Socialinės reklamos yra reikalingos. Jų pagalba visuomenė apšviečiama apie rūkymo žalą, vaikų apsaugą nuo smurto šeimoje, moterų išnaudojimą ir dar bala žino ką. Tokių reklamų Anglijoje rodoma daug, tačiau kartais patys reklamų kūrėjai pamiršta, kad tas pačias reklamas žiūri ne tik suaugę, bet ir vaikai. Kaip tik dabar per televiziją nuolat sukasi klipas apie pasyvų rūkymą, kuriame tėvai skatinami nerūkyti prie vaikų. Jame vaikas su flomasteriu (ar kokia tai kita rašymo priemone) mėgdžioja savo rūkančius tėvus. Ir ką jūs sau galvojate? Mano trimetis sūnus prisižiūrėjęs šio klipo su tiušinuku ėmė mėgdžioti tą patį „rūkantį“ vaiką, nors pas mus šeimoje niekas nerūko! Svarbiausia, kad labai sunku paaiškinti tokio amžiaus pypliukui, jog taip daryti nereikia ir tai yra negerai. Mano sūnaus manymu, berniukas daro, tai kodėl jis pats negali?
Dabar aš jau nebesuprantu kokia tų reklamų prasmė: apsaugoti vaikus ar juos mokinti!?
Socialine reklama tai viena is tu sferu, kur reiketu itin atidziai reguliuoti, kas noreta parodyti, ir kas is tiesu rodoma. Tikrai nemaza beda, kai reklama, kuri turetu atbaidyti nuo netikusio veiksmo, ji tik paskatina…
Jei vaikas mėgdžioja, juk jis dar nežada rūkyti! Dabar žmonės pradeda rūkyti nuo kokių 11 metų, tai pe 8 metus ta reklama ir tas flomasteriukas pasimirš. Ir mano brolis, kuriam dabar ketveri, kažkada vis mėgdžiodavo rūkantį (nors šeimoje taipogi niekas nerūko), o dabar viskas praėjo. Kartais paerzinu, kviečiu parūkyti, tai pradeda juoktis ir sako, jog vaikams negalima.
O šiaip lietuvių socialinės reklamos žymiai efektyvesnės, kiek pastebėjau. Ta išskrendanti per priekinį stiklą mergaitė labai sukrečia. Nors anksčiau diržų sėdėdamas gale niekada nesisegdavau, dabar gi keturiose iš penkių kelionių tai padarau.
Taip, jei mėgdžioja nebūtinai reiškia, kad jis rūkys, tačiau tikimybę tikrai padidina. Vaikai labai greitai visko mokosi – tiek teigiamų dalykų, tiek neigiamų, todėl su tokiais dalykais reikia atsargiai.
Žinot, rūkys jis ar ne čia jau laikas parodys ir bijau, kad aš pats asmeniškai nelabai pajėgsiu sukontroliuoti, bet šiaip nepatogiai atrodytų, jei vaikas netikėtai imtų taip mėgdžioti prie kokių svečių…
Dėl lietuviškų reklamų tai visiškai sutinku. Ta su mergaite tai netgi žiauri, bet veiksminga. Aš ne tik pats prisisegu, bet ir kitus verčiu segtis diržus gale.
Kai supras kas yra rūkymas, net neabejoju, kad jūs jam kuo puikiausiai viską išaiškinsit :) Nuo flomasterio čiulpimo dar nei vienas nenumirė :)
„Bet geriau nerizikuoti“, kaip sakė kažkuris JAV prezidentas ;)
Atgalinis pranešimas: elt.lt » Blog Archive » Apžvalga 39 (jau!!!???) vasaros dienai
Nesutikciau, kad is tokiu reklamu yra daroma bloga itaka vaikams.
tiesiogdaryk.private.lt
Man tai čia daugiau reklama, skirta tiek tėvams, tiek vaikams. Gal kokia tabako kompanija specialiai užpirko, tokią užslėptą? :D
Muzikėlė, šiaip visi tokie atsipūtę, viskas ore! R8kyti yra cool! bent pagal tą reklamą… :D
Tarkim, ta lietuviška tikrai knisa, kai jie pypsi su tais gimtadienio švilpukais pastoviai ir šiaip kažkokiam tolete pypsi, net nerodo cigaretės per visą reklamą… na žodžiu, lietuviškas variantas tikrai užknisantis, ir todėl veikia, nes visus užknisa, o nėra krūta ten pypsėt su tuo švilpuku tolete.. :)) Šita atvirkštinė, veikia beveik taip pat gerai kaip ir original kaubojus kalnuose užsitraukiantis dūmą. :D
Būtent šiuo atveju nuo to flomikų čiulpimo galima apsaugoti rodant reklamas, vėlesniu eterio metu. Taigi targetinami ne vaikai, o jų tėvai.
Labai giliai psichologishkai cia uzkabinai. Zaviuosi nepaprastu izvalgumu.