Kinas: Šoklys | Jumper

Šoklys | Jumper

Kodėl žiūrėjau kine? Nors prisiskaitęs visokiausių atsiliepimų apie filmą: ir gerų ir blogų, norėjau turėti savo nuomonę. Gerai, kad į filmą ėjau mažai tikėdamasis…

Intriga. Egzistuoja genetinę anomaliją turintys žmonės – šokliai, kurie gali akimirksniu teleportuotis iš taško A į bet kurį tašką B. Egzistuoja ir tokio „įžūlumo“ neapkenčianti „inkvizicija“, kuri stengiasi išnaikinti visus šoklius.

Įdomybės. Teleportacija bele kur: ryte į Romą išgerti kavutės, pietums galima Paryžiuje užkąsti, o vakarą praleisti ant Egipto Sfinkso. Beje, iš tikrųjų tai ant Egipto Sfinkso nepasėdėtum, nes tave iš karto pamatytų Egipto karo policija ir greitai būtum nukeltas žemyn. Buvau, žinau, nes bandžiau užlipti ant vienos iš piramidžių :). Nepaisant to didžiajame ekrane išvysite daug gražių vaizdų iš įvairiausių pasaulio vietų, nors prieš filmą rodytas labai aukštos kokybės kino teatrui pritaikytas fotografijų knygos „Neregėta Lietuva“ reklaminis klipas man asmeniškai labiau atėmė amą.

Gražu. Efektai. Ghm… tiksliau norėjau pasakyti: EFEKTAI! Jie praktiškai ir „ištempia“ šį filmą: kovos tarp kurių įsiterpia teleportacijos vos penkis metrus šalia, teleportuojami daiktai ir mašinos privertė pasėdėti įsitempus laukiant kas bus toliau.

Nepatiko. Pradžia labai silpna, nes be jokio užmojo tiesiog primityviai bandoma paaiškinti kaip ten vyksta ir atsiranda ta teleportacija. Pabaiga, kuri per daug aiškiai parodo, kad bus tesinys ir „neužbaigia“ filmo ar nepriverčia norėti laukti tęsinio (kaip Matricos trilogijos antrojoje dalyje). Aktorių vaidyba, kurios čia, atvirai pasakius, beveik ir nebuvo.

Skaitiklis. 88 minutės šokinėjimų tarp įvairiausių pasaulio vietų, truputis meilė, daug kovų ir mažai logikos. :)

Arvydo įvertinimas: 7 iš 10 vien dėl efektų. Tik dėl jų ir verta žiūrėti kine.

Ar ši trilogija taps kultine? Nemanau. Kultiniais filmai tampa jau nuo pat pirmos dalies. Lauksim kitų dalių, kuriuose tikiuosi daugiau įdomių ir protingų paaiškinimų į iškilusius klausimus: kokia ta anomalija, kuri suteikia galimybę teleportuotis ir kodėl tuos visus šoklius reikia išžudyti?

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

15 komentarų

 1. Atgalinis pranešimas: arvydas.net » Blog Archive » Filmai, kuriuos noriu pamatyti 2008-aisiais

 2. Aš tai pažiūrėjęs įvertinau drastiškiau – bullshit’as. Vienas iš tų apgailėtinų variantų, kai į trailerį būna sudėtos visos esminės ir geriausios filmo vietos, o visa kita bežiūrint atrodo kaip mėsos užpildas tarp jų. Pilna visiškai atsibodusio holivudo tipažo – univieras, užgauliojamas silpnesnis, atkeršijimas, nelaiminga meilė. Vienintelis įdomesnis dalykas – filmo idėja apie šoklį, bet sakyčiau realizacija sugadino įdėją.

  Kas abejojat – neikit, geriau jau „Neregėta Lietuva“ pažiūrėkit :-)

  • Uh, iš ties drastiškai :) Aš kai mažai tikėjaus – mažai ir gavau.

   Realizacija gal ir nėra tokia bloga: efektai iš ties įspudingi, BET sutinku, kad viskas kas buvo nesusiję su šokliu (univeras, užgauliojamas silpnesnis, univero meilė) buvo totalus sux.

 3. Na, ką aš žinau, kažkaip nesigailiu, kad nėjau žiūrėti jo į kiną. Paprastas, niekuo neįpatingas filmas.
  Man tai toks kuriozas bežiūrint nutikęs buvo, kad kažkaip prisiruošiau žiūrėti, pasileidžiu, žiūriu žiūriu ir suprantu, kad nieko nesuprantu. Kažkokį vaikį džiunglėse mėsinėja. Hmmz, žiūriu toliau. Atsiranda bičiukas kažkoks, kurio pasirodymu stebisi visi. Vėlgi nieko nesuprantu. Spjoviau – išjungiau. Pamąsčiau, jog išviso netikęs filmas kažkoks, tačiau vėliau nusprendžiau dar kartelį pamėgint pažiūrėt – ogi pasirodo, kad pirmąjį kartą žiūrėjau nuo maždaug dvidešimtos minutės :)) Na, o kai jau pažiūrėjau pradžią ir pasidarė kiek aiškiau (nors svarbiausi dalykai taip ir liko nepaaiškinti), tai pradėjau truputi atlaidžiau žiūrėti į šį filmą. Neblogas, tačiau, kaip minėjau, niekuo neišsiskiriantis ir nesigailiu nežiūrėjęs jo kine :)

 4. Tai taip, vertinimas priklauso nuo to, ko tikiesi. Aš eidamas į kino teatrą tikiuosi pamatyti kažką tokio, dėl ko nebūtų gaila išleisti tų kelių dešimčių litų. Jeigu filmas niekuo neišsiskiria, tai kam dar trenktis į kiną, jeigu per teliką po 2 metų žiūrint emocijos bus tos pačios?

  Aišku, nedažnai būna, kad išeinu išsižiojęs, tačiau kaip tada malonu!

 5. Atgalinis pranešimas: elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #61

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *