Lietuvių gyvenimas Anglijoje: ekstremalūs variantai

Tower Bridge
Creative Commons License photo credit: Nenyaki

Keletas nuogirdų apie lietuvių išgyvenimo būdus Anglijoje:

 • Į darbą eina dirbti net vakarais, kai darbo laikas baigės, nes yra nemokamas maitinimas ir galima sutaupyti neperkant vakarienės iš savo kišenės;
 • Gyvena kartu su 30 žmonių viename 5 kambarių bute Londone. Puikus taupymo būdas, nes savaitei už butą gaunasi apie 10 svarų, tik vonia viems tai viena…
 • Užsiima kardingu (kreditinių kortelių klastojimu), parsisiunčia daiktus į namus ir parduoda už pusę kainos;
 • Perka mašinas Anglijoje ir važiuoja į Lietuvą taisytis, nes taip pigiau;
 • … arba važinėja Lietuvoje registruotomis mašinom su vairu kairėje ir nemoka auto mokesčio bei draudimo (mokesčiai kosminiai, gali kainuoti daugiau nei pati mašina). Važiuojant kaire kelio puse svarbiausia nelenkti, o autostradose gi dzin, vietos visiem užtenka;
 • Aria juodai, dirba iki išnaktų, taupo pinigus, grįžta į Lietuvą suprasti, kad dėl infliacijos viskas pabrango ir reikia grįžti atgal užsidirbti dar daugiau savo taip išsvajotam būstui;
 • Taupymo sumetimais 20 valandų be miego į Lietuvą važiuoja su mašina, vietoj to, kad skristi 3 valandas su lėktuvu;
 • Tam, kad sutaupyti bene dvigubai ant auto draudimo, mašinas registruoja stovinčias vienkiemyje 50 mylių spinduliu nuo didelių miestų, nors automobilis vargu ar išvažiuoja iš Londono kartą per mėnesį.
 • Jeigu gimsta vaikas, pora santuokos neregistruoja. Moteris su kūdikiu važiuoja prašyti pagalbos, nes vyro „nėra“ ir viena niekaip negali išlaikyti vaiko. Gauna 5 kambarių butą, kurį išlaiko valstybė. Vyras „nelegaliai“ įsikrausto kartu gyventi ir tuo pačiu dirba normalų darbą išlaikydamas ir moterį ir vaiką. Kartą per ketvirtį gauna pranešimą paštu, kad nurodytu laiku atvyks iš socialinių tarnybų patikrinti kaip gyvena. Vyras nurodytą dieną susikrauna savo visą mantą, didžiulį plazminį televizorių ir išvažiuoja. Atvykę socialiniai darbuotojai įsitikina, kad moteris su vaiku gyvena vargingai ir išvažiuoja dar vienam ketvirčiui. Tos pačios dienos vakarą vyras grįžta su visa manta ir tuo pačiu plazminiu televizoriumi, kurį pasikabina atgal ant sienos.

Kažkaip net komentarų pritrūkau, bet situacijos kalba pačios už save. :)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

65 komentarai

 1. „dirbą, gauną“ – klaideles paskutiniame sąrašo punkte.

  Nereikėtų viso to apriboti ‘lietuviais’ – bent vieną iš šių punktų atitinka absoliuti dauguma emigravusių į Angliją. Gal tik su 30 žmonių 5 kambarių bute padauginta. Visi kiti punktai daugiau ar mažiau tieas.

 2. Dar tokį nepatikrintą faktą sužinojau, jog Lietuva pagal bulvių suvartojimą Europoje nukrito iš pirmos vietos į septintą. O į pirmas vietas pakilo Anglija ir Airija, nes ten lietuvių emigrantai bulvėm minta, kai vietiniai jas laiko prastu maistu ir nevalgo :)

 3. Kad nevalgo vietiniai bulvių tai tikra nesąmonė, tačiau labai tikėtina, kad jie valgo daug įvairesnį maistą ir bulvės ant stalo pakliūna tik kartą ar du per savaitę, kai tuo tarpu imigrantai ten stengiasi visą savo uždarbiavimo laiką kuo mažiau pinigų išleisti, tad ir valgo vien bulves…

 4. Atgalinis pranešimas: Blogorama #452 : nežinau.lt

 5. Tikra tiesa, bet visai smagiai žmonės gyvena.. :))

  Mane Lietuvoje labiausiai nervuoja vienas dalykas, kad mes pagal cardinima esam praktiškai nuber one, bet po velnių, kur visos prekės, kai nori nusipirkt su kalėdine 50% nuolaida? Patys Lietuviai tokie kiaulės, kad net pavogę parduoda kaip gerą… :/

 6. Atgalinis pranešimas: elt.lt » Blog Archive » Apžvalga 26 dienai nuo vasaros pradžios

 7. Visas šias istorija buvau girdėjęs, tik niekad nemačiau sudėtų į vieną vietą. O dėl tų 30 žmonių 5 kambarių bute, tai nors ir skamba nerealiai, bet yra tiesa.

  Tik ko aš nesuprantu, kad taip gyvena ir nemažai tų, kurie vilčių grįžti į Lietuvą nebeturi. Suprantu, jei atvažiavai metus ar du juodai dirbti, kad grįžęs galėtum tą ar aną nusipirkt – tada taip gali pagyvent. Bet jei jau nusprendei pasilikt, tai po velnių, pasieškok normalaus būsto.

  Beje, pas bus trys kambariai, o gyvenam dviese, tai dar 16 žmonių galim priimt, kas norit? :)

 8. Taisymas, draudimas, kad būtų pigiau… Pala pala, bet kad čia, Lietuvoje, visi rėkia, kad TEN kainos beveik tokios pat kaip ČIA. Kaip yra ištikro? Bent aš dar negirdėjau apie buto nuomą už 40 svarų savaitei. Mėnesiui – taip.

 9. hmmm… £40 i savaite nuo kiekvieno is 30 gyventoju? tai cia gaunasi virs £5,000 uz nama per menesi… Idomu, ka jie ten tokio nuomoja :) Negeriau tada kokiems 6 issinuomoti nama uz £800, ir mokesciams dar liks pinigu, ir vonia tik su 5 dalintis reiks… Bet tai blyn, as ne lietuvis ar ka, kad nei vienas variantas man netinka…

 10. punktai, beje, galioja ne tik anglijai.

  o juokingiausia, kad tokiom sąlygom gyvenant lietuvoj (valgant darbe, miegant po 5 kambaryje) + įvertinus kelionės išlaidas aplankyti gimtinėj paliktų vaikų, susitaupytų labai panašiai…

 11. Ana, o baisiausia tai, kad tiek Nokia, tiek VW Golf gaminami TIK lietuviams. Aišku, visi mano kad pasauliui, bet iš tikro – tik lietuviams :).

 12. Atgalinis pranešimas: Šią savaitę skaičiau… #1 :: Karolis Pocius

 13. Nezinau is kur tokios pasakos apie lietuvius….Man atrodo tai labiau tiktu lenkams, nes ju cia -marios ir apie juos anekdotiniu istoriju pasiskaitai vos ne kiekviename tabloide..Pats cia ~9 metus ir nei man nei mano draugams….. keista ,bet niekas netinka !

 14. Aišku, straipsnyje pagražinta, lygiai kaip pagražinama, kad Lietuvoje vos ne visi skurdžiai ir dvesia iš bado… Jei ir dvesia, tai tik nuo anglies dvideginio stovėdami automobilių kamščiuose.
  Bet apie važiavimą 20 valandų pats girdėjau iš važiavusiojo lūpų. Iš to paties girdėjau apie kėlimąsį 4 val ryto, važiavimą kažkiek km, persėdimą į kitą auto ir vėl važiavimą gal 100 km. O tada darbas iki vėlumos ir grįžimą namo 11 val. vakare… O 4 – vėl į darbą.

 15. Na, galima pasiguosti – apgaulę išrado tikrai ne lietuviai :). Ne mes pirmieji pradėjom mašinas registruoti vienkiemyje:). Nors kita vertus – tai juk sveikas protas. Mes kai nusipirkome mašiną, draudėme žmonos vardu – ji registruota kaime, o ten draudimas pigiau nei Vilniuje. Tikrai, suveikė tik sveikas protas. Ir nematau nieko blogo. Tai parodo žmonių išradingumą. Juk Maxima savo laiku 3 000 000 susigrąžino visai legaliai – kaip invalidų draugija :).

 16. Ta a aiip ,gal ir negaleciau uz visus sneketi,nes….gyvenu ir dirbu angliskoje aplinkoje.O jei atvirai ,nesinori pripazinti jei tai ir tiesa,nes vistiek viduje esu lietuvis…Rugstu skaityti…

 17. Algyyy, pasikartosiu – ne vieninteliai lietuviai tokie. Aišku, nedidelė paguoda, bet… Niekas mums nedraudžia tapti geresniais :).

 18. man kazkaip neytiketina kad anglijoje 5kambariu butas ir tik vienas vonios kambarys,pas mane 3kambarei ir 3tualetai,vienas vonios kambarys ir vienas dusas

 19. Nu da nei vieno lietuvio nezinau kuris gyventu tokiame name,ir aitu vakarais dyrbti kat uz dyka pavalgyt:)patys anglai prisidaro vaiku ir nesizenina nes taip yra patogiau

 20. Aš nesuprantu kodėl kai kurie komentatoriai taip jautriai reaguoja į šį įrašą.

  Visų pirma tai jis akivaizdžiai parašytas juokais. Antra, YRA žmonių, kurie taip gyvena, bet įrašo pavadinimas „…ekstremalūs variantai“ – tai nereiškia, kad visi taip daro.

 21. Atgalinis pranešimas: arvydas.net » Skvotai ir skvoteriai Londone

 22. Atgalinis pranešimas: Labas.blog » Blog Archive » Vienam natūralu, kitam ekstremalu || Emigranto skaitiniai

 23. Atgalinis pranešimas: Šią savaitę skaičiau #5 :: Karolis Pocius

 24. Yra tiesos bet per daug perdedama ir del tu 30 zmoniu ir apie bulves komentaruose :) Jei ir teko kazka tau panasaus matyti tai tik vienetiniais atvejai. Ryskiai perdedat :) Perdaug viska sureiksminate..

 25. Na gal nereikia ok? Gyvena 30 vienam 5 kambariu bute…. Gyvenu Anglijoj pats jau puse metu, tevai 5 metai, brolis 7 metai. Kai perskaiciau jiems tokius vejus tai kas cia prirasyta juoktis pradejo ir del ko juoktis tikrai yra. Tad pradekim:

  „Į darbą eina dirbti net vakarais“ – Taip ejo, eina ir eis. Nes jei toks tavo grafikas ir eisi. Lietuvoj nera popietiniu/naktiniu/rytiniu pamainu?

  „Gyvena kartu su 30 žmonių viename 5 kambarių bute Londone“ – Na cia gal as geriau ir patylesiu… Tai taip iseina su masina vaziuoja 10 zmoniu i darba?

  „Užsiima kardingu“ – Ir tai vyksta tik Anglijoje! Visur jis vykdomas ir bus vykdomas ir nesvarbu ar tu Lietuvis ar Rusas. Rusai dar labiau tokius dalykus daro…

  „Perka mašinas Anglijoje ir važiuoja į Lietuvą taisytis“ – Is dalies teisybe. Tarkim Audi A6 galine lempa kainuoja apie 200 Svaru (nauja). Masina kainuoja 500 svaru (Veuxhall-Opel Vectra 2001 metu), tad reiketu gerai paskaiciuot kas naudingiau… Nebent sukies tame biznyje, tuomet gal ir apsimoka

  „Aria juodai, dirba iki išnaktų, taupo pinigus“ – Del to arimo ir kad nieko neina uzdirbti (dazniausiai taip rodoma per telika, verkdami pasakoja gryze) visiskai neteisybe. Kodel? Dauguma cia atvaziave ir pajute tikro gyvenimo skoni pradedi gerti, ir tikrai gan nemazai. Pilna aplink pazystamu Lietuviu kurie gave savaites alga tiesiog pragere, atiduoda skolas ir toliau basi sedi. Darbas kaip ir Lietuvoje (tik alga zinoma skiriasi :) ) – Dirbsi – Uzsidirbsi.

  „Taupymo sumetimais 20 valandų be miego“ – Ne rusu laikai, nebesvajokim.

  „Jeigu gimsta vaikas, pora santuokos neregistruoja.“ – Taip tas teisybe. Bet del 5 kambariu buto nebuciau isitikines. Counsul’ai suteikia buta, bet patikekit jis tikrai nera pats ispudingiausias…

  O dabar apie save Anglijoje.
  Dirbu su mergina. Gaunu 7 svarus i valanda, mergina 6.50 i valanda. Jei dirbi virsvalandzius: Mano – 12.50 i valanda, merginos – 9.50 i valanda.

  Dabar taip, prabuvom cia tik! 3 menesius, susimokam kiekviena menesi uz nama mokescius ir nuoma, Nusipirkom abu po nesiojama kompiiuteri, nusipirkom vaizdo kamera, nusipirkom masina, kiekviena savatgali vaziuojam kur papramogaut.

  Tai dabar pasakykit, jei pagal jusu kriterijus, kiek musu gyvena vienam name? :D Nes tas kriterijus mane labiausiai prajuokino :D

 26. nu jo, tikrai visi pamano kad apie juos cia raso asmeniskai. tame straipsny atrinko tik pacius isidemetiniausius variantus, o ne tai kad visi cia taip gyvena. ir be to jei jie taip gyvena vadinasi jiems taip gerai, nes nieks per prievarta nelaiko cia. o kad jei kas dirba iki isnaktu tai cia irgi jo reikalas, nes jis galbut nori daugiau pinigu uzsidirbti.

 27. rasot rasot,o nuvaziuokit i centra ir paziurekit kaip istikruju gyvena lietuviai neturintys darbo,namu ir taip toliau…pamaciau neturiu zodziu net asara isspaudziau.ir pradirbe anglijoj po kelis metus,valstybe nepadeda nieko ir tik apsimeta kad bando padet…nuvaziuokit pabendraukit ir suzinosit tikra tiesa…dar apie lenkus snekat,lenkai bent padeda savo zemieciam bedoj ne taip kaip lietuviai vietoj to kad padet dar ziuri kaip apgaut.aisku visur visokiu yra,bet pagal statistika yra kaip yra ir nuo to niekur nedingsi…daug kitatauciu sneka kad pakraupe lietuviu poziuriu i pagalba zemieciams…tai susimastykim pries tai kaip kazka kazkur rasyt…

 28. smarkiai cia viskas persudyta, daug pazystu zmoniu kurie neranda laimes uzsienyje, ka sneket apie musu mylima Lietuvele..yra posakis..kaip pasiklosi taip ir ismiegosi..taip kad ner cia ko vyt dievo i medi!

 29. Nu aš tai planuoju vasarą pjaut į angliją, man 16m, vasarą sueis 17. Klasiokė buvo pernai, klasiokas jau tris metus iš eilės važiuoja. Klasiokė kai pasakojo, tai važiavo su drauge per agentūra kažkokia, dirbo pas dieduka, ten jam daržus ravėjo, ravėjimas tai sakė ten ant durniaus, beveik nėra ko veikti. važiavo mėnesiui. žadėjo dirbt visą mėnesi, bet padirbo dvi savaites ir pabodo, tai kitas dvi savaites gyveno iš to ką uždirbo :D kiek žinau, ten jaunimui valandinis atlyginimasmažesnis ir t.t, bet spėju kokima mcdonalde dirbant per mėnesį galima kokius 500lt į pliusą sueit?

 30. zinokit neiskenciau nieko neparasiusi,Viskas kas cia parasyta sventa TIESA norit tikekit norit ne,galbut vienas ar kitas yra geriau isitvirtines,bet musu visa dauguma gyvena butent sitaip,reikejo pridurti,kad norit pasigaminti vakariene turi speti grysti iki 5val.vakaro,nes kitaip virtuve bus uzrakinta,neuzmirskim pridurti ir to kad ta maista kuri perkiesi nepasikuklins ir tavo kaimynas pavalgyt tau nematant!!! bet nevardykim tik lietuvius,cia taip gyvena lenkai,latviai,negrai,portugalai,brazilai ir visis kiti emigrantai! As visada ejau uz lietuvius ir eisiu,mes visiskai nieko nesam blogesni uz kitas tautas!!!

 31. nx jus cia dejuojate….pagereja nuo to????? as esu lietuve ir tuo dziaugiuosi ir tas bulves valgydama,vaje vaje bedu turgus…………….

 32. As myliu anglija ir cia karaliene parlamentas rupinasi ne tik savo pilieciu labu bet ir musu eu nariu tokiu emigrantu gyvensi legaliai neuzdirbsi ant buto fenlandas apmokes negausi didelio uzdarbio pades tax creditas nemoki anglu kalbos yra valstybes finansojami kursai bet turi dirbti legaliai ir nuomotis buta ir tikrai negyvensi taip kaip aprasyta taip gyvena tik angliskai visiskai nemokstantys zmones kurie nors biski moka tikrai taip negyvena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *