Ryjančios resursus programos

oldversion.jpg

Pradeda visiškai atsibosti naujos ir resursus ryjančios programos. Kodėl paaiškinkit man, programų kūrėjai kuria programas, kurių aš paskui išnaudoju vos 5% funkcijų? Šiandien galutinai užkniso Winamp 5: mano laptopas galingas (Dual Core 2 GHz ir 2 GB RAM), bet Winamp kažkodėl vis labiau pradėjo atsisakyti greitai reaguoti į mano pelės paspaudimus su vos 1000 dainų kolekcija. Jetau, aš tik noriu paspaudęs „Next“ pradėti klausytis kitos dainos, o ne laukti dešimt sekundžių, kol programa galų gale sureaguos…

Labiausiai negaliu pakęsti stabdančių programų, kuomet mano veiksmai greitesni už programos vartotojo sąsają. Kadangi Winamp keisti nenoriu vien dėl puikaus Enhancer įskiepio, nukeliavau į OldVersion ir parsisiunčiau seną gerą Winamp 2.95. Dabar turiu va ką:

 • Atminties naudojimas – 12 MB operatyvinė / 60 MB virtuali.
 • Nuolatinis procesoriaus apkrovimas – ~0,5%.

Palyginimui Winamp 5:

 • Atminties naudojimas – 25 MB operatyvinė / 150 MB virtuali.
 • Nuolatinis procesoriaus apkrovimas – ~5%.

Come on! Apie RAM aš nekalbu (nors sukandus dantis irgi gaila dvigubai daugiau naudojamos atminties), bet kai nuolat veikiantis grotuvas suvalgo net 5% mano darbui skirto procesoriaus apkrovimo, tai yra visiškai nepriimtina! Winamp 5 – uninstall foreva!

P.S. Susiradau dar labai fainą crossfading įskiepį, kuris panaikiną tuos tarpus tarp dainų. Dabar galiu normaliai klausytis Enigma albumų, kuriuose dainos tiesiog pereina nuo vienos prie kitos be jokio sustojimo. :o)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

23 komentarai

 1. visiškai sutinku – nuo naujesnė programos versija tuo labiau stabdo ir daugiau vietos užima. baisu. aš stengiuos iš vis nieko nenaujinti kol mirtinai neprispiria reikalas (:

 2. Šiaip gali pabandyt ir foobar2000. Aš jo nenaudodavau, kol neatradau, kad foobar’e be problemų galima naudoti tą patį, winampui skirtą enhancer plugin’ą.

  • Heh, laukiau tavo šito komentaro :D

   Bandžiau, dariau viską ką tu ir siūlei savo tinklaraštyje apie tą grotuvą, bet užsiknisau instaliuodamas ir nelabai jis ten mane sužavėjo. Winamp dažniausiai sukasi pas mane „shade mode“ ekrano viršuje kai dirbu, tai man labai patinka toks jo minimalizmas, kurio niekaip nepakūriau foobar2000.

   Be to, su Winamp labai gražiai matoma mano grojama muzika :)

 3. Aš iki šiol naudodavau Winamp2, bet pakeičiau į AIMP – resursų dar mažiau negu Winampas ryja, bet defaultiškai palaiko normaliai formatų ir įvairių reikalingų nustatymų.

 4. Winampu aš ir atsikračiau prieš kelias savaites kaip nereikalinga programa ir man visiškai nepatogia programa.
  Naudoju kitą žvėriuką – JetAudio, valgo ne ką mažiau gal nei winampas naujas, bet nei kiek nestabdo ir turi daug papildomų funkcijų ;)

 5. Na kai atsibodo winamp besotiskumas, tai perejau prie aimp. Siuo metu nemanau kad ka kita geresnio butu galima rasti :) Grazus ir funkcionalus.

 6. Atgalinis pranešimas: Blogorama #349 : nežinau.lt

 7. Aha. aš jau gana seniai atsikračiau winampo. Tiesa, laikiau tik 5 versiją (nu 2.9X geriausios buvo), o dabar turiu:
  foobar ir viskas. jokiu encharceriu, nieko.
  Groja backgrounde – ko dar reikia

  Ir resursu beveik neryja ;)

 8. Sveiki. Naudoju instalo nereikalaujanti plejeri xmplay- susidomejes siais komentarais tycia uzsimaniau pasiziureti, kiek ryja mano ramu (is 2 gigu). Uzkroviau lygiai 1951 gabalus- i togo gaunasi mem usage 6520K, VM size 6532K. spreskite patys :) tiesa, xmplay gali naudoti ir winampo pluginus, iskaitant enhancer

 9. Tiesa pasakius norejau ka kita parasyti, bet matau kad darosi ieciu suremimas. Visi mes atsirenkam kas geriausia mums patiems :) jei dar idomu, tuo paciu adresu yra kitas printskrynas su prcview proge

  • Baik tu, kokios čia ietys! :) Aš tik nesuprantu kaip ta programa pas tave gali ryti tiek mažai atminties. Kiek aš va bandausi, tai tikrai daugiau už 60 MB virtualios gaunas…

   P.S. Linką į skrynshotą pamiršai įmesti…

 10. Pamaniau gera įdėja ir grįžau prie senesnės Winamp versijos. Deja pasigedau keletos naujųjų funkcijų, tokių kaip su Q eilę sudėti ir keletos kitų… Jaučiu paaukosių tų resursų, bet grįšiu kur patogiau :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *