Mano mobiliųjų telefonų istorija

Šiandien su jumis noriu pasidalinti savo mobiliųjų telefonų istorija. Šiaip vidutiniškai vienas telefonas man tarnauja apie metus, nes nesistengiu vytis madų ir pirkti visada naujausius telefonus. Per maždaug tiek laiko kiekvienas telefonas morališkai ir technologiškai pasensta ir tik tada jį atsinaujinu.

Siemens S16

Mano mobiliųjų telefonų era prasidėjo gūdžiais 1999 metais, kai KTU informatikos konkurse užėmiau prizinę vietą ir gavau mobilųjį telefoną su Extra kortele ir 10 Lt sąskaitoj. Jei kas dar prisimenat tuos laikus, tai mobilus ryšys buvo prabanga, nes minutės kaina buvo ar tai vos ne 3 Lt, o SMS kainuodavo virš lito. Man kaip mokiniui telefono išlaikymas buvo labai brangus, todėl apsiribodavau tik klasiokų majakinimu pamokų metu gaudant ar kuris nors pamiršo išjungti skambutį. Apie telefoną prisimenu tik tiek, kad jis buvo labai didelis ir sunkus.

Mitsubishi Trium Geo

Šį telefoną gavau kartu su sutartim pradėjęs mokintis pirmam kurse ir dirbti savo pirmajame darbe. Geriausia ką prisimenu apie Triumą tai jo labai juokingi kliuksėjimo garsai spaudant mygtukus ir vaikštant po meniu, kurie iki šiol sukelia šypsena. Atlenkiama klaviatūros apsauga daugiau trukdė negu padėjo, nes ji buvo labiau tik dėl vaizdo, bet šiaip tai buvo labai smagus telefonas.

Nokia 5110

Klasika! Turbūt kitaip šio telefono ir nepavadinsi. Įprasti naudojant akumuliatorius laikydavo 5 dienas ir daugiau, super paprastas meniu, labai patikimas ir ištvermingas telefonas. O kiek valandų praleista žaidžiant gyvatėlę! Šią penktą noškę prisimenu su nostalgija ir nors ji buvo palyginus didelė, savo darbą atliko puikiai.

Nokia 3310

Dar vienas klasikinis telefonas, kuris pakeitė mano puikiai atitarnavusią penktą noškę – žargonu vadinta „trečia noškė“. Savo laiku vos ne kas antras turėjo šį telefoną. :) Puikus telefonas, toks pat idealus meniu, redaguojamos melodijos, „pseudo animuoti“ SMS (jei kas dar tokius atsimena) ir monohromatiniai paveiksliukai. Ar galėjo būti kas nors geriau? O Snake 2 žaidimas iki šiol sukelia šiltus prisiminimus apie tą laiką praleistą sėdint mikriukyje ir žaidžiant pakeliui namo. Standartiškai telefonas buvo parduodamas su nikelio baterija, tai kai pasikeičiau į ličio atsimenu telefonas pelengvėjo gerus du kartus. :)

Samsung SGH-C100

Mano pirmas telefonas su spalvotu ekranu, polifininėm melodijom, WAP ir JAVA žaidimais. Tai buvo milžiniškas šuolis nuo Nokia 3310. Samsung visada pasižymėjo labai dailiu dizainu. Labiausiai man nepatiko, kad jis buvo lėtas. Tragiškai lėtas… lėtas kaip vėžlys… lėėėėėėtas… Pardaviau be jokio įbrėžimo puikiai išlaikytą, nes pakeičiau į …

Sony Ericsson K508i

Tai buvo tikras šuolis greičio atžvilgiu. Šis telefonas ne tik kad veikė stulbinamai greitai, bet ir turėjo VGA kamerą! Su joystiku buvo labai patogu žaisti žaidimus, WAP naršymas buvo tikras malonumas su toookio dydžio ekranu. Pamenu net buvau nusipirkęs laisvų rankų įrangą kartu su radija ir klausydavau ją važiuodamas iš/į darbą. Šį telefoną iki šiol turiu Lietuvoje, vis dar veikia, tik gaila, kad pririštas prie tinklo. Būtų puikus atsarginis telefonas.

Nokia 2650

Šių telefonų laimėjau net penkis Omnitel žaidime, kur reikėdavo siųsti vieną SMS žinutę kainuojančią 1 Lt ir kas 300-oji SMS laimėdavo po telefoną. Labai azartiškas žaidimas, nes išsiuntęs žinutę gaudavai pranešimą kiek dar liko SMS iki kol bus laimėtas telefonas. Su savo K508i įsigudrinau siųsti po 5-10 žinučių iš karto tuo numeriu, kai likdavo 20 SMS iki laimėtojo ir išleidęs gal po 20 Lt laimėdavau telefoną. Šiaip tragiškas telefonas, mygtukai baisūs ir labai nepatvarūs. Nenuostabu, kad Omnitel tokiu būdų sugalvojo atsikratyti šiais telefonais. Juos visus pardaviau telefonų supirkėjui, kuris juos išvežė į Rusiją, nes Lietuvoj čia jų niekas nenorėjo pirkti kiek bebandžiau pardavinėti per skelbimus.

Siemens C75

Du šiuos telefonus laimėjau tam pačiam žaidime. Šiaip smagus telefonas, didelis ekranas, bet joystickas labai nepatvarus. Šiuos telefoną nesunkiai pardaviau pagal skelbimą, nes nenorėjau atsisakyti savo Sony Ericssono dėl radijos.

Nokia 6020

Šią Nokia labai trumpą laiką naudojau būdamas JAV. Galiu pasakyti tik tiek, kad nepatiko. Buvo gan paprastas telefonas, be jokių ypatybių.

HP HW6515

Pirmas mano išmanusis telefonas, kurį nusipirkau JAV 2007-aisiais. Vienas iš pagrindinių argumentų kodėl rinkausi šį telefoną buvo jo integruota GPS funkcija ir galimybė naudoti GPS programinę įrangą. Greitkeliai Amerikoje kartais gali būti labai klaidinantys :) Kaip Windows mobile 2003 šis buvo dar visiškai padorus: veikė greitai, galima buvo pasitikrinti paštą, naršyti puslapius su Opera naršykle. Vienintelis minusas: negalima buvo jo visiškai iškrauti, kitaip jis prarasdavo visus duomenis, nes visa informacija buvo laikoma RAM, kuris nusėdus baterijoms tiesiog išsitrindavo.

HTC Touch Pro

Pasinaudojęs išmanaus telefono privalumais į paprastus telefonus jau daugiau nebežiūriu. Todėl ne nuostabu, kad HP plokštelę pakeičiau į HTC Touch Pro „žvėrį“. Viena iš priežasčių kodėl rinkausi būtent šį telefoną buvo labai patogi fizinė klaviatūra, prie kurios jau buvau įpratęs, be to man jau įprastą Windows Mobile vartotojo sąsają. Be XDA developers forumo šis telefonas būtų labai labai prastas ir tik to forumo dėka sugebėjau jį prisitaikyti visiems savo poreikiams.

Google Nexus One

Prieš 2 metus kuomet rinkausi Touch Pro, Android platforma buvo dar labai jauna ir tik tik su ja buvo pradedami gaminti telefonai. Turėjau išlaukti, kol Android palaikys padorią navigaciją, nes aš tiesiog mėgstu turėti vieną įrenginį, kuris man yra telefonas, GPS navigacija, el. pašto skaitymo programa ir interneto naršyklė. Laukiau ir sulaukiau… Google Nexus One.  Šis telefonas nusipelno atskiros apžvalgos, o dabar galiu tik pasakyti, kad tai yra idealus technologinis stebuklas, kuris tiesiog veikia „out of the box“ ir puikiai atlieka visas man reikalingas užduotis.

Tai kol kas tokia ta mano mobiliųjų telefonų istorija. Turėjau nei daug nei mažai: 10 telefonų per 10 metų. Iš senųjų telefonų turbūt labiausiai įstrigo Nokia 3310, o dabar negaliu atsidžiaugti savo Nexus’u. :)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

7 komentarai

  1. Hm, o aš savo Nokia 6610i drožiu jau šeštus metus. Ir nematau reikalo keisti :)

    Tiesa, turiu dar OpenMoko, bet ten daugiau pasižaidimui.

    O iš visų turėtų su didžiausia nostalgija atsimenu Nokia 1610 (net ne 11, bo dar nebuvo galima SMS siųsti, tik priimti). Va ten tai daiktas buvo! Ir telefonas, ir ginklas :D Darydavau triuką – išsitrauki ir švysteli kur nors per petį. Nieko, net ryšys nedingdavo, net jei ir ant cementinių grindų pataikydavo :D Tiesa, tokiame gana minkštame dėkle buvo.

    Pats aparatas kuo puikiausiai veikia ir dabar – prieš metus radęs paliktą pas tėvus, įjungiau, sukišau kortelę ir paskambinau. Viskas idealu. Išskyrus akumą, kuris tik ~10 minučių laiko…

  2. Įdomi apžvalga. Dabar gailiuosi, kad pats nesiunčiau sms, kad laimėt telefoną, tada galvojau, jog tai paprasčiausia afera. O be to, gal gali pasiūlyt kokią nors navigacijos programą (nereikalaujančia interneto) addroidui, nes AndNav2! manęs kažkaip netenkina? :)

    • Aš naudoju MotoNav. Turi savų niuansų, bet nunaviguoja iš taško A į tašką B be problemų. Tiesa, naudodamasis Kaune biškį keikiausi, bet gal žemėlapiai buvo kreivi. Anglijoj tai be problemų.

  3. Atgalinis pranešimas: Mano turėtų telefonų istorija

  4. Liuks, patiko !

    O del NEXUS ONE – praejo jau beveik metai kai jis pasirode , o niekas jo taip ir neperspjauna (turiu galvoj realybe, o ne popierinius specs) Turejau ji (N1) gal 5 menesius, Padovanojau dukrai, nusipirkau Smasung GALAXY S. Jau antras menuo kaip vis pasvajoju – parduosiu visgi as ta „samsunj“ , ir vel pirksiu NEXUS. Ma nenet koks Nexus -TWO pasirodytu netycia

  5. Aš iš tavo išvardintų turėjau bent 4, bet man labiausiai įstrigęs yra Nokia 5110, tikra klasika, pamenu kai tėtis atidavė, tai žaisdavau gyvatėlę dieną naktį, kad pagerint rekordą. :) Šiaip kas liečia išmaniuosius telefonus tai esu girdėjęs kad kiti nelabai patenkinti Nexus One, pačiam tiesa nėra tekę išbandyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *