Nuo gaisro saugokimės iš anksto

gesintuvas.jpg

Dažnai pastebiu, kad susimąstome apie įvykius, kurių galima buvo išvengti tik po to kai jie įvyksta… Laikas sulaužyti šią tradiciją. Dar mokykloje per civilinės saugos pamokas prisimenu, kaip mokytojai pasakodavo apie gesintuvų tipus, paskirtį ir svarbą. Mokyklą baigiau prieš daugiau nei septynis metus, todėl pamokos apie civilinę saugą, kaip ir vis tai kuo dabar nesidomiu, išgaravo.

Ar kada pagalvojote, ką darytumėte jei netikėtai jums būnant namie kiltų net ir nedidelis gaisras? Pats gesintuvo neturiu, todėl kuo greičiau pulčiau ieškoti kokio kibiro į kurį pradėčiau leisti vandenį tikėdamasis užgesinti, o tuo tarpu iš karto skuosčiau atjungti elektros visame name. Tą būtina padaryti, kad gesinant vandeniu nekiltų trumpas sujungimas ir gesinimas nepadarytų daugiau žalos nei naudos.

Sustokime akimirkai ir pamąstykime… Kiek laiko užtruktų kol pribėgtų pakankamas kiekis užgesinti gaisrui vandens: 3, 5, 10 minučių? Kaip smarkiai per tą laiką gali išplisti gaisras? Ar ką nors matysiu visiškoje tamsoje ir patalpoje pilnoje dūmų? Esant tokioms kritinėms situacijoms svarbi kiekviena sekundė, kurią galima sutaupyti po ranka turint gesintuvą. Gesintuvų yra keletas rūšių:

  • Angliarūgštės – sunkūs ir talpūs, labiau skirti didelėms patalpoms ir sandėliams;
  • Putų – kietųjų medžiagų bei skystųjų arba galinčių suskystėti kietųjų medžiagų gaisrams ar ugniai gesinti. Negalima purkšti ant įjungtų elektros prietaisų;
  • Milteliniai – įvairių svorių nuo 1 iki 100 kg, tinka gesinti ir į tinklą įjungtus elektros prietaisus. 1 ir 2 kg. populiarūs automobiliuose, didesni tinka butams ir nuosaviems namams.

Mūsų šiuolaikinė buitis yra neatsiejama nuo daugybės elektros įrenginių. Gaisrą gali sukelti ne tik trumpas sujungimas elektros grandinėje ar nekokybiška buitinė technika, bet ir šiuo švenčių laikotarpiu taip populiarios galingos petardos, galinčios pramušti stiklą ir patekti taip branginamų namų vidun.

Gesintuvas – pats greičiausias, patogiausias ir lengviausias būdas pažaboti ugnį. Šiek tiek pasidomėjau apie kainas, kurios priklauso nuo gesintuvo dydžio. Vidutinio dydžio gesintuvas butui kainuoja 30-40 Lt. Kapeikos, palyginus su pagalba išsaugant turtą ar gyvybes.

Susimąstyk! Better safe than sorry.

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

4 komentarai

  1. Atgalinis pranešimas: elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #15

  2. Atgalinis pranešimas: Blogorama #298 : nežinau.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *