Dell Mini 10 – nevertas dėmesio netbook

Dell Mini 10 Netbook

Dell Mini 10 yra labai gražus, aptakių formų,  super lengvas (1,13 Kg) ir turi HDMI vaizdo jungti. Tuo jo visi privalumai ir užsibaigia. Šis modelis turi tris pagrindines problemas, kurias teko patirti savo kailiu ir dėl kurių jis nevertas vadintis kompiuteriu.

Perkaitimas

Sunku patikėti kaip toks mažas įrenginys gali skleisti tiek daug karščio. Jeigu tik pajungi krautis į tinklą, po 15 minučių laikant ant kelių imdavai jausti nemalonią šilumą.

Striginėjimas

Žmona spėjo jam ir niką duoti: „strigalas“. Galbūt tai perkaitimo pasekmė, bet 1 iš 10 kartų jis nereaguodavo į touchpad paspaudimus. Naršant internete tai darėsi nepakenčiama net man, kai bandžiau jį optimizuoti, o apie nuolatinį naudojimą net nekalbu.

Touchpad

Touchpad yra pati didžiausia blogybė iš visų. Ten įdiegtas toks šustras touchpad su multitouch galimybe. Nežinia ar ten draiveriai kreivi, ar pats hardware, bet aš turėjau išjungti visas multitouch funkcijas kaip paveiksliukų apvertimą ar zoom su dviem pirštais, kitaip naudotis juo buvo neįmanoma.

Nuolat naudojantis touchpad įpranti, kad kairysis rodomasis pirštas nuolat liečia kairyjį touchpad mygtuką o su dešiniuoju judini pelę po ekraną. Šiam Dell Mini 10 modelyje dėl vietos taupymo touchpad mygtukai yra dalis viso touchpad, t.y. jie yra lietimui jautrūs kaip ir visas touchpad paviršius. Atrodo, kad turėtų būti „krūta“, bet tik pasinaudojęs pradedi keikti tą idiotą, kuris sugalvojo tokią funkciją ir pats nepabandė naudotis savo sukurtu kompiuteriu. Užsimiršus ir palikus kairįjį pirštą ant mygtuko, pelės judėjimas tapdavo visiškai neprognozuojamas.

Maža to, touchpad programinė įranga neturi nei tap jautrumo (veiksmas kai baksteli pirštu ant touchpad, kad emuliuoti mygtuko paspaudimą), nei šoninių scrollinimo zonų pločio nustatymo.

Visos touchpad išvardintos problemos daugiau programinės ir pataisomos, bet su Dell principu „bele parduok ir paimk pinigus“ nesitikėčiau greito problemos sprendimo. Teko pasiknisti po forumus ir pasirankioti nekokių atsiliepimų apie firmą, todėl ilgai nelaukęs grąžinau atgal į PCWorld. Paaiškinus situaciją priėjęs konsultantas dar pasiūlė padaryti „system restore“, bet ką tu ten padarysi, kai kompiuteris yra tik gražus plastmasės gabaliukas. :)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

13 komentarų

 1. Sveikas.

  Na, kaip matau, jis iš tiesų panašus į MacBook’ą (sprendžiant iš tavo išvardytų blogybių). MacBook’as lygiai taip pat mėgsta pakaisti, ypač, jei jo procesoriui duodi intensyvesnio darbo, tačiau man tai niekados nebuvo problema… man kaip tik malonu jį laikyti ant kelių :) O ir trackpad’as ant mac’o man visai patinka, kad yra paspaudimas paspaudus betkur ant trackpad’o, o nereikia to nelemto mygtuko maigyt (nors žinoma visa tai konfigūruojama). :) Įdomu, tik kokios multi-touch galimybės ant to tavo kompiuterio :S O šiaip manau viskas tiesiog pripratimo reikalas, neskaitant striginėjimo :) Nors galbūt ir klystu, nebandžiau šito aparato. Gal galima sužinoti, kiek maždaug toks dalykas kainuoja?.. Ir kaip suprantu jis gana mažas?..

 2. Aš nusipirkau EEE 901 balandį (už kiek mažiau nei 250eu, su Linuxu). OK, nėra multitouch, nėra HDMI, bet užtai akumas drąsiai laiko 5-6 valandas (per daug negręžiant), o taupydamas manau išspausčiau ir daugiau. O svoriu jis irgi vienas iš lyderių – 1,14kg.

  Draiveriai, power management, visi kiti featurai veikia perfect su Easy Peasy.

  Vienintelis tikras trūkumas – [1] klavišas ten kur normalios klaviatūros [`], o [`] yra tarp [Esc] ir [F1], kas pirmom dienom tiesiog žudė (rašant „ąžuolas“ ir spaudžiant F’us). Dabar ant tikros klaviatūros kartais negerai spaudžiu (net rašydamas „ąžuolas“ šiam komentare)…

  Kitas, kuris kartais užknisa, kad touchpado mygtukai (dizaino sumetimais…) užsilenkia už pačio korpuso, tai jeigu naudojuosi gulėdamas – pavojinga atremti į pilvą priekine dalimi, nes pasispaudžia kartais :)

  Dar porą kartų po suspend/resume buvo nušokę fan’o settingai, tai truputį pakaisdavo, bet šiaip net sukant ant pilnų apsukų galima drąsiai laikyti ant delno.

  Vistik, esu absoliučiai įsitikinęs, kad tai yra bene geriausias netbookas rinkoje. Yra dar variantas, kuris iš karto su built-in 3G modemu… ;)~~

 3. Man irgi vyras prigriebe NC10, kolkas nusiskundimu kaip ir nera, tik desinysis Shift’as galetu but truputi didesnis, nes daznai vietoj jo pasispaudzia pasvirasis bruksnys, bet cia turbut pripratimo reikalas ir po siek tiek laiko, jau nebus jokio skirtumo. Pries perkant ziurejom ir i Dell netbukus, nes noutbuku ju firmos esam patenkinti, bet paskui paskaitem/paziurejom atsiliepimus ir pasilikom ties samsungu – kolkas nesiskundziu, kompiuteris patogus, o svarbiausia, kad baterija laiko 7 valandas, todel nereikia su savim temptis pakrovejo.

 4. :) na neseniai isigijau si modeliuka, kol kas neturiu jokiu nusiskundimu, tikiuosi ir nebus, visko pakanka, nes dideliu reikalavimu neturiu :) Tik va: gal galite padeti, siame Dell mini, nerandu,kaip pakeisti desktopo vaizdeli :) jau uzsikasiau beieskodama :) Busiu dekinga uz info :)

 5. Sveiki,
  gal galit pagelbėti merginai? :) Kuris mini mažiausiai trūkumų turi? HP mini 210, Samsung N220 ar Dell inspiron mini 1018? O gal yra koks 4-as variantas iki 1300Lt? Ačiū už nuomonę;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *