Zebra kovos

network-cable-nrml.jpg

Taip, tai – dar vienas nusiskundimas TEO paslaugomis. Naudojuos Zebra internetu, kaip ir daugelis. Viskas prasidėjo prieš kelis mėnesius, kuomet retkarčiais tik vakarais maždaug kas pusvalandį internetas dingdavo ir atsirasdavo po 2-5 minučių. Įkyru, bet galima buvo kentėti nors stabilus interneto ryšys man būtent svarbiausias vakarais, kuomet turiu daugiausia darbo.

Pastaruoju metu trūkinėjimai pradėjo kartotis dažniau ir dažniau kol tapo nepakenčiama, todėl užvakar paskambinau į TEO pagalbos tarnybą ir išdėsčiau savo problemą. Konsultantas kantriai išklausęs mano bėdas pasiūlė perkrauti DSL linija ir stebėti kas darosi, nes jam atrodė, kad silpnas signalas. Perkrovėm. Kadangi būtų tekę ilgokai laukti trūkinėjimų, jei jie būtų atsiradę, nusprendžiau paskambinti kitą dieną ir jau tada registruoti gedimą. Problemos, aišku, niekur nedingo, todėl vakar vėlai vakare užregistravęs gedimą šiandien ryte dar neįsijungęs kompiuterio gavau pranešimą SMS žinute, kad „problema išspręsta“. Įsijungiu kompą, o interneto iš viso baba. :(

Ok, skambinam ir aiškinamės. Konsultantas pareiškia, kad vakar jokių problemų nerado, todėl viskas turi veikti ir problemos yra „mano gale“. Sakau, kad negali būti, nes metus niekas neliesta ir viskas veikė. Konsultanto įkalbėtas paknebinėjau laidus, kurie buvau įsitikinęs, kad neliesti. O po to ir prasidėjo čiūdai:

Konsultantas: – Kokį jums suteikia IP adresą?
Aš: – Jokio, aš prisijungęs prie savo belaidžio rauterio ir iš jo matau, kad yra problemos su ryšiu: nerodo nei IP, nei gateway ar DNS adresų…
K: – O jūs čia per naršyklę bandote atidarinėti? Tai jūs atsidarykit Start->Run „cmd“ ir parašykit „ipconfig“…
(Čia aš jį nutraukiu, nes pradedu suprasti, kad karpo ausimis ir visiškai nenutuokia kas pas mane darosi)
A: – Ne ne, pas mane stovi belaidis rauteris, jis viduje turi DSL modemą, kurio pagalba jungiasi prie interneto, o aš jau per jį su dar keliais kompiuteriais naudojuosi internetu. Aš dabar prie jo prisijungęs ir matau būseną, kad interneto nėra.
K: – Tai jūs ištraukit tinklo laidą ir įjunkite tiesiai į kompiuterį.
A:(WTF?!) Mano kompiuteris neturi DSL modemo, todėl to padaryti negaliu…
K: – Na pas mus rodo, kad viskas turėtų būti gerai, tai registruojam gedimą, jei pavyks sutvarkyti per nuotolį tai iš karto pranešim, o jeigu ne – tuomet atvykimas kainuos 50Lt.
A: – Ok, ok, jokių problemų, jūs tik man sutvarkykit prašau!

Tai jeigu konsultantai net nenutuokia tokių dalykų kaip bevielis rauteris, DSL modemas jame, labai tikiuosi, kad technikai tvarkantys geriau išmano savo darbą. Košmaras. Tegu tik atvažiuoja ir sutvarko. O aš galvojau esu laimės kūdikis ir niekada nesiskundžiau Zebra internetu. Atrodo, kad laikai pasikeitė.

Teko skubiai konfigūruotis savo Omnitel mobilųjį internetą, kad galėčiau naudotis ne tik per PDA, bet ir per kompiuterį. Nors ir sunkiai, bet visgi sukasi: 200Kbps parsiuntimas ir 60Kbps siuntimas. Esu girdėjęs, kad visos Zebra problemos prasidėjo nuo tada, kai TEO pradėjo siūlyti Gala kabelinę televiziją. Čia rimtai?

Spėju, kad dabar teks šiek tiek pasikankinti su tuo mobiliuoju internetu… :\ Bet jei pas mane neras problemų, tai aš tikrai neketinu mokėti tų 50 Lt. Iš principo!

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

18 komentarų

 1. Pas mane paskutiniu metu su Skynet būna irgi čiūdai, DHCP „pameta“ man priskiriamą IP adresą, priskiria kažkokį š…, ir… žinoma, internetas dingsta. Tad tenka jungtis prie Wi-Fi router’io, ir iš pradžių „numesti“ DHCP, o po to jį „atnaujinti“.
  Nesuprantu kas ten vyksta pas juos, bet erzina…

 2. Kai savo laiku dirbau vienoj is ktv teikianciu interneta, tai prie telefono sededavo tikrai ne visu galu meistrai, jiems tiesiog paduodamos dazniausiai atsirandanciu problemu sprendimo instrukcijos, o apie tokius technikos stebuklus kaip routeriai ir kt jie sunkiai nutuokia, tad nereiktu tiketis is moteriskes ar vyriskio gaunancio 800lt i rankas kad suvoktu greit kas kur ir kaip.

  Dazniausiai tas dinginejimas telekomo interneto buna tada kai pazeistas kabelis (nuo pastotes, laiptinej, ar tavo bute), na aisku nereiktu visiskai nurasyti tikimybes kad routeris gliucina (o ypac bevielis).

  Anyway sekmes laukiant meistro, tikekis kad ne tavo bedos, tada 50lt nereiks suplot :)

  • Bjauriausias dalykas yra tai, kad konsultantai į vieną pusę, o technikai – į kitą. Negi negalima technikui susikambinti su manimi tiesiogiai ir pabandyti išspręsti problemą kartu, o ne pasakyti, kad „sutvarkyta“ palikus mane be interneto :(

   Man tai dzin tas 50 Lt ir jei aš ką nors sugliučinau, tai prisipažįstu ir sutinku sumokėti, bet jei tai jie susdirbo ir dar norės iš manęs nulupti, tai tikrai NE. :)

 3. haha. Tu tikiesi iš konsultantų pagalbos? Draugužė ten dirbo, tai pažįstama gan sitacija ten su tais konsultantais, nelabai kuo padės. Naktį pasakojo išvis tūsindavosi (rodos pokalbiai tuo metu nebūdavo įrašinėjami). Maždaug: „Ar dega lemputė su užrašu DSL?“ „ne, nedega“ „Ahaaa.. Turbūt perdegė, užregistruosim gedimą“ :D :D :D .. Nu ir pan :D

 4. Atgalinis pranešimas: elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #40

 5. Atgalinis pranešimas: » Sėdžiu “ant” mobilaus interneto, nes DSL nebėra. Minimaliai … blogeriai.lt

 6. Atgalinis pranešimas: arvydas.net » Blog Archive » Zebra kovos | Atomazga

 7. Atgalinis pranešimas: Blogorama #332 : nežinau.lt

 8. Visu pirma, tai nelabai matyt supratai, dėlko paprašė prisjungt laidą nuo routerio prie kompo. Esme ta, kad dažniausios problemos būna dėl wirelesso, ypač jeigu tas router+modemas+wireless’as viename. tai būtų ar speedtouch 585v6 arba zte bavo. Abu labai blogai veikia per beiveli ryšį :) Dėlto dažniausiai prašo pajungt nuo routerio-modemo laidą prie pc ir bandyt žiūrėt. Taip pat tu nelabai pamatysi ar routeris pasijunges prie ineto ir gauna ip adresa, nes tarkim speedtouch’e to nerodo. Zte bavo nepamenu.Dėl dsl lemputės, tai paklausiama ar dega, kad įisitikint ar ateina ryšys iki tavo modemo iš teo, nes pas juos ne visad sistemos tiesą rodo, kad ryšys tikrai ateina. Ir galiausiai, tai sutinku, kad ten ne visi specai dirba, ypač kai darbuotojai kas mėnesį keičiasi ir gerų nedaug belikę, kurie gerai raukia tokiuose dalykuose. Visad turi teisę paskambinus, sakyt kad nori registruot gedimą ir nesivelt į jokius tikrinimus, jeigu esi tikras, kad bėdos ne pas tave :) Iš visų užregistruojamų gedimų, vos 3% būna susiję su teo problemom. Visi 97% su kliento įranga ir t.t. Tad darykit išvadas :)

  • Tai, kad jis turėjo omeny jog mane gali neveikti wireless sutinku, bet suformuluoti teiginio tai visiškai nesugebėjo. „Ištrauk laidą, įkišk į kompiuterį“ man tikrai nieko nepasako.

   Šiuo atveju patekau į tuos 3% kur problemos buvo pačiam TEO. :)

 9. Ir aš – skynet’ininkas, ir taip pat jau ilgai keikiuosi dėl dinginėjančio ryšio.
  Beje… ir skynet transliuoja gala atitimenį, penkitv – tai gal, jei jau nei vieni, nei kiti neturi tokio pralaidumo tinklo, kad pradėjus transliuot televiziją, dinginėja internetas – atjunkit velniop tą televiziją?

  • Aš Galos neturiu ir neturėjau. Tiesiog KTV naudojas tuo pačiu ryšiu kaip ir interneto šlanga, todėl ir užgrūzilina kokiam nors mazge jei kokia krūva bobučių įsijungia.

   P.S. Atrodo dabar viskas pradėjo veikti stabiliai. Tfu tfu tfu…

 10. Nelabai suprantu, ko jūs ant tos zebros varot. Apskritai jei susipažinti su statistika tai netgi puikiai pasakyčiau veikia tas TEO internetas ir IPTV (ne KTV). Tik, kad lietuvių prigimtis yra sakyti tik blogus dalykus apie ką nors, o kai viskas yra gerai sau tyliai džiaugtis. Ir tikrai tie konsultantai daugumoje pakankamai nusimano ir kartais daugiau nei PROTINGIEJI klientai, kuriems atrodo, kad pas juos viskas gerai, nes tipo jau metai laiko niekas neliesta. aš pats jau kuris laikas dirbu konsultantu ir tikrai ten nėra taip jau blogai kaip jums visiems gali pasirodyti. paprasčiausiai dar priklauso nuo to kaip tu pats su tuo konsultantu kalbi, jei esi pasikėlęs ir arogantiškas ir aiškini akis išpūtęs, kad pas tave negali būti problemos tai ir gauni neišbaigtą atsakymą.

  beje, dėl to naktinio darbo tai galiu pasakyt, kad tokių nesamonių nėra, nes pokalbiai yra įrašomi absoliučiai visi ir jei klientui nepatiks kaip jį aptarnavo, jam užtenka atsiminti kada jis skambino ir užregistruoti pretenziją, o jau TEO atseks kas kalbėjo su juo tada ir jei tai bus konsultanto kaltė tai bus sankcijos :)

  ai ir dar nemaišykite konsultantų su technikais. mes su jais tiesioginių jokių kontaktų nepalaikome ir patikėkit manim, dauguma iš mūsų konsultantų kartais pasipiktiname technikais, bet juk visi mes žmonės ir jei technikas patikrinęs liniją, mato, kad joje parametrai geri, jis nestebės jos visą dieną, kad įsitikintų. juk jei jis stebės ir netyčia nesutilps į 24val tai irgi jau būsit jūs klientai piktučiai…

  tai tiek….. nežinau ar ką suprasit, bet iš kai kurių norėtųsi daugiau žmogiškumo :)

  • Tai aš žmoniškas, tik kad man internetas vis dar vakarais kas pusę valandos maždaug penkiom minutėm dingsta… :) Žinau, kad konsultantai yra tik tam, kad priimtų ir išklausytų klientą, bet geriau tegu tik tai ir daro, nes kartais neužtenka tik perkrauti linija.

   Ech, šiandien ir vėl skambinau, registravau gedimą. Nežinau net ką daryti…

   Beje, yra galimybė stebėti kad ir 24 valandas su kompiuteriu. Tereikia panaudoti komandą „ping -t mano.ip.adresas >> log.failas“. Reiks jiems pabandyti gal nusiųsti.

 11. katik gavau 6men nemokamai zebra. bet viska sujunges kaip liepta, to zte dsl indikatorius pamirksi ir nustoja. gal galit padet?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *