Mokinuosi piešti su planšete

starreader.jpg

Radęs keletą laisvo nuo darbų laiko minučių nusprendžiau pastudijuoti piešimą ir įvairias jo technikas. Kažkokių konkrečių tikslų neturiu, tačiau norėtųsi išmokti piešti gyvesnius komiksus ir neapsiriboti vien tik „šakaliuku“ dialogais. :)

Bene svarbiausias dalykas dėl ko apsisprendžiau – piešimo programa. Pasirinkau Corel Painter X dėl jos gausybės savybių ir įvairių piešimo įrankių nustatymų. Vėliau paruošiu detalią piešimo programų apžvalgą. Dabar reikės įvaldyti piešimo programos subtilybes, nustatymus, klaviatūros ir pelės komandas. Labai nesinori daug judinti ranką vien tam, kad pasirinkčiau kitokio tipo pieštuką, pasididinčiau ar susimažinčiau jo dydį. Kol kas su Corel Painter X man buvo smagiausia ir patogiausia piešti komiksus.

Kitas ne ką mažiau svarbus klausimas: nuo ko pradėti? Prisisiunčiau daugiau nei 10 GB e-knygų ir video apie klasikinį piešimą, komiksų piešimo technikas ir dar bala žino ką. Nežinau kiek turėsiu laiko jas skaityti, bet keletas iš jų man tikrai pasirodė lengvai skaitomos ir suprantamos. Palengva bandysiu įvaldyti įdomių personažų ir aplinkų piešimo meną. Norint pradėti piešti pradžioje reikia suvokti du dalykus:

  1. Piešiami ne daiktai, o kontūrai. Vienoje knygoje radau labai gražų palyginimą apie objektų suvokimą. Paprastas žmogus mato medį, o dailininkas vietoj medžio mato dvi figūras: rudą (kamienas) ir žalią (medžio lapai). Hmmm… šitą dar reikės savyje perlaužti, nes dabar jeigu matau medį, tai reiškia matau medį ir lapus, o ne kokias ten abstrakčias figūras.
  2. Antras – dar svarbesnis dalykas: reikia mokėti piešti ne dviejų matavimų objektus, o trijų matavimų objektus. Tarkim, noriu piešti dėžę, tuomet ji ir turi atrodyti kaip dėžė ant popieriaus su gyliu, aukščiu ir pločiu, o ne paprastas kvadratas.

Visus piešiamus gyvūnus, žmones, automobilius ir bet ką kitą galima suskaidyti į paprastas figūras: sferą, dėžę ir cilindrą. Atkreipkite dėmesį: ne apskritimą, kvadratą ar stačiakampį kurios yra dvimatės figūros! Apjungę tokias paprastas figūras gausime objektų kontūrus iš kurių toliau galima kurti detales: raumenis, akis, ausis ir t.t. Iki žmogaus kūno detalių piešimo man dar toli toli, o va elementarias figūras po truputį pradedu piešti. Viena iš jų – šio įrašo iliustracija. Ant stalo pasidėjau savo USB kortelių skaitytuvą ir pabandžiau kiek galima tiksliau jį perteikti kompiuterio ekrane. Sunkiausia buvo su šešėliais, nes skaitytuvas juodas, todėl teko imti šviesesnius atspalvius ir apšvietimą įsivaizduoti galvoje, kad visas nesigautų juodas kaip smala. :)

Prieš pradedant „lipdyti“ įvairių tipų objektus reikia išmokti juos tąsyti, tampyti, suspausti ir visaip kitaip deformuoti. „Pasiėmiau“ kubą ir pabandžiau jį deformuoti. Beveik niekas nesigavo gerai, bet practice makes perfect :)

twist-and-turn.jpg

Toliau dar keletas bandymų su cilindru, kubu ir  plokštele (7).

twist-and-turn2.jpg

Sunku, velniškai sunku man programuotojui, į pasaulį žvelgiančiam pro tik fizinius objektus matančias akis. Bet už tai nesveikai įdomu. Daug įdomiau kai mane mokino mokykloje, be to ir advanced technika ;) Retkarčiais įmesiu savo eksperimentus čia, kad matytumėte mano progresą arba regresą. :)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

8 komentarai

  1. Pritariu Andriui.Arvydas tikrai gerai piesia.Tas piesinys auksciausiai, galetu tikti kokiai nors apie kompiuterius knygai(ta kasete.Vis pamirstu kaip vadinasi :D) .

  2. Atgalinis pranešimas: Blogorama #370 : nežinau.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *