teisinis pretekstas. Peticijos jokio teisinio preteksto nesudaro.

Teisinį pretekstą gali sudaryti tik įstatymas. Norit prastumti įstatymą? Rinkint gyventojų parašus, siūlykit Seimui ir wuala: gal jūsų balsas bus išgirstas ir Seime sėdintys pirdžiai priims jums palankų įstatymą. Tai turbūt tiek realu, kiek vidurį baltos dienos būti nutrenktam žaibo. Arba patys einam į seimą ir darom tvarką! Good luck.

Kitas būdas pasiekti savo – konkrečios firmos konkrečių gaminių masinis boikotas. Vat imam dabar visi ir stumiam idėją nebepirkti Microsoft produkcijos. Ups… pala. Keblu. Mano telefone sukasi Windows Mobile, darbe turiu dirbti prie Windows XP, o normalaus laptopo nenusipirksi be Windows Vista…

Keikiam tuos monopolininkus, o padaryti vis tiek neiko nepadarysim, nes ne be reikalo jie vadinami monopolininkais. Tokia ta realybė.

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

16 komentarų

 1. Karolis labai teisingai pasakė!
  Beje, dar ir tinklaraščių neberašom, aplamai, nieko nedarom, kaip smagu bus, ane? :) Juk ir su tinklaraščiais nieko nepakeisim, kaip ir šis įrašas turbūt nieko nepakeitė. Kam varginaisi? :)

   • TInklarščius įterpiau tik šiaip. Turiu omeny, kam dar reikėjo vargintis rašyt įrašą, jeigu ir jis neturi jokios teisinės galios ir pasaulio tikrai nepakeis? :)
    O po peticijom su kuriomis sutinku, tai tikrai pasirašau. Gal kiek labiau ne iš tikslo pakeist pasaulį, o kad pareikščiau savo poziciją. Pasirašymas skausmo nesukelia, o žiūrėk gal netyčia koks veikėjas atkreips dėmesį į ją ir ji suveiks. Juk neglaim būt garantuoti. :)

    • ĖĖĖ tu žiūrėk ką įterpinėji, o tai aš ne moteris, kad suprasčiau viską netiesiogiai: kas parašytą – tą ir skaitau.

     Įrašu aš išreiškiau savo požiūrį į peticijas, o ne bandžiau kažką pakeisti. Ar to jau nebegaliu daryti savo asmeniniam tinklaraštyje?

     • Prie ko čia moterys nesupratau, bet neesmė.. :)
      Žinoma gali, tik vis bandau pasakyti, kad tinkalraščio įrašas, lygiai taip pat, kaip ir parašas po peticija neturi jokios teisinės galios, be to gali pasaulio ir nepakeist. Tai jeigu sakai, kad peticijos yra bevertis laiko švaistymas(na, juk jos neturi galios), tai noriu pasakyt, kad iš tos varpinės žiūrint ir rašymas yra bevertis reikalas, nes jis taip apt jokios galios neturi. :)
      Tai kam stengtis? Be to, nros abu dalykai ir neturi teisinės galios, bet peticija užima ryškiai mažiau laiko. :)

     • Na tu ir blūdini čia. Iš kur tu ištraukei, kad aš siekiu kažkokios teisinės galios savo įrašu?! Ar tu suvoki, kad tavo artumentai visiškai beprasmiai, nes bandai argumentuoti savo išgalvotą nesamonę apie kažkokias teisines mano įrašo galias?

      Dar kartą kartoju, kad aš nesiekiu savo įrašu kažką pakeisti. Tiesiog pareiškiu savo nuomonę.

     • Tas tiesa, blūdiju ir niekaip iki galo nepavyksta suformuluot to ką noriu pasakyt.
      Pabandyiu paprasčiausiai, o jei šįkart nepavyks ir vėl, pasitrauksiu iš diskusijos ir laikysiu tavo nugalėtoju. ;)
      Iš esmės aš noriu pasakyt, kad tiek įrašas, tiek peticija, reikalauja laiko, tačiau realios galios, naudos, pokyčių pasaulyje ar bet ko kito gali nesuteikti(ir nesutiekia) abu. Tai jeigu sakom, kad eina peticijos … nes jos yra bevertės, keliu klausimą: kam tada vargintis rašyt įrašus, jeigu jie lygiai taip pat beverčiai tavo minėtomis prasmėmis?
      Peticijomis dažniausiai siekiama, ne sukurtn aują įstatymą, o kokiai nors bendruomenei ar bendrą idėją turinčiai grupei atkreipt dėmesį į jų matomas problemas. Ir kad nereiktų stovėt vienam ideologinių kovų lauke, žmogus rašo peticiją ir ieško bendraminčių. Taigi tam tikra forma, peticija taip pat yra nuomonės pareiškimas, su išplaukiančia mintim, kad reiktų tą problemą spręst.
      Tai kuo skiriasi, pareiškimas nuomonės, kad OEM licenzijos yra nešvarus dalykas parašu po peticija, nuo nuomonės pareiškimo tinklaraščio įraše?

     • Va dabar kai išdėstei, jau kitas reikalas. Galima ir padiskutuoti.

      Kodėl teigi, kad pasirašydami peticijas ir rašydami įrašus savo tinklaraštyje autoriai siekia to paties? To visiškai nėra mano tinklaraščio atveju. Perskaitys ar neperskaitys mano rašinį man giliai vienodai. Savo tinklaraštyje aš grynai bambu ir švaistau savo laiką, bet čia yra mano asmeninis reikalas. Visi gi galvoja, kad pasirašę peticiją ką nors pakeis, bet ar nors viena internete parašyta peticija ką nors realiai pakeitė? Nepakeitė ir nepakeis dėl mano išdėstytų argumentų. Tavo teiginys, kad tinklaraščio įrašas = peticijai yra visiškai neteisingas, nes visų pirma tinklaraščio įrašas yra daug vertingesnis už peticiją, kuri yra tik vardas ir pavardė arba nikas dažniausiu atveju prie kažkieno kito prikištos minties.

      Aš nesakau, kad reikia eiti rašyti tinklaraščio įrašus vietoj dėliojimo parašų peticijose. Aš išreiškiau savo nuomonę, kad peticijos yra iš viso nevertos dėmesio taip kaip rašiau, kad Dell Mini yra totaliai šudinas netbook. Ir tam, kad tai pasakyčiau man nereikia pasirašyti peticijos.

      Čia gali skaityti tik mano nuomonę, kurią beje, Google indeksuoja aukščiau už belenkokias peticijas. ;)

     • Šaunu, dabar galutinai išsiaiškinau tavo poziciją. :)
      Sutinku, kad įrašas yra vertingesnis informacijos šaltinis, bet kaip pozicijos pareiškimas abu gali būti laikomi pozicijos pareiškimu. Tiek parašas po jau pareikšta pozicija, tiek paties dėstoma mintis – abu variantai yra pažiūrų deklaracija.
      Aišku, suma sumarum pritarsiu, kad tinklaraštis yra vetingesnis. Tai yra informacijos šaltinis, o ne eilinė deklaracija. :)
      o dėl Google – tai elementarus SEO. :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *