Karas dėl alkoholio reklamos tęsiasi

tv3-vs-krepsinis.jpg

Ar žiūrėjot šiandien krepšinio rungtynes Vilniaus „Lietuvos Rytas“ vs Salonikų „Aris“? Man ne pačios rungtynės buvo tiek įdomios kiek besitęsiantis karas tarp transliuotojo su alkoholio gamintojais užnugary ir seimo. Atrodo, dabar į karą įsijungę Lietuvos Radijo ir Televizijos asociacija (jie įdomu kokią nors internetinę svetainę turi?) ir savo propagandą leidžia per minutines pertraukėles tarp rungtynių. Kodėl pavartojau žodį propaganda? Read on…

Pirma reklama į kurią atkreipiau dėmesį – Radijo ir Televizijos asociacijos (RTA) kreipimasis į Seimo narius dėl lėšų paskirstymo už pinigus gautus iš alkoholio reklamos: 5% šen, 10% ten, 15% kitur ir (paklausykit!) 10% socialinei reklamai! Kas čia per čiūdas? Jūs kada nors matėt pačios televizijos inicijuotą socialinę reklamą, kurios gale būtų aiškiai parašyta, kad tai TV3 darbas ir jie prisideda? Tai kad tų socialinių reklamų tik vos vos Lietuvoje arba aš tiek aklas, kad jų nematau…

RTA reklamos pabaigoje aiškinama, kad problema yra alkoholio pardavinėjimas nepilnamečiams. Ok, čia yra rimta problema, bet gal pradėkime nuo reklamos su potekste „esame lietuviai, todėl išgerkim“ ir „mūsų tautos didvyrių garbei sukūrėm degtinę“ mažinimo? Mažiau galvosim apie gėrimą gal tada ir mažiau gersim…

Labiausiai „patikusi“ propaganda buvo TV3 sukurtas filmukas, kurį rodė per didžiąją pertrauką, apie tai, kad televizija yra gera ir kaip smarkiai kanalas rizikuoja rodydami tiesioginę krepšinio transliaciją dėl krepšinio sirgalių.

WTF?!

(what the f*ck)

Per visas rungtynes nepamačiau alkoholinio gėrimo reklamos nei ant žaidėjų uniformų, nei salėje ant reklaminių stendų, nei ant salės grindų. NIEKUR! Kur TV3 rizikuoja, ko jie čia tokie herojai ir dėl ko jie taip save sureikšmina? Aišku, paprastas žmogelis žiūri ir tiki, kad TV3 dėl tūlo sporto sirgaliaus pasiruošus kalnus nuversti ir rizikuoti savo finansine gerove.

Miela TV3, ne visi mes esame tokie tūpi, kaip tu galvoji. Ar tik nepradėjai rodyti krepšinio transliacijas dėl to kad gavai pakankamai pylos iš žmonių, kurie dar sugeba mąstyti?

Krito, oj krito šis tėvė kanalas mano akyse…

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

18 komentarų

 1. Man čia yra normalūs dalykai. Jie tau teikia paslaugą ir atsiima už suteiktą paslaugą kaip jiems geriau.
  dabar neleidžia alaus reklamų rodyti kaip seniau, tai skleidžia kitokias mintis per pertraukėles. Tai juk už tarkim varžybų transliaciją tu nieko nemoki (finansiškai) tai jie sau leidžia rodyti tai kas jiems paranku už tai kad tau suteikia progą pažiūrėti tiesioginę transliaciją.
  Kiekvienas žiūri kaip sau geriau.
  O reklama vienaip ar kitaip yra manipuliavimo priemonė ir nėra skirtumo ką rodys ar tą patį alų ar savo sukurtą „socialinę reklamą“

 2. Turbut aklai viskuo tiki – ypac zalgirio PR’ais. Puse jusu verke kai zalgiris apsiskelbe, kad aikstej reklamos bera ir nebuvo, o per rungtynes ant rankos pritruko pirstu kiek reklamu kalnapilio prikabineta.

  Griztam prie temos – tau reikejo isidarbinti i TV kanalo reklamos paieskos sporto sales darbo vieta ir nuvaziuoti i graikija perziureti sale ir visus marskinelius. Oj pamirsau kad graikiskas alus irgi alkoholis. As visus 3 kanalus uzfiksavau su uzsenietisko alaus reklama. Speju kad pats nezinai koks ten alus. Va TV kanalas irgi nezino.
  Kas saugosi ta ir Dievas apsaugo – tokia patarle yra. O kas del tavo „propagandos“ – kiekvienas pagal savo asmenybes lygi ja priima savaip ir reaguoja. Tai buvo efektyviausias budas parodyti seimunu bukaprotiskuma leidziant si istatyma, parode kad nei vienas ju nesugeba izvelgti „salutiniu komplikaciju“ ir kaip „efektyviai“ dirba.

 3. šiaip esminis dalykas yra tas kad tai viskas buvo vos ne specialiai suorganizuota. Kiek žinau (girdėjau) tas įstatymas buvo priimtas vasaros pabaigoje. Tad beveik ketvirtadalį metų visi kažko laukė, ir galiausiai pakilo į mūšį tada kai jau riesta. Kažkaip anksčiau tokių kalbų nebuvo kai priėmė įstatymą.
  Galiausiai tai parodo abiejų šalių žemą lygį. Seimo, jog priima trumparegiškus įstatymus, negali normaliai palaikyti savo nuomonės arba atsakyti už savo veiksmus, ir žinoma televizijos, kuri pradėjo vos ne linčo teismą organizuoti tik dviems seimo nariams.. nors realiai balsavo tai dauguma…

 4. Aiški gal būt paskutinį sykį, kodėl TV3 yra gerai.
  1.Ant lryto marškinėlių buvo Švyturio reklama, o ant Žalgirio šoninių salės stendų Klanapilio.
  2. TV3 vienintelė TV (kurios deka buvo priversti sukrutėti seimunus), kuri ką nors darė, kad šis idiotiškas įstatymas būtų pakeistas. LTV,lnk, BTv tylėjo susiraukę.
  3. Taip sutinku, kad TV3 truputį per daug save iškeliai, bet jie ištikrųjų labai rizikuoja rodydami transliacijas.

  PS. Sveikinu su puikia Lryto pergale.

 5. „Man ne pačios rungtynės buvo tiek įdomios kiek besitęsiantis karas tarp transliuotojo su alkoholio gamintojais užnugary ir seimo“

  Na man vis dėl to rungtynės buvo nuo -10 iki pergalės per 5 min.

  Karas karu, kiekviena pusė gina savo interesus taip kaip išmano. Dar kelios savaitės ir turėtų viskas išsispręsti.

 6. osam, kodėl LNK, BTV ir LRT turėjo kažką daryti?
  1. LNK yra vieni iš šito uždraudimo iniciatorių. Taip, tai tiesa. Be to, jie neturi sporto, todėl mažai kuo nukentės.
  2. BTV pas juos ir taip niekas nesireklamuoja.
  3. LRT yra finansuojama iš mūsų visų pinigų, todėl iš reklamos tik prisiduria mažą dalį.
  Šitas įstatymas yra smūgis TV3 pirmiausia.

 7. LTV taip pat rodo LKL ir BBL rungtynes, taip pat kitus sporto renginisu (šokių, galiųnų, olipiados ir pan.).

  BTV, LNK kentės per žinių rodymą (taip pat ir filmų).
  Taip sutinku ,kad tv3 būtų tikrai būtų daugiausia praradusi, bet kažkodėl ją visi pirmą užsipuola.

  PS. LTV gautų mažiau pinigų iš reklamos, tai reikėtų daugiau duoti iš biudžeto.

 8. Ok, nesuprantu. Negi bet kokia kitokia reklama nekompensuotų alkoholio reklamos per minutės pertraukėles? Kas nenorėtu pasireklamuoti per tokį žiūrimą TV laiką?

  Šiaip, kad Seimas mala riebų Š yra visiems žinoma, kad TV3 yra komercinė televizija taip pat visiems žinoma. Man tik įdomu tą karą stebėti :o)

  Jei TV3 taip smarkiai rizikuotų, tai ir nerodytų rungtynių tiesioginiu metu. Ar užsienietiško alaus reklama, kuris pas mus net nepardavinėjamas skaitosi iš viso reklama? Manau reiktų paknibinėti labiau reklamos įstatymą…

  Xawiers: Niekuo aš aklai netikiu, tiesiog bandau susidaryti savo nuomonę. Iš patirties per daug gerai žinau kaip medija sugeba manipuliuoti žmonėmis, jų emocijomis ir kurti reportažus, kurių net nebūta. Čia kalbu plačiąja prasme.

 9. Na reklama skaitosi, bet koks logotipas gamintoja, (t.y. Homerio geriamas alus vistiek reklama skaitosi, nors nėra tokio alaus).

  Aš galvoju jau geriau alų reklamuoja TV, negu internete.

  Beje tas RTA pasiūlymas tikrai geras ir abiem pusėms naudingas.

  PS. Ar kas pas pastebėdavau seniau, kad per ryto rungtynių pertraukeles nesireklamavo alaus gamintojai? Ne, tik dabar suzgribo.

 10. Mano kuklia nuomone (ką ir bandžiau parašyti) TV3 turėtų mažiau verkšlenti, o Seimas galų gale tiesiai šviesiai išaiškinti priimtus įstatymus. Garantuoju: net jeigu ir teisininkai išaiškintų, kad logotipo rodymas nėra reklama už kurią reikia bausti, TV3 vis tiek verkšlentų dėl prarastų milijonų iš alkoholio gamintojų.

  Ar aš čia neteisus?

 11. Labai jau išpūstas burbulas. Taip pat visi triukšmavo kai buvo uždrausta tabako reklama. Ir nieko, visi gyvi sveiki iki šiol – prisitaikėm. Aš palaikau tą draudimą 100%, tauta ir taip baigia prasigert, 12-mečiai galvoja kad normalu gert alų jų amžiuje.
  Taip, žinoma atsiranda visokių komplikacijų, nenumatytų situacijų, kažkam sumažės pelnas, bet jei dėl to atsiras bent vienas papildomas vaikas nejaučiantis poreikio tarpuvartėje gert nes „mus vienija alus ir pergalės“ tai tikslas pasiektas ir viskas bus gerai (:
  Ir iš vis – kai pagalvoji tai apskritai absurdiška kad alkoholis siejamas su sportu

 12. shiny: Būtent tai mane ir baugina. Kaip apsaugot savo vaiką nuo blogos įtakos? Jei alkoholio reklama yra pirmas žingsnis link blaivesnio jaunimo, tuomet aš už ją. Neturintys vaikų manęs nesupras.

  Pauliau: Kaip pirštu į akį! Nesveika gundyti tautą išgerti už pergales. Taip, suaugusiam tai linksma ir galima, bet ne vaikams.

 13. Galima apimti ir tą tabako reklamos draudimą.
  Ar sumažėjo pardavimas? Abejoju.
  O va uždraudus rukyti viešose vietose iš kart daugelis metė, nes nepatogu tapo.

  O su alchoholiu reikia jo pardavimo laiką riboti, bet klausimas kas prižiūrėtų tai, nes ir dabar draudžiama prikti ir parduoti nepilnamečiams, bet vistiek niekas nekontroliuoja ir visi pardavinėja.

  PS. Narkotikų reklamos uždraustos, bet kažkodėl jų naudojimas kaip tik didėja.

 14. osam: aš, pavyzdžiui, neabejoju, kad reklama per televiziją pačiu žiūrimiausiu metu skatina vartojimą. Pardavimą apribosi – pilstukas suklestės.

  Plyz, nelyginkim žiaurios narkotinės priklausomybės tokiems palyginus švelniems narkotikams kaip alkoholis ir nikotinas. Ne ta kategorija…

 15. Paskaitykit cia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gal kam pasidarys aiskiau. :((.

  Laba diena. Baisi problema alkoholis. Sitas meslas jau antra karta griauna
  mano gyvenima,bet to dasidejo ir narkotikai. Gydziausi
  detoksikacijoj,suleido torpeda,isklausiau minesotos programa,galu gale
  uzsikodavau. Bet per sawo durna galva vel klimstu i narkomanija ir
  alkoholizma. Nesu nusigeres ar kaip nors kitaip baisiai atrodantis. Manau
  ,kad tai neilgam,jei nenutauksiu sawo paties ir mano artimuju kancias.
  Nutariau sukurti skype kontakta. Parasykit,pasikalbesim. Butu kaip
  virtualus AA klubas. Ilgai ieskojau kazko panasaus,bet yra tik online
  chatas Balticumo,bet ir tas tuscias. Skype vardas:
  AAlkoholikaiNarkomanaiOnline .Bus pastoviai ijungtas. Man reikia jusu,o
  jums reikia musu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *