BLOGin 2008 gyvai #10

blogin-2008-irena-smetoniene.jpg

P. Irena Smetonienė graudžiai (tikrai tikrai graudžiai, taip graudžiai, kad vos pats neapsiverkiau…) mums papasakojo, kad reikia taurinti ir mylėti savo gimtąją kalbą. Pranešėja trumpai peržvelgė lietuvių kalbos rašybos „evoliuciją“ ir parodė, kad dvidešimt pirmame amžiuje su raštu grįžome 500 metų į senovę ir kaip pavyzdį pranešėja pasirinko EMO blogo stiliaus tekstą. Apie savo stiliaus unikalumą aš jau kalbėjau viename iš įrašų, kuriame prašiau leisti man bendrauti savo stiliumi. Logiškai mąstant ir EMO yra tam tikras stilius… o ar jis priimtinas tau ar ne, čia jau labai asmeniškas klausimas. Ar, anot pranešėjos, galima tai laikyti neraštingumu?

Dabar p. I. Smetonienė „prigriebė“ qemm unikalaus stiliaus rašinį ir „deda į miltus“. :) (Salėje išvydus tekstą ekrane nuaidėjo juokas). Vėl gi, tas pats mano klausimas: tai čia stilius ar neraštingumas? Neabejoju, kad qemm moka rašyti lietuviškai tik jo auditorija smarkiai sumažėtų, jeigu jis atsisakytų savo tokio sakinių dėliojimo. :)

Pabaigai jums moralas:

blogin-2008-irena-smetoniene2.jpg

P.S. Gyvai blogina ir Andrius. Kviečiu apsilankyti!

Edit: Topinis sakinys, kurio nespėjau pagauti, bet Def pagavo pas save bloge :) Pas jį rasite ir qemm rašinuką.

blogin-2008-irena-smetoniene3.jpg

Pranešėja labai greitai perjungė šią skaidrę dėl savaimę suprantamų priežasčių. :)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

9 komentarai

  1. Velnias, neturiu savo dėstytojos foto. Sudėjus jas, pasimatytų tam tikra lituanisčių mada, nes jos tip top tokios pačios, lietuvių mokytojos turėtos šitai kaip seserys atrodytų :X

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *