HD Video : Aš esu legenda | I am Legend

i-am-legend.jpg

Kodėl žiūrėjau video? Nueiti į filmą kino teatre pavėlavau. Kai prisiruošiau, filmo kino teatre jau neberodė todėl teko siųstis. Parsisiunčiau HD video versiją, kuri užėmė 4 GB, bet tikrai nesigailiu, nes HD kokybė pranoko lūkesčius.

Idėja. Po mirtino viruso išplitimo, nuo kurio didelė dalis žmonių miršta, o nedidelė dalis tampa zombiais, bijančiais ultravioletinių spindulių lieka vienintelis Will Smith herojus, turintis virusui imunitetą.

Įspūdinga. Tuščias miestas, palikti automobiliai ir spengiančią tylą skrodžiantis Will Smith vairuojamas automobilis.

Baisu. Ta pati tyla ir kiekviena pagrindiniam herojui artėjanti naktis, kur žiūrint filmą ne iš karto aišku kas vyksta tom naktim. Šiurpą varantys zombių judesiai priverčia krūptelti ne vieną kartą.

Skaitiklis. 101 minutė baimės ir laukimo nežinant kas bus toliau.

Arvydo įvertinimas: 9 iš 10. Nepatiko pabaiga.

Dėmesio, toliau gali būti atskleistos siužeto detalės!

Mano įspūdžiai. Velniškai geras filmas. Senai tokį mačiau. Visiškai pritariu fantasčiui, kad filmas iš tiesų yra apie vienatvę. Nors tiesiogiai neparodoma, kad pagrindinis herojus vienišas, tai puikiai perteikia filmo atmosfera: radijo bangomis siunčiama žinutė „jūs ne vieni, aš galiu padėti su gyvenamąja vieta ir maistu“, absoliuti tuštuma buvusiam multimilijoniniam mieste ir herojaus kalbėjimas su manekenais video nuomos parduotuvėje.

Prisipažinsiu, visą filmą žiūrėjau su baime, nes nežinojau kada išlys tie zombiai ar kas nors atsitiks pagrindiniam herojui. Bliamba, ta scena, kai jo šuo pabėga į tamsų pastatą man buvo velniškai sunku žiūrėti. Tiek įtampos žiūrėdamas filmą aš senai nejaučiau.

Sužavėjo Will Smith kaip aktorius. Puikiai suvaidino momentą, kai savo rankom turėjo uždusintį vienintelę likusią draugę vilkšunę kalytę, nes ji užsikrėtė virusu. Apskritai aktorius idealiai tiko šiai rolei.

Vienintelis dalykas, kuris man nepatiko – pabaiga. Net ir alternatyvi pabaiga nuvylė. Originali filmo pabaiga per daug herojinė, nepaaiškina priežasčių kodėl zombiai jį puolė ir norėjo nužudyti. Žinoma ji labai holivudiška, juk pagrindinis herojus turi mirti, nes pavadinimas netektų prasmės. Kokia čia „legenda“, jei liks gyvas? Alternatyvi pabaiga šimtą kartų geresnė už originalią, bet ji – su potekste apie filmo tęsinį. Zombių mintį išbaigia, bet nesijaučia, kad pamatei filmo pabaigą. Būtent dėl man nepatikusios pabaigos ir suteikiau filmui 9 iš 10.

Nemačiusiems rekomenduoju pažiūrėti – tai vienas geriausių šių metų mokslinės fantastikos filmų.

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

11 komentarų

 1. O mane alternativi pabaiga sužavėjo labiau. Turbūt dėl to, kad nemėgstu aš tų amerikoniškų heroizmų. Aišku, ir alternativi pabaiga turi daug trūkumų (staiga „sužmogėja“ ir meilę rodantis zombiai ir pan,) tačiau ji tiesiog mane patraukė :)

 2. fantasciau, alternatyvi pabaiga man taip pat patiko labiau, bet kaip ir minėjau, jai irgi trūko filmo minties užbaigimo.

  Eimantai, kiekvienas filmus suprantam ir interpretuojam savaip. Kas pagal tavo kriterijus yra geras scenarijus? Filmas „Aš esu legenda“ nėra filmas su sudėtingais herojų kelio vingiais, tai filmas apie vienatvė ir išlikimą, kuriuos puikiai perteikia filmo atmosfera.

 3. Atgalinis pranešimas: arvydas.net » Blog Archive » Filmai, kuriuos noriu pamatyti 2008-aisiais

 4. Pritariu, kad pabaiga nekokia. Visai suholivudinta. Tačiau nebuvo nė vienos vietos kur būčiau žiūrėjęs įsitempęs, turbūt todėl, kad žiūrėjau su rusišku įgarsinimu kuris kai kuriose vietose pasirode labai juokingas :)

  • Filmus žiūriu tik originalo kalba (jeigu angliškai), nes vertimas labai dažnai būna netikslus ir neperteikia kai kurių angliškų bajerių :)

   Aš kai žiūrėjau, tai buvau visai vienas ir apie 2-ą valandą nakties prieblandoje. Patikėk, jausmas nekoks :)

   • paskutiniu metu IMDB gal susilaukė per didelio populiarumo – vos ne visų naujų filmų reitingas itin didelis; tiesa, dar iki cinema.lt su 98% filmų reitingu 4/5 dar trūksta, bet kažkaip jau IMDB nebepasitikiu…. Yra dar neblogas saitukas Rotten Tomatoes, kurio įverčiai labiau koreliuoja su asmeniniais, gal ir į jį užmesk akį bendro išprusimo vardan

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *