Firefox Ultimate Optimizer apgavystė?

firefox-ultimate-optimizer-fake.jpg

Nežinau.lt ir Webui prabilus apie programėlę Firefox Ultimate Optimizer (1 ir 2) nutariau pažvelgti kas ji yra per čiūdas, galintis sumažinti Firefox naršyklės naudojamą atmintį iki kelių šimtų kilobaitų. Atvirai pasakius, vien perskaitęs aprašimą nujaučiau, kad nieko doro ten nevyksta… :o)

Windows OS naudojančiame kompiuteryje (taip pat ir daugelyje kitų operacinių sistemų) yra dviejų rūšių atmintis: operatyvinė (RAM) ir virtualioji (esanti kietajame diske). Į operatyvinę atmintį operacinė sistema įkelia visas aktyviai naudojamas programas, o į virtualiąją atmintį perkelia operatyviosios atminties turinį tuomet kai veikiančios programos yra neišjungto, bet ilgesnį laiką nenaudojamos. Virtualiojo atmintis yra operatyvinės atminties praplėtimas, todėl kompiuteryje vienu metu gali veikti programos naudojančios daug daugiau atminties nei jos yra RAM.

Virtualioji atmintis teoriškai apribojama tik kietojo disko laisvos vietos kiekiu, todėl net jei pas jus kompiuteryje tėra vos 128 MB atminties (nekreipiant dėmesio į kitus parametrus), Windows XP vis tiek jame veiks, bet nuolat naudos kietąjį diską permetinėdama naudojamas programas iš virtualios į operatyvinę  atmintį ir atgal dėl pastarosios trūkumo. Trumpai tariant, virtualioji atmintis yra tarsi krepšys, į kurį galite pasidėti daiktus, o rankose (RAM) laikote jums šiuo metu reikalingus daiktus ir su jais dirbate. Kaip ir viskas šalia, tik užtrunka laiko tuos daiktus iš krepšelio išsiimti ir nenaudojamus sudėti atgal. ;o)

Taigi, grįžkime prie super-duper Firefox Ultimate Optimizer (toliau FUO). Windows OS turi specialias funkcijas, kurių pagalba galima priversti kitos programos naudojamą atmintį persikelti iš operatyvinės atminties į virtualiąją. Tuo ir pasinaudoja ši programa: nuolat siunčia pranešimus operacinei sistemai, kad Firefox perkeltų save į virtualią atmintį, o ir pats FUO perima dalį naršyklės naudojamos atminties į savo proceso virtualiąją atmintį. Tą puikiai iliustruoja įrašo pradžioje esanti mano kompiuterio Process Explorer nuotrauka.

Taigi, kas iš to? Atrodytų super: operatyvinė atmintis nuolat laisva! Deja, bet dėl to smarkiai nukenčia naršyklės ir apskritai kompiuterio sparta. Visų pirma OS nuolat turi perkelinėti Firefox duomenis iš virtualiosios atminties atgal į operatyvinę, kas reikalauja procesoriaus resursų, antra, tų pačių procesoriaus resursų reikia priverstinai grąžinant į virtualiąją atmintį… Ir taip tęsiasi uždaras ratas, nuolat drožiamas kietasis diskas ir kažkaip kompiuteris ima veikti lėčiau…

Išvada? Windows OS puikiai susitvarko su virtualios atminties valdymu pati, todėl bet kokioms panašioms programoms nereikia ir negalima kištis, nes padaroma tik meškos paslauga. Čia anksčiau buvusių labai populiarių atminties „turbinimo“ programų klonas, kuris skirtas tik vienai Firefox naršyklei. Firefox Ultimate Optimizer tėra pigi apgavystė autoriaus, norinčio gauti šiek tiek pinigų iš PayPal aukų.

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

12 komentarų

  1. Man rodos virtualioji atmintis vadinasis
    ROM – Read-only memory.
    O šiaip taio aš seniai panašių prgramų nenaudoju, nes arba jos nieko neduoda arba duoda labai mažai.

  2. Atgalinis pranešimas: elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *