Kietojo disko laisvos vietos taisyklė

Hard_disk_platters_and_head

Nuotrauka iš Wikimedia

Nepastebėjote paradokso: kad ir kokį dydžio kietąjį diską nusipirktumėte, vis tiek kada nors jame pritrūks laisvos vietos. Čia turbūt labiausiai įtakoja požiūris: gaila trinti, o tai mažu prireiks? Sergu, oj sergu šita liga: nuotraukos, filmai (gal kada nors pažiūrėsiu), žaidimai (kuriems ir taip neturiu laiko žaisti), atsarginės duomenų kopijos, mokymų video…

Seniau galvodavai: ką rašyti į tuos „dosnius“ 40 GB kompiuterio kietajame diske? Po to disko vietą augo iki 80Gb, toliau – 120Gb. Pritrūkau ir jos, tai teko nusipirkti papildomai 160 GB išorinį kietą diską. Pasidarė baisu dėl duomenų saugumo, tai pirkau 1 TB išorinį kietą diską su RAID. Vėliau pasikūriau namų serverį su 2×500 GB diskais dirbančiais RAID rėžimu (ok, jei nepastebėjot, aš manjakas dėl duomenų saugumo), kuriame dabar jau beliko tik 2% laisvos vietos, mat pilnu pajėgumu dirba torrentų siuntimas. Ir nors tikrai neesu iš tų, kuris kaupia ir „panaudotą“ informaciją, tokią kaip filmai, bet atrodo, kad saugomų duomenų kiekis tik didėja ir didėja…

Anksčiau viską įrašinėdavau į DVD diskus, dabar gi nebeapsimoka. Nors 1TB išorinis diskas du kartus brangesnis už ekvivalentų kiekį DVD diskų, bet kai pagalvoji apie sugaištą laiką įrašinėjant DVD diskus ir po to paiešką tarp tų ~220 blynų – net plaukai šiaušias. Megabitiniai interneto duomenų siuntimo greičiai tiesiog vilioja kaupti visą gėrį kurį randi, o kur jį dėt?

H-E-L-P!!!

P.S. Neišsisuksiu, reik eit žiūrėti 2TB išorinių diskų ar kokį NAS sprendimą. Gal užteks kokiam pusmečiui…

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

39 komentarai

 1. Žinai, Arvydai, su tokiom problemom, manau, susiduria kiekvienas senesnis „kompiuterastas“ (nepainioti su pederastais). Aš taip pat su skausmu atsisveikinau su 50 gigų filmų, nes reikėjo vietos, o finansai neleido pirkti naujo „hardo“ (pas mane ir taip sukasi keturi, du iš jų išoriniai). Kai tik padidės piniginės tūris pirksiu talpesni diską :) .

 2. kas yra NAS sprendimas?

  aš jau pagalvoju apie 1TB diską, nors visus filmus įrašau į DVD, pažiūrių ir buvę nebuvę jie. kaip ir muzika — turiu prikaupęs, bet jei reikės vietos atlaisvinti, trinsiu lauk.
  tik negi foto ir atsarginės kopijos jau netelpa į 500GB ?
  reik apsikuopti šiukšles…;)

 3. Kai po seno IMB 486 su 2 GB HDD, nuspirkau normalų kompą su 20 GB, maniau, kad niekad jo neužpildysiu.

  Klydau…

  Tačiau dabar turiu 80 GB ir tik 32 GB išnaudoti. Matyt tai išaugama.

  Nuotraukas laikau Picasoj, muzikos kompe neturiu, filmus ištrinu pažiūrėjęs, o dokumentai kapeikas teužima…

  • Aha, tu neprogramuoji ir tau nebaisu jei HDD pareina šaibom. Man gi vien kompą kasdieniam darbui sukonfigūruoti užtrunka apie savaitę jei HDD mirtų (tfu tfu tfu), todėl ir darau identiškas kieto disko kopijas.

 4. Jo. Prieš penkis metus dar užteko kažkaip 20GB laisvai :) Dar seniau buvo, kad ir su nepilnais 3GB per 2 hardus užtekdavo :)

  Dabar turiu ~300GB vietos, bet jau gyvenu labai susispaudęs, nuotraukas keliu į internetą, projektų atsarginių kopijų irgi nebelabai kur turiu padėt. Nusižiūrėjau jau 1TB išorinį diską. O dar Karolis P. sugundė, kad iš Anglijos tokį išvis pigiai galima gaut.

  Dabar einu skaityt į wiki apie tavo minėtą RAID režimą :)

  • Man teko pačio pradžioj dirbti su 386, kuriame buvo atrodo 40 MB kietas diskas. Jau tada keikiausi kad mažai vietos, tai diską specialiai compressindavau. Gaudavosi taip, kad visi duomenys kietąjame diske buvo automatiškai archyvuojami žemame lygyje. Po to kai du kartus sugebėjau prarasti duomenis dėl kažkokių tai problemų (o compressintas HDD praranda absoliučiai visus duomenis), tai spjoviau į tą reikalą ir intensyviai naudodavausi flopikais. Įdomu, šiuolaikinis jaunimas dar žino kas yra FDD ir tie nežmoniški 1.4MB jame? :)

   • dinozaurai… :D
    man pasisekė — kai kolegos vargo su 386, o aš jau gavau 486! kiek jo HDD vietos buvo nepamenu, bet tiksliai pamenu, kai ištrynęs IRC logus sutaupiau 1,5 MB ir labai tuo džiaugiausi.
    o po to gerasis adminas atidavė nurašytą serverį: PI, skazinis diskas (3GB) ir vos po stalu telpanti dėžė.
    tada ir su 3.11 teko atsisveikinti, atėjo Win98 era :)

 5. aš neturėjau ir neturiu problemų dėl hdd dydžio.. neseniai turėjau hdd su ~60gb ir užtekdavau, db turiu notebooka su 250gb, o juos dar skėliau į dvi particijas: vieną naudoju linuxams, kiti 125gb lieka nenaudojami ir palikau tam kad jei kada prisireiks grišt prie windų

 6. o galit paaiškinti man nesusipratusiai, kam šiais laikais kai tokie greičiai kaupti muziką ir filmus? atsibosta kelios grupės-ištrini, pasiilgsti – per 25min parsiunčia visą diskografiją. su filmais irgi, žinai kad vakare bus laisvo laiko – parsisiunti kelis, pažiūri ir ištrini. jei antrą kart nori pažiūrėt, vel iš naujo parsisiunti (: simple aš su 60gb iki šiol gyvenu ir pas mane dar 11gb laisvų yra. o filmus, serialus žiūriu kas vakarą prieš miegą. optimizuokite savo poreikius, bus mažiau išlaidų d:

 7. Kaip bomzai tempiat siuksles namo ir nieko nenaudojat :))) siuskites tai kas reikalinga tuo metu ir nekaupkit niekam nereikalingu kolekciju. Filmai atsisiuncia per kelias minutes, tai jeigu prireiks kada, tada ir atsisiusyt ;)

 8. ne, atsarginiu kopiju nedarau.. kai prireikia issikepu cd arba dvd.. bet dazniausiai perrasant windoze man senu filmu ir muzikos nera gaila,, o foto isirasau i cd

 9. Tau išsivystė rinkimo manija, kap ir man :) Jokios prasmės nėra tokiais dydžiais laikyti ebooks, žaidimus, filmus, muziką ir t.t. Nebent jais piratauji,…

 10. Pas mane 111GB, iš jų 11GB windowsams, tai stebuklo neprikaupiu.
  Bet buvo ir man tokia manija užėjus, visas hardas daugiau nei metus buvo užpildytas, gaila trint ką nors. Bet kai vietos prireikia, tai tenka apsivalyt, nes į jokius kompaktus neįrašinėju.
  Bet dabar jau gal pusmetis, kaip baigėsi kaupimo manijos ir turiu per akis laisvos vietos, net 35GB :)

 11. Cia amzina problema su ta vieta.
  Ja is esmes sukelia video medziaga.
  Kadangi negaliu dziaugtis dideliais neto greiciais (geriausiu atveju 2mbps) Tai ilgai siusta info kaip ir gaila is karto trint (ypac jei tai idomus video ir pan)
  Nuotraukas pradejau i flickr’a kraut, bet tai is esmes nieko nekeicia, nes butu tikra kvailyste istrint nuotraukas is disko.
  Manau atpigus 1TB iki 200/250 bus kur permest video.
  Naiviai tikiuosi, jog ateityje sumokejus kokius tris litus, bus galima ziuret hd filmus per savo tv, pajungta prie neto)

 12. Pavargsi diskus pirkti :) Aš irgi kaupiau kaupiau. Turiu galiausiai naminiam desktope 1.5tb kuris realiai naudojamas kaip info saugykla, nors surinktas buvo žaidimams. Ir sugebėjau užkišti visą 1.5tb. Galiausiai paėmiau ir pradėjau trinti viską ko nenaudoju. Filmą pažiūri iš karto trini, žaidimą parsisiuntei, jei per pusę metų nesugebėjai net išrarint trini. Ir žinok pratrynęs krūvą sunkiai ieškotų mp3, filmų ir dar bala žino ko, nei karto nieko nepasigedau, jei ko nors prireikia eini ir iš karto parsisiunti tam kartui :) Pabandyk be sąžinės graužaties tiesiog pratrinti tai ko nenaudoji, arba suskirstyk folderius pagal datą, ir pamatysi kiek atrasi niekad nežiūrėto nekapstyto brudo, kuris tik užima vietą tik tam, kad galvotum „tegu būna, kada nors“ :) Tas kada nors neateina niekad, the time is now. :)

 13. Turiu isorini USB diska 500 GB. Gal dar kokie 150 GB yra laisvi. Galvoju apie antro USB disko pirkima, tai noreciau paprasyti patarimo: koki pirkti.

  Neseniai isigijau televizoriu, kuris palaiko vaizdo, muzikos ir nuotrauku formatus. Televizorius su USB jungtimi – labai labai patogu – ne tik del vaizdo kokybes, bet ir del nuotolinio valdymo pulto. Zinoma, reikia priprasti prie valdymo ypatumu, bet sis trukumas net nepalyginamas su privalumais.

 14. Ta pati problema ir pas mane,turėjau laptopą su 30gb ir vietos atrodė mažoka,kai gavau dabartini savo laptopą su 250gb hardu galvojau šakės kaip aš jį užpildysiu…
  Rezultatas laptopo 250gb+1TB išorinis HDD+500gb išorinis HDD = daug daug visko ir išvis tik 30gb laisvos vietos dabar.Nežinau ką daryt…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *