Nuotraukų redagavimas internete

theme-images-online.jpg

Nuotraukų redagavimas internete: patogumas ar laiko gaišimas? Vienareikšmiškai – laiko gaišimas. Neesu iš tų, kurie pateikia teiginį be įrodymų.

Norint suprasti kam iš viso reikalingas nuotraukų redagavimas internete pirmiausia reikia išbandyti siūlomas paslaugas. Griebiau Google ir sumaigiau paieškos užklausą, kuri man pateikė pirmus du rezultatus: snipshot.com ir picnik.com. Į kitas nenorėjau gilintis, nes užteko ir šių dviejų tam, kad susidaryčiau įspūdį. Abi tarnybos pateikia panašias paveiksliukų redagavimo funkcijas: dydžio keitimas, atkirpimas, spalvų koregavimas ir pasukimas. Už „krūtesnes“ funkcijas, tokias kaip efektai, tekstas, šriftai, figūros ir pan. reikia mokėti atskirai.

Dabar apie patį procesą. Norint redaguoti paveiksliuką pirmiausią, be abejo, jį reikia nusiųsti į serverį, kuriame ir vyksta visas redagavimas. Griebiau vieną apytikriai 3 megabaitų nuotrauką, ir…. turėjau laukti beveik dvi (!!!) minutes, kol nuotrauka nusisiųs ir pasirodys darbalaukyje.

Paskaičiuokime: pabuvau gražiose vietose, nufotografavau vos 30 nuotraukų, taigi turiu laukti 30 x 2 min = 60 min vien tam, kad galėčiau pradėti jas redaguoti. Palaukite… koreguotas nuotraukas reikės dar ir parsisiųsti atgal! Gerai, kad nors duomenų parsisiuntimas dvigubai greitesnis nei siuntimas, todėl nuotraukas gausiu geriausiu atveju per… pusvalandį. Atrodo smulkmena, bet vien beverčio laukimo pusantros valandos.

Ar tokio tipo tarnybų paveiksliukų redagavimo funkcionalumas tenkina kiekvieno poreikius – jo asmeninis reikalas, todėl į tai nesigilinsiu. Keista, kad metinis PRO versijos palaikymas kainuoja daugiau nei 50 Lt, kuomet už tokią pat kainą galima nusipirkti visus tarnybos siūlomus veiksmus atliekančią programą visam gyvenimui. Dar geriau yra parsisiųsti vieną iš tūkstančių nemokamų alternatyvų, kurių pagalba nuotraukas atsidarysi ir išsaugosite savo kompiuterį per keletą sekundžių:

 • Gimp – galingiausia programa, ne visada jos visų funkcijų reikia;
 • IrfanView – ne tik paveikslėlių peržiūros, bet ir redagavimo programa;
 • Picassa – Google saldainiukas.

Lauksim šviesolaidinio interneto, nes dabar nuotraukų redagavimas internete – laiko gaišimas. Hmm… o kas bus jei redagavimo įkarštyje dings interneto ryšys?

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

5 komentarai

 1. o as manau, kad joks cia laiko gaisimas. ir be to picnik.com papildomi nuotrauku koregavimo budai (kaip paveiksleliu uzdejimas, ivairiu spalvu keitimas ir pan.) nera mokami. Tarp ju mokami yra vos vienas kitas taigi ir nieko nemokant galima gaut gera rezultata.

 2. man tik labai idomu koks pas tave interneto greitis kad sakai kad 3 mb nuotrauka siuncia beveik 2 minutes??
  Man 4.5 mb nuotrauka nusiunte per 15s… nors pas mane interneto greitis yra tik 1 mb/s.
  Man asmeniskai neatrodo kad nuotrauku redagavimas internete yra laiko gaisimas, tai patogu, kadangi nereikia instaliuoti jokios programines irangos i savo kompiutery, tuo labiau kad jos uzima nemazai vietos kietajame diske ir jas paleidus reikia gan neprasto kompiuterio kad nestabdytu programos.. na zinoma yra minusas tame kad norint redaguoti nuotrukas internete yra per mazai funkciju, net nezinau kodel dauguma tokio pobudzio tinklapiu taip apriboja savo teikiamas paslaugas..
  Taigi, ponas arvidai, laikau tavo straipsni nekorektiska, kadangi perziurejai tik du tinklapius ir spejai padaryti isvada.. Tai tavo klaida, kadangi reikejo googlei perziuret daugiau nuorodu, nes yra tikrai neblogu variantu kuriuos tikrai verta aplankyti ir isbandyti..

  • Siūlyčiau atkreipti dėmesį į tai, kad rašinys buvo paskelbtas 2007 gruodžio 11 d. Nuo to laiko iki tavo komentaro parašymo praėjo maždaug pusantrų metų ir nenustebčiau jei per tiek laiko atsirado daugiau tarnybų siūlančių nuotraukų redagavimą internetu, o ir interneto greičiai nebe tokie.

   Gal būt ateis laikas, kai nuotraukas redaguoti internete bus tas pats kaip savo kompiuteryje, bet man asmeniškai visavertė paveiksliukų redagavimo programa visada bus geriau už bet kokias interneto tarnybas. Na čia jau aišku priklauso nuo poreikių ko tau reikia iš paveikslėlių redagavimo programos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *