Darbastalio įranga

desk.png

Nežinau.lt prabilus apie tinkamiausios klaviatūros, skirtos teksto rašymui, paieškas nusprendžiau pasidalinti savo kompiuterio periferinės įrangos naudojimo patirtimi. Trumpai tariant, kokia technika naudojuosi rašydamas šį įrašą?

Klaviatūra

Naudojuosi tik savo nešiojamo kompiuterio klaviatūra dėl keleto priežasčių. Visų pirma nesinori „mokintis“ naudotis dviejų tipų klaviatūromis. Kaip žinia, nešiojamo kompiuterio klaviatūra yra kompaktiškesnė už standartinę, nes pastaroji kartu turi ir skaičių klaviatūrą. Darbas tiek viena, tiek kita labai skiriasi, nes kitaip išdėstyti funkciniai Ins, Del, Home, PgUp, PgDown ir End klavišai, o juos aš naudoju labai daug.

Antras man labai patinkantis nešiojamo kompiuterio klaviatūros bruožas – specifiniai mygtukai. Kitaip nei standartinių klaviatūrų mygtukai, šie yra labai ploni, lygus su nešiojamo kompiuterio paviršiumi ir reikalauja nedidelės paspaudimo jėgos. Jeigu kada nors ir ieškočiau atskiros klaviatūros kompiuteriui, klavišai būtinai turėtų būti nešiojamo kompiuterio tipo.

Papildoma bevielė skaičių klaviatūra

Daug dirbantys su nešiojamu kompiuteriu pastebi vieną didelį kompaktiškos klaviatūros trūkumą – nepatogi skaičių įvestis. Nors yra „virtuali“ skaičių klaviatūra ant raidžių u, i, o, j, k, l, kuri yra pasiekiama su specialiu mėlynu Fn klavišu, greitam skaičių įvedimui man labai nepatogi. Dėl tos priežasties esu įsigijęs papildomą bevielę Logitech skaičių klaviatūrą.

logitech-klaviatura.jpg

Taip, ji iš tiesų atrodo tooookia sexy. :) Iš trijų funkcinių klavišų dažniausiai naudoju kalkuliatoriaus mygtuką, kad greitai išsikviesti skaičiuotuvą ir atlikti reikalingus skaičiavimus. Klaviatūra yra bevielė, o tai – tikrai didelis privalumas. Anksčiau turėjau Compaq skaičių klaviatūrą su laidu ir dar skaičiuotuvu pačioje klaviatūroje. Pastebėjau, kad nelabai naudojamas tas integruotas skaičiuotuvas, o laidai, kuriuos reikia kiekvieną kartą sujungti ir patogiai išvedžioti pradeda erzinti todėl apsiribojau šiuo Logitech kūriniu.

Pelytė

Savo darbo jau nebeįsivaizduoju be Logitech VX Revolution.

logitech-vx-revolution.jpg

Yra pelės ir yra Logitech VX Revolution! Tai ne tik išskirtinis dizainas, tai pelė, kuri tiesiog prilimpa prie rankos. Dar jokia kita pelė nesuteikė tiek naršymo internete patogumo. Funkciniais klavišais šalia nykščio galima iš karto eiti primyn ir atgal naršymo istorija, o pelytės ratukas turi du rėžimus: iprastą, kai ratukas užsifiksuoja tam tikroje pozicijoje ir laisvo sukimosi, kurio pagalba galima labai greitai „prasukti“ ilgus dokumentus. Tiesiog suteiki ratukui sukimosi impulsą ir jis sukasi ir sukasi ir sukasi kol palengva sustoja, o tuo tarpu dokumento puslapiai tiesiog pralekia tau prieš akis.

Pelytę galima susikonfigūruoti kiekvienai programai atskirai. Vienaip ji gali elgtis naršyklėje, kitaip – teksto redagavimo programoje, nes visų klavišų funkcijos keičiamos specialioje, su ja kartu įdiegiamoje, programoje. Jų tiek daug, kad visų čia net neverta vardinti. :)

Lazerinė pelytės optika tiksliai veikia ant bet kokio paviršiaus (net ant rankos), bet visai neseniai šiai pelytei nusipirkau specialų ypač slidų Hama padelį ant kurio ji labai maloniai juda.

Šitaip jau dirbu daugiau nei du su puse metų, kuomet įsigijau savo pirmą nešiojamą kompiuterį. Kai kurie gali sakyti, kad ant stalo stovinčio nešiojamo kompiuterio monitorius yra per žemai normaliam darbui, bet kai įpranti tai nesudaro didelio nepatogumo. Gal būt ateityje reikės paieškoti specialaus stovo, kuris pakeltų ekraną į viršų, bet tada kartu reiktų ieškoti atskiros klaviatūros, kurios nesinori „mokintis“… :) Kol kas gerai taip kaip yra.

O kaip jūs dirbate su kompiuteriu? Gal jau radote sau idealią klaviatūrą ir pelę?

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

12 komentarų

 1. labai pritariu dėl laptopo klaviatūros, as jau keli metai nebenoriu jokios kitokios, o dėl išorinės skaičių klaviatūros, pvz man buvo labai nepatogu nukėlinėti ranką nuo kompo kažkur šalia, dėl to dabar naudoju didesnį laptopą su pilna klaviatūra – žiauriai patogu, bet galima ginčytis dėl svorio ir dydžio:)

  pelė – naudoju lazerinę bluetooth’inę lazerinę logitech be jokių „navarotų“. gal tenkina tik todėl kad nebandžiau VX Revolution:)

  • Ačiū už komentarą :)

   Aš išsidėliojęs viską taip kaip įrašo iliustracijoje, tai kažkokio nepatogumo nejaučiu. Žinok ieškodamas naujo laptopo irgi žiūrinėjaus su pilna klaviatūra, bet susilaikiau. Visgi mobilumas man buvo labai aktualus, be to netilpo į mano superduper kompiuterio krepšį, kurio nesinorėjo išmesi :)

   Vat su VX Revolution užtenka kartą pabandyti, kad nenorėtum jokios kitos pelės ;)

 2. Aš mokykloj, kai rašau, tai kančia būna maigyt tuos paprastos klaviatūros mygtukus :)
  Pripratęs prie nešiojamo jau per daug.

  Skaičius rašau su „alt gr“, kažkaip baigiu įprast.

  Pelytė senutė microsoft usb wheel mouse optical. Papildomų mygtukų neturi, bet labai man patogi.

 3. nėr už ką;)
  na, mano mobilumas ribojasi darbas-namai, kartais lėktuvas. be pilnos klaviatūros, vėlgi, labai teigiamai pasirinkimą įtakojo didelės rezoliucijos matrica – exceliui – kaifas.

  p.s. baisu net bandyt tą VX Revolution, nes dabartiniam peliukui pusmečio dar nėr:)

  • Aš ateityje geriau galvoju kokį docking station nusipirkti kartu su trim 17″ monitoriais. Darbas per kelis monitorius tiesiog veža.

   Bandžiau dirbti lėktuve. Skrendant ekonomine klase tai kažkoks košmaras su 15.4″ monitoriumi. Ten sėdėti vietos nėra, o ką jau kalbėti apie darbą. Čia tikriausiai mano aukštas ūgis kaltas :)

 4. na taip, 17″ lėktuve pasinaudoti be šansų (mano irgi ūgis nemažas), bet aerouoste praktiškai jokio skirtumo ar 15 ar 17. iš principo rinkausi iš 12-13,3″ su doku ir 17″. vėlgi, 17″ su 1920×1200 vež:)

 5. Atgalinis pranešimas: Blogorama #382 : nežinau.lt

 6. As priprates prie standaritines klaviaturos, kurios dabar turi begale multimedia klavishu kuriu niekada nenaudoju, esu senamadishkas, nuo windows 98 pamegau quick launch kuri esu isideliojes ir jau 4 metus nekeiciu ikoneliu eiles, sugaistu turbut simtosiomis sekundziu dalimis daugiau nei kiti, bet ei man taip patogiau! O siaip kiekveinas dirbame su tuo ka turime ir prie ko esame priprate, pvz ash daugiausia naudojuosi stacionariu kompu todel galiu sakyti kad man nepatogi laptopo klaviatura nes esu priprates prie atstumu tarp klavishu, pvz kopijuoti teksta laptope naturaliai gaunasi su ctrl +v ir b (vietoj x ir c,). beje pastebejau kad jei netycia pelyte pastumu klaviatura per 1cm tada rasau zodzius „viena raide kairiau“, kai pastebi gana juokinga pasirodo vietoj kokio NAMAS parasyti MS<SD :))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *