Pavojai internete

virus.jpg

Pavojai internete tyko visur: naršant, skaitant el. pašto laiškus ar naudojantis populiariomis pokalbių programomis tokiomis kaip Skype. Prie visų savo išvardintų grėsmių jau įpratęs ir turiu tam tikrą metodiką kaip apsisaugoti, bet visai nesenai teko susidurti su dar viena piktybinių programų brukimo rūšimi, kuri privertė sunerimti…

Iš prigimties naudodamasis kompiuteriu esu paranojikas – žinau kokie procesai nuolat veikia mano kompiuteryje, servisai, įdiegta programinė įranga ir kokios programos naudojasi internetu. Siunčiuosi ir naudojuosi, sakykim, „nevisai“ legalią programinę įrangą, ją bandau, vėliau nepatikus – ištrinu, keičiu legalia nemokama. Galiu teigt, kad mano kompiuteris šiek tiek skaitmeninė prostitutė, nuo informacijos kiekio ir nuolat veikiančių programų. :0)

Programinė įranga, kurios nuorodas gaunu iš tuo „specializuojančių svetainių“, būna kelis kartus suarchyvuota ir patalpinta rapidshare.com ar kitose panašiose tarnybose. Keygen’us (programos raktų generuoklius) jau įpratau leisti virtualiose mašinose, bet pagrindinį programos setup.exe juk reikia pasileisti pas save kompiuteryje, kad įdiegtum visą programą. Būtent paleisdamas „oficialią“ programos įdiegimo byla, pridėtą wareznikų archyve ir buvau kelis kartus apkrėstas mallware (nežinantiems kas mallware, tai – piktybinė programa). Po tokių „malonių potyrių“ nusprendžiau bandomąsias programas siųstis iš oficialios svetainėse ir ieškoti serijinių numerių, jei programą galiu rasti tik nepatikimame šaltinyje.

Žinau tą crap, kad reikia naudoti nemokamas alternatyvas ir bla bla bla. Deja, tam tikroms mano naudojamoms programoms nemokamų alternatyvų nėra. Be to, apie naudojimąsi nelegaliomis programomis turiu savo nuomonę, kuri teigia, kad tai tik didina legalios programinės įrangos pardavimus. Vis tiek galų gale norisi būti legaliu ir už ilgai naudojamas nelegalias programas sumokėti jų gamintojams.

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

2 komentarai

  1. Atgalinis pranešimas: Blogorama #278 : nežinau.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *