Microsoft Lietuva: apie piratų gaudynes nieko nežinojome

Absurdas! Ką tik paskelbtame 15min.lt straipsnyje Microsoft Lietuva teigia:

<…> šie konkretūs veiksmai su „Microsoft Lietuva“ niekaip nebuvo derinami, LANVA veikė taip, kaip suprato esant reikalinga. <…>

Taigi, LANVA apsimelavo, nes neturėjo oficialios teisės atlikinėti šį reidą. Jeigu neturėjo oficialaus leidimo, tuomet buvau teisus, kad sekdami vartotojus jie patys buvo platintojai ir tokie pat piratai, kuriuos jie bando pagauti.

Kuo toliau, tuo labiau ši istorija darosi komiška. :) Kiek žinau, Linkomanija davė LANVA’ai atkirtį: pagal jų svetainės taisykles antipiratinės veiklos asociacijos negali naudotis linkomanija.net paslaugomis.

Laukiam tęsinio ir patyliukais kikenam. :)

Jeigu šis įrašas patiko, nepatingėkit pakomentuoti arba užsiprenumeruoti RSS srautą.

14 komentarų

  1. Jiem nereikia atsiklausinėt kažką darant. Jie atsotavuja MS ir daro savo darbą.

    Galvojat RIAA gaudydama muzikos siuntėjus kiekvieną kartą atsiklausia autoriaus ar gali?

  2. Bet čia jau LANVA į slidžią teritoriją įėjo. Pacituosiu:

    Lietuvos įstatymai ir susiformavusi teisminė praktika griežtai draudžia teisėsaugos institucijoms provokuoti asmenis daryti nusikalstamas veikas tiek atliekant operatyvinį, tiek ikiteisminį tyrimą (LR Operatyvinės veiklos įstatymo 6 str. 5 d., BPK 158 str. 4 d. ir 159 str. 3 d.). Asmens, veikiančio pagal nusikalstamos veikos imitacijos modelį, veiksmai prilyginami valstybės pareigūnų veiklai. Kurstymas (provokavimas) asmenis padaryti nusikalstamą veiką ir tokiu būdu gautų duomenų panaudojimas baudžiamajame (teisminiame) procese pažeidžia Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6 str. 1 d. garantuotas teises į teisingą procesą. Kurstymas padaryti nusikaltimą visuomet peržengia slaptųjų agentų veiklos teisėtumo ribas. Toks įsikišimas ir jo panaudojimas baudžiamajame (teisminiame) procese reiškia, kad nuo pat pradžių įtariamajam buvo atimta teisė į teisingą procesą.

  3. Mane stai kame „Megztukas“ stebina:
    Del nemokamos irangos- tokios isviso nera. Updeitai ir kt. kainuoja. O Linux specialistu Lietuvoje nera daug. Ir jei valstybe pereitu prie sios irangos, aptarnavimas ir zmoniu mokymas kainuotu keleta kartu daugiau, negu dabr parkama programine iranga. Argi jus tikite, kad ka nors galima gauti nemokamai? Taip tik prie saves prisirisa gamintojas, ar paslaugos teikejas. Paskui jau reikia uz viska moketi.
    Nejaugi „Megztukas“ nori pasakyti, kad Ubuntu ar OpenSolaris updeitu diegimas reikalauja kazkokiu ypatingu ziniu? Taigi nesamone! Vartotojo sasaja yra paprasta. Zmones apmokyti tereiktu tik GNOME grafiniu apvalkalu, kuri tiktų kaip Vindovsams, taip ir Sun OS. Ir viskas yra nemokamai is tiesu, tik reiketu zmones apmokyti GNOME. Ir viskas. Valstybines institucijos galetu pilnai pereiti prie sunkiasvoriu Sun kaip ir hardvaro (Sodra lygtai juos naudoja) taip ir programinės irangos. SUSITAUPYTU!

  4. Atgalinis pranešimas: Blogorama #660

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *