Nežinau gerensnio už… Thunderbird 3

Taip tyliai, be jokių ypatngų fanfarų ėmė ir išėjo nauja geriausios pašto programos Thunderbird versija. Atsinaujinau ir turiu pripažinti, kad esu labai nustebintas: programa ne tik smarkiai paspartėjo, bet ir įgavo keletą labai naudingų funkcijų.

Kortelės

Thunderbird kortelės – naujas ir netradicinis požiūris į el. pašto skaitymą. Laiškai atsidaro nebe naujuose languose, o kortelėse. Man darbastalyje labai mėgstančiam tvarką tai tikras išsigelbėjimas.

Paieška

Thunderbird nuo šiol indeksuoja visus laiškus ir pateikia paieškos rezultatus praktiškai iš karto. Labai patogios paieškos patikslinimo galimybės tarp paieškos rezultatų.

Patogesnė vartotojo sąsaja

Naudotis el. pašto programa tapo daug lengviau: laiško valdymo mygtukai peržiūros dalyje pridėti prie paties laiško, o ne pagrindiniame meniu viršuje, išbaigta ir graži standartinė išvaizda ir „gudrūs“ katalogai paverčia el. pašto tvarkymą vienu malonumu. Pavyzdžiui, dabar egzistuoja „gudrus“ katalogas Inbox, į kurį įtraukti visi el. laiškai iš visų paskyrų. Kuomet pas mane tų paskyrų yra 6, skaityti visus laiškus vienoje vietoje yra nepalyginamai patogiau.

Jeigu nemėgstate internetinio el. pašto, taip kaip aš ir norite skaityti laiškus iš vienos vietos, tikrai labai rekomenduoju įsidiegti arba atsinaujinti Thunderbird. Ją galite parsisiųsti iš oficialios svetainės arba įsidiegti portable versiją.

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

9 komentarai

  1. Skamba neblogai, bet va norėjau paklausti kuo tau patogus paštas kompe lyginat su tiesiai online?
    Nes aš kažkaip kaip būnu prie 2-3 pc per diena, kažkaip laikyti ir kaupti vienoje vietoje pašto prasmės nematau, nes noriu, kad jis visada būtų pasiekiamas iš bet kur, aš suprantu, kad laiškai gali likti serveriuose, bet tada nematau prasmės naudoti programų. Gal ką nors praleidžiu ar nenumanau kažko gero? :)

    • Man patinka viską turėti ir PC ir serveryje. (Paranoikas aš :D) man desktopinė programa patogiau, o laiškai skaityti programa, kaip skaityti pasižymi ir serveryje. :)

    • Aivaras pasakė vieną tikrai neblogą argumentą: tai tarsi atsarginės kopijos. Pagrindinė priežastis: 6 mano naudojamos el. pašto paskyros ir visos su savo „poreikiais“, dėl to tiesiog patogiau viską tvarkyti su el. pašto programa. Be to naudoju IMAP, todėl pakeitimai iš vieno kompiuterio matosi ir kitame.

  2. Super programa, Smart Folders iš pradžių pasirodė kreivokai, tačiau jau dabar laukiu, kol iPhone paštas pradės naudoti kažką tokio :)

    Indeksavimas irgi gerai, bet yra vienas trūkumas – netrunka susikaupti 20GB vien pašto duomenų, ir tada jau sunku pasidaryti portable klientą su kuriuo galėtum pasitikrinti prie bet kurio kompo :(

  3. Lfx, kai valdai 3 ir daugiau paštus tai visus tikrinti online tampa tikrai pain in the ass. Galima aišku viską redirektinti, bet tikrai nesinori maišyti skirtingų projektų ir asmeninių laiškų…

  4. Tik ir naujo laiško rašymas irgi galėtų būti padarytas atskiroje kortelėje. O gal nemoku to įjungti?
    Aš irgi kelių dėžučių paštą skaitau keliuose kompiuteriuose naudodamas IMAP4. Taip pat nelabai žinau geresnio.

  5. Hmmm, atsinaujinau jau prieš savaitę. Na, dirba gal ir greičiau. Bet gali būti dėl to, kad be įskiepių. O dėl valdymo pakeitimų entuziazmu netrykštu.
    Kortelės? Man jų netrūko. Daug studijuoti nereikalaujančius laiškus aš perskaitydavau preview dalyje. O rimtesnius vis tiek norėdavo pasidėti šalia rašomo taip, kad matytum į ką atsakinėji. Taigi, kol kas kortelių eilutė dažniausiai turi vieną kortelę, todėl manau, kad šis pakeitimas iš manęs atėmė vietą ekrane.
    Paieška. Kol kas nesuradau, kaip ieškoti tik viename kataloge. Ką turėjau įprotį daryti — atsiverti kokių 2006 metų archyvą, įvedi sename TB adreso dalį ir matai reikiamo žmogaus ar firmos laiškus. Pabandžiau naujame, taip ir nesupratau, ką gavau.
    Sąsaja. Laiško valdymo mygtukai ne perkelti, o pridėti ir laiško antraštėje. Viršuje liko. Man jie ten reikalingi kaip šuniui penkta koja. Vis tiek komandas aš vesdavau klaviatūra (gal išskyrus atsakyti visiems ir persiųsti; bet ir šiems išsiaiškinau kokios kombinacijos veikia). Taigi, bereikalingas margumynas ekrane. Kas šioje vietoje buvo pataisyta, tai įmanoma peržiūrėti ir laiškų su labai didele antraštine dalimi (iš mailing listų, arba per krūvą forwardų praėjusius). Tačiau nebegalima nukopijuoti kelių adresų iš antraštės vienu metu. Tenka lįsti į other actions > view source (arba Ctrl-U).
    Gudrių katalogų neįvertinau. Gal todėl, kad paskyrų tik trys, ir iš tų pačiu dviejose kas nors darosi tik per pilną mėnulį.
    Kas užkliuvo dar, tai kad netiko buvęs GPG įskiepis. Taigi, teko perskaityti man gpgv, norint perskaityti užkoduotą laišką. Gerai, kad ne kas antras toks.
    O dėl estetinio apipavidalinimo, tai kaip sakoma, nesiginčyjama. Aš dar kol kas ne visai „namuose“ jaučiuosi naudodamas ID3 (TB3 debian versija).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *